Zasięg sieci Aero2

Bezpłatny Dostęp do Internetu dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2 (26017 lub PL17) pasma HSPA+ 900 MHz, lub LTE 2500 MHz. Większość osób będzie w zasięgu sieci HSPA+, ale są też miejsca, w których zasięgu w ogóle nie ma, więc nie będzie możliwości korzystania z sieci Aero2 i darmowego internetu.

Z informacji opublikowanych na stronie operatora wynika, że internet mobilny dostępny jest dla prawie 76% Polaków, na obszarze 54,1% powierzchni Polski, także są miejsca, w których nie będzie można korzystać z darmowego internetu. Warto, więc wcześniej sprawdzić czy w miejscu, w którym mieszkamy internet Aero2 będzie nam działał. W tym celu można pobrać ze strony operatora mapki zasięgu.

Lepszym jednak źródłem informacji o zasięgu sieci HSPA+ oraz LTE jest strona Cyfrowy Polsat.


Na stronie udostępniony jest skrypt z bardziej szczegółowymi mapami, na których zaznaczone są sieci HSPA+ oraz LTE, także mamy lepszy obraz informacji o zasięgu w dodatku dość szczegółowy, jeśli chodzi o zasięg tych dwóch technologii.

Innym cennym źródłem informacji na temat zasięgu operatorów znajdujących się wokoło nas jest strona z mapami BTS. Na stronie możemy przeglądać mapy interesujących nas miejscowości, w obrębie, których można znaleźć miejsca z nadajnikami BTS różnych operatorów w tym również Aero2. Będąc w pobliżu nadajnika Aero2 mamy gwarancję, że jesteśmy w zasięgu sieci Aero2.

15 komentarzy

 1. Karolina pisze:

  A u mnie w Mogielnicy brak zasiegu ;-(

 2. John pisze:

  Dziś udało mi się połączyć z internetem Aero 2 poprzez nadajnik Plus-a 🙂 ciesze się bo nie mam tu zasięgu z Aero 2 a internet działa mi w 3G i 2G 🙂 🙂 🙂

 3. Sylwester pisze:

  ściema jedna wielka z tym nadajnikiem plusa

 4. kokodzambo pisze:

  Biłgoraj działa, Księżpol, Tarnogród już nie

 5. dominik pisze:

  w Końskich brak zasięgu,co zrobić,żeby był zasięg

 6. Dominika pisze:

  Dominik? W Końskich jest zasięg. Sprawdź na mapach. Ponadto jak coś możesz zastosować antenę kierunkową dla wzmocnienia sygnału.

 7. krzysiek pisze:

  w końskich nie ma zasięgu. mapa cyfrowego polsatu oszukuje ponieważ polsat korzysta od niedawna z nadajników plusa o czestotliwości 2100 i pokazuje swoje pokrycie , a areo 2 działa w częstotliwości 900 choć logo ma plusa to nie są jednak nadajniki plusa tylko aero. nic się nie zmieniło z zasięgiem. powinni moderatorzy stron zaktualizować te brednie o mapkach z cyfrowego polsatu, bo ludzi w błąd wprowadzają

  • EkipaDI pisze:

   Nie ma lepszej mapy niż mapa na stronach CP. Inną opcją przekonania się czy jest gdzieś tam zasięg, (na co wskazują mapy) jest wyrobienie sobie karty i przetestowanie sieci na tym terenie (karta zawsze się przyda).
   Wszystkich też miejsc nikt nie jest w stanie dokładnie sprawdzić, bowiem nawet tam gdzie internet ma być może go nie być, ma na to wpływ wiele różnych czynników (ukształtowanie terenu, przeszkody, itp.).

 8. krzysiek pisze:

  kolego ja mam kartę i nie mam dostępu do aero2 mimo że na mapie mam pełne pokrycie. przekaźnik polsatu ( plusa 2100 z którego korzysta polsat) jest 1km ode mnie . natomiast przekaźnik aero2 który też się identyfikuje jako plus ale 900 jest 22km oddalony. powtarzam mapa cyfrowego polsatu od jakiegoś czasu jest już niewiarygodna. dostałem też info od innych moderatorów , że poprawiają informacje

  • zebber pisze:

   Z Końskich jest niedaleko do Przysuchy gdzie jest nadajnik. Ponadto jest chyba też w Opocznie i Gielniowie (nie jestem pewny), ale możesz spróbować z anteną kierunkową nakierowaną właśnie na nadajnik w Przysusze i w ten sposób może uzyskasz dostęp do sieci aero2. Zobacz, jaki skok udało mi się zrobić właśnie poprzez antenę panelową:
   http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=148

   Inna sprawa, aby być 100% pewnym, że faktycznie nie ma tam zasięgu należałoby zrobić testy w różnych miejscach tego miasta, bo może Ty w domu nie masz zasięgu, ale wiele osób korzysta z tego internetu w Twoim mieście, więc zasięg jest, a należy tylko wzmocnić jego siłę.

 9. Anonim pisze:

  mam karte a nie amsz zasiegu odstąp mi za zaplatą

 10. krzysiek pisze:

  antena może by pomogła jakby było bliżej, ale 22km to nie ma szans. trzeba czekać na przekaźnik. może po nowym roku coś ruszy. zresztą aero2 przedłużyło darmowy internet do 21.12.2016r. to powinniśmy się doczekać w końskich.

 11. Anonim pisze:

  aero2 w Radoszycach śmiga bez problemu, dziwne że w Końskich

Dodaj komentarz