Internet w tablecie

Wiele osób kupuje tablety, które będą im służyć, jako urządzenia zastępujące laptopy, (które to nie zawsze są wygodne), kiedy się akurat przemieszczamy czy też, kiedy zależy nam na jak najmniejszym plecaku. Dlatego też tablet, który pozwala korzystać z internetu to naprawdę dobra alternatywa w stosunku do laptopa. Problem w tym, że tam gdzie nie ma sieci WiFi musimy wykorzystywać najczęściej modem USB pozwalający łączyć się z internetem. Instalacja  modemu USB w komputerze to prosta czynność w pełni zautomatyzowana, jednak osoby, które chcą używać zamiast komputera tablet mają często ten problem, że modem, jaki posiadają nie jest dodany przez producenta tabletu do listy obsługiwanych urządzeń. Sam Android domyślne też nie zawiera bogatej listy sterowników do modemów, dlatego kiedy mamy tablet oraz modem USB, który nie jest obsługiwany musimy go ręcznie dodać do listy obsługiwanych urządzeń w tablecie. Taki zabieg nie jest jednak prosty, a cały proces dodawania jakiegokolwiek modemu do tabletu wymagałby szerszego opisu. Jednak na naszym forum pojawił się wątek związany z konfiguracją modemów USB na tabletach. Temat porusza 2 modele modemów Huawei E353 jeden z tańszych i bezproblemowych modeli, który dobrze sprawdza się w przypadku usługi Darmowy Internet Aero2 oraz model Huawei E3131, który również bardzo dobrze nadaje się do zastosowania do internetu oferowanego przez Aero2, a który zdobył popularność głównie za sprawą niskiej ceny. Oczywiście modele te można wykorzystać do każdego innego internetu mobilnego, a nie tylko tego z Aero2.

Internet w tablecie

Cały proces konfigurowania tabletu z Androidem pod ww. modemy możemy przeczytać w jednym z wątków na forum (internet w tablecie), który obrazuje sposób dodawani modemu do tabletu.

Wykonując poprawnie punkty opisane na forum skonfigurujemy tablet w taki sposób, że będzie on pozwalał na wykorzystanie modemów w tym przypadku Huawei E353 oraz E3131 oraz łączenie się z internetem mobilnym np. z Aero2.

One Comment

  1. www pisze:

    This website is great. I like it.

Dodaj komentarz