LTE w Aero2

Od maja 2011 roku Aero2 realizując warunki przetargu udostępniło bezpłatny dostęp do internetu na terenie Polski w technologii 3G, ale jednym z warunków otrzymanej koncesji na świadczenie usług w częstotliwości 2570-2620 MHz obok darmowego internetu w technologii 3G był zapis świadczenia BDI w technologii LTE TDD 2,6 GHz jednak projekt darmowego internetu LTE 2,6 GHz Aero2 w obecnym czasie jest niepewny i nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie poza papier, na jakim zostały spisane ustalenia. Tak więc do niedawna karty Aero2 obsługiwały tylko i wyłącznie technologie, ale 3G w darmowej usłudze do 512 Kbit/s. Aero2 widząc zainteresowanie usługą BDI i mając sporą rzesze użytkowników darmowej usługi wprowadziło płatne pakiety oferujące lepszy i szybszy internet, ale z opcją funkcjonowania cały czas w sieci 3G. Jednak to jak mieć auto typu Ferrari, ale z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, tak więc jakiś czas temu zapadły decyzje aby umożliwić posiadaczom kart SIM Aero2 zakup płatnych pakietów, które będą umożliwiały już działanie w sieci LTE czyli tam gdzie prędkości są najwyższe jeśli chodzi o mobilny internet bezprzewodowy. Tak więc od niedawna mamy możliwość wykupowania płatnych pakietów Aero2, które umożliwiają korzystanie z interentu w technologii LTE i tym sposobem oferta Aero2 stała się bardzo konkurencyjna względem opcji oferowanych przez konkurencyjnych operatorów telekomunikacyjnych.

Przed wprowadzeniem oferty LTE w pakietach Aero2 użytkownicy mogli liczyć na prędkość przesyłania danych do maksymalnie 5 Mbit/s (Aero2 Max) co było dużym ograniczeniem w porównaniu z ofertami innych operatorów telekomunikacyjnych. W obecnym czasie użytkownicy, którzy zdecydują się wykupić pakiety Aero2, ale w droższej opcji (Aero2 Max oraz Aero2 Max2) będą mogli liczyć na maksymalne dostępne szybkości jakie może zaoferować technologia LTE oznacza to, że operator nie będzie sztucznie już ograniczał prędkości naszego połączenia. Warto też dodać, że Aero2 bazuje na tej samej infrastrukturze co Plus (Aero2 i Polkomtel są ze sobą powiązane), tak więc możemy liczyć na to samo co użytkownicy np. abonamentowych usług LTE w sieci Plus. W Aero2 jednak nie musimy wiązać się z operatorem żadnymi umowami, wystarczy, że mamy kartę SIM Aero2 do usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu i jeśli tylko chcemy mieć lepszy i szybszy internet niż ten, który jest w darmowej usłudze (prędkość maksymalna do 512 Kbit/s) wystarczy zakupić płatny pakiet, a otrzymamy możliwość korzystania z internetu jaką mają wszyscy ci, którzy korzystają z LTE czyli najlepszej obecnie bezprzewodowej technologii dostępu do internetu.

Dla lepszego zobrazowania udostępniamy zestawienie płatnych pakietów Aero2 z podziałem na pakiety Aero2 Mini, Aero2 Max oraz Aero2 Max2.

LTE w Aero2

LTE w Aero2 czyli płatne pakiety na internet

Należy wyjaśnić, że Aero2 Max2 to rozwinięcie pakietów Max gdzie cały pakiet danych (np. 15 GB) możemy wykorzystać w ciągu jednego dnia natomiast w opcji Max2 są ustanowione limity wykorzystania transferu na cały czas ważności pakietu –  na jeden dzień wykorzystamy maksymalnie 1 lub 3 GB danych w zależności od opcji jaką wybierzemy przy zakupie.

Pakiety mogą się zmieniać i na pewno też będą modyfikowane jak to było od początku kiedy Aero2 wprowadziło płatną ofertę na rynek. Pakiety nierentowne będą wycofywane, mało popularne zamieniane na pakiety, które może będą korzystniejsze dla użytkowników kart SIM Aero2. Ponadto operator musi też dostosowywać swoją propozycję do panujących realiów na rynku czyli ofert konkurencji, która też co jakiś czas wprowadza nowe pakiety na dostęp do internetu. Dla wielu osób, które korzystają z nowoczesnych urządzeń mobilnych stały dostęp do sieci w każdym miejscu to idealne rozwiązanie aby móc korzystać z interentu bez ograniczeń, a dodatkowo bez ponoszenia dodatkowych abonamentowych opłat oraz wiązania się umowami z innym operatorem. Kupujemy pakiety kiedy są nam potrzebne. Proste i wygodne rozwiązanie.

Dal osób zainteresowanych ofertą Aero2 szczególnym zainteresowaniem będą na pewno pakiety Aero2 Max gdzie mamy po wykupieniu za odpowiednią cenę pewien pakiet danych do wykorzystania przez określony czas np. 30, 60, a nawet 90 dni. Na telefonie mało prawdopodobne abyśmy zużywali tak szybko transfer jak w przypadku korzystania z internetu na komputerze kiedy często coś pobieramy z sieci, oglądamy filmy w jakości HD więc transfer danych jest przeogromny, także na telefonie czy tablecie kiedy zazwyczaj przeglądamy strony www, korzystamy z komunikatorów pewien określony pakiet na internet powinien w zupełności wystarczyć na to aby być mobilnym i mieć sieć w każdym miejscu, w którym się znajdziemy. Chyba, że zasięg na to nie pozwoli, ale wtedy też może być problem z wysyłaniem wiadomości SMS oraz dzwonieniem.

Dla osób zainteresowanych ofertą płatnych pakietów Aero2, które chciałyby zakupić jakiś pakiet na internet udostępniamy na forum instrukcję wyjaśniającą proces zamawiania pakietów internetowych Aero2.

Warto dodać, że dostawca usługi BDI wprowadził niedawno uproszczony sposób, zamawiania kart SIM Aero2 do darmowego internetu. Oprócz tradycyjnego sposobu, czyli kompletowana dokumentów i wysyłania ich tradycyjną drogą pocztową na wskazany adres Aero2 (zamawianie karty Aero2) od niedawna istnieje możliwość zamawiania kart poprzez wysłanie wymaganych dokumentów w formie skanów, ale drogą elektroniczną na adres e-mail. Aero2 zamówienie przez internet – wystarczy wypełnić wniosek wydania karty SIM Aero2 online lub ręcznie, zeskanować dowód osobisty, a także kopie wpłaty depozytu oraz przesyłki po czym można elektroniczne wersje tychże dokumentów wysłać drogą internetową na wskazany adres e-mail (dokumenty@aero2.pl). Dla wielu osób jednak przekazywanie newralgicznych danych oraz samych dokumentów poprzez sieć internetową może być ryzykowne, także tradycyjny sposób zamawianie kart Aero2 poprzez pocztę może być najlepszym rozwiązaniem. Dla ułatwienia prezentujemy schemat zamawiania kat SIM Aero2. Każdy może wybrać to rozwiązanie, które będzie dla niego najwygodniejsze, ale to informacje dla tych osób, które jeszcze kart SIM Aero2 nie posiadają, a chciałyby mieć taką kartę.

Zamawianie Aero2

Zamawianie Aero2

One Comment

  1. Piotr Górski pisze:

    Zamawiam kartę startową do internetu typ nano SIM

Dodaj komentarz