Aero2 Max

W zasadzie od naszego ostatniego wpisu odnośnie Aero2 wiele się nie zmieniło, jednak operator usługi BDI Aero2 wprowadził do swojej oferty Pakiety Aero2 pewnie zmiany, a dokładniej zwiększył szybkości z jakimi możemy teraz procować po wykupieniu płatnych pakietów. Stara darmowa usługa BDI pozostaje cały czas bez zmian, zmienia się tylko usługa płatna. Mamy możliwość wykupowania pakietów Aero2 (chodzi tutaj o pakiety Aero2 Max), których prędkości zwiększają się do 5 Mb/s. Dokładny opis pakietów przedstawiony jest w publikacji Pakiety Aero2.

Pakiety Aero2 Max

Pakiety Aero2 Max

Sprawdziliśmy jak wyglądają połączenia na nowych płatnych pakietach. Generalnie internet działa szybciej co daje się zauważyć i w dodatku połączenie jest na stabilnym poziomie. Z prędkościami na poziomie około 5 Mb/s na pewno da się w wygodny sposób użytkować internet. Przykładowy test szybkości i jakości połączenia (pakiet płatny Aero2 Max 5 Mb/s) robiliśmy w pomieszczeniu, na komputerze i wynik jest zadowalający.

Speedtest Aero2 Max

Speedtest Aero2 Max

Dla lepszego zobrazowania wykonaliśmy test w pomieszczeniu na smartfonie, oraz na zewnątrz. Wyniki są różne, ale to też w dużym stopniu zależy od możliwości sprzętowych urządzenia. Jak widać na poniższych zrzutach na teście wykonywanym w pomieszczeniu mieliśmy dostęp tylko do 2G co widać też w nienajlepszych parametrach połączenia. W terenie uzyskaliśmy już znacznie lepszy wynik bo 3G, ale jak wspomnieliśmy dużo zależy od urządzenia i jego możliwości nie wszystkie telefony komórkowe będą wydajne tak jak modemy.

Test Aero2 Max

Test Aero2 Max

Generalne jednak jeśli znajdziemy się w dobrym miejscu i uzyskamy dobrej jakości połączenie korzystanie z internetu na smartfonach nie powinno być problemowe w przypadku Aero2. Gorzej jeśli wpadniemy w sieć 2G wtedy na pewno odczujemy żółwie tępo.

Pytanie czy płatne pakiety Aero2 Max są w ogóle opłacalne? No cóż co jakiś czas na rynku pojawiają się różne promocje różnych operatorów, w mijającym okresie najlepszym wyborem była promocja Orange 6/6/60 czyli 6 GB za 6 zł na 60 dni jednak takie oferty nie trwają cały czas, więc kiedy nie ma lepszej alternatywy, a ktoś potrzebuje opcji na jakiś internet w tablecie czy telefonie to wybór płatnych pakietów Aero2 wydaje się właściwy, aczkolwiek tanio nie jest.

Więcej informacji o płatnych pakietach Aero2 Max.

Zamawianie pakietów Aero2 Max.

One Comment

Dodaj komentarz