Karty Aero2 na Allegro

Ciekawe aukcje gdzie można zakupić nie tylko samą kartę SIM Aero2 do korzystania z usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu, ale też cały zestaw pozwalający korzystać z darmowego internetu (karta i modem 3G) można znaleźć w serwisach aukcyjnych np. Allegro.

Nie byłoby w tym może nic dziwnego w końcu powiedzenie, jeśli czegoś nie ma w internecie to znaczy, że to coś nie istnieje jest w pewien sposób prawdziwe gdyż dziś każdy, kto chce robić interesy i liczyć się na rynku musi funkcjonować w wirtualnej przestrzeni, jaką jest internet. Ponadto internet to obecnie najłatwiejszy i najszybszy kanał dystrybucji różnego rodzaju produktów. Jednak w przypadku sprzedaży kart SIM Aero2 takich sprzedaży nie można dokonywać gdyż nie jest to zgodne z zapisem w regulaminie usługi BDI:

6.            Prawa i Obowiązki Korzystającego

6.6.        Korzystający zobowiązuje się, iż nie będzie pobierał opłat lub żądał innego rodzaju korzyści od osób trzecich, które uzyskają dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu przy użyciu Karty SIM użyczonej Korzystającemu, w szczególności Korzystający nie jest uprawiony do wynajmowania, sprzedaży lub wydzierżawiania Kart SIM.

6.7.        Korzystający nie jest uprawiony do wykorzystywania Karty SIM w celu odpłatnego lub nieodpłatnego świadczenia jakichkolwiek usług na rzecz osób trzecich.

Pojedyncze przypadki sprzedaży kart można w pewien sposób potraktować z przymrużeniem oka. Ktoś zamówił kartę, ale nie jest ona dla tej osoby przydatna czy też nie używa jej, więc decyduje się na odsprzedanie jej komuś innemu. Chcąc odzyskać pieniądze za wniesiony depozyt, czyli 20 zł można tę kartę zwrócić do operatora, ale niektórzy jednak wolą prostsze i szybsze rozwiązania, które nawet pozwalają na takiej karcie jeszcze zarobić.

Komuś, komu nie opłaca się jechać specjalnie do Warszawy czy też nie chce czekać przeszło miesiąc na wydanie karty pocztą może się zdecydować na taki zakup karty z drugiej ręki, ale należy tutaj dodać, że sprzedający taką kartę naraża swoją osobę na niebezpieczeństwo gdyż w przypadku, kiedy nowa osoba wejdzie w posiadania takiej karty i to ona złamie prawo pierwszą osobą, która będzie ścigana będzie osoba, na której nazwisko karta SIM Aero2 została wydana. Dla użytkowników, którym karta Aero2 nie jest przydatna lepszym rozwiązaniem jest jej zwrot do operatora niż robienie biznesu na jej odsprzedaży. Tak, więc osoby mające pomysły odsprzedaży swoich nieużywanych kart powinny dokładnie wszystko przemyśleć, aby nie narobić sobie może niechcianych problemów. Wejście w posiadanie kart wydanych na czyjeś nazwisko może być też dla niektórych osób sposobem na realizację różnych niezgodnych z prawem działań w internecie, które mogą skutkować, że rzeczywisty właściciel karty SIM Aero2 będzie miał tylko problemy.

Innym przykładem sprzedaży kart SIM Aero2 do darmowego internetu jest sprzedać, ale hurtowych ilości takich kart.

W ofercie kupujący otrzymuje nie tylko kartę SIM Aero2, ale też modem za łączną kwotę 239 zł. Modem Huawei E3131 129 zł, karta SIM 20 zł. Czysty zarobek z jednej tylko sprzedanej karty 90 zł. W przypadku sprzedaży tak dużej ilości kart do darmowego internetu daje to sporą sumę zarobku. Jednak w tym przypadku taki proceder wygląda dość podejrzanie, bowiem każdy zainteresowany darmowym internetem może uzyskać tylko jedną kartę na swoją osobę, więc aby zdobyć tak jak na powyższej aukcji aż 55 kart należałoby złożyć 55 wniosków o wydanie karty SIM na 55 różnych osób. Czyli albo na tzw. słupy gdzie każda osoba udostępnia swoje dane komuś, kto w imieniu tej osoby odbiera kartę albo każda taka osoba zamawia kartę pocztą na siebie, która potem wędruje do odsprzedaży. Następnie zyski z takiej transakcji są dzielone pomiędzy osoby uczestniczące w całym procederze. Inna jeszcze możliwość to pobieranie danych od osób, które są nieświadome całego procederu, a następnie zamawianie karty na nazwiska tych ludzi, którzy już jednak kart, ani wpływów z takiej działalności nie otrzymują. Tak, więc takie aukcje są bardziej już podejrzane gdyż sprzedający tak duże ilości kart po prostu mogą wykorzystywać inne osoby, które niczego nie są świadome, a to jest już jednak przestępstwo.

Osoby, które pozyskały na swoje dane karty SIM Aero2 do darmowego internetu przestrzegamy, aby zanim zdecydują się na krok związany z odsprzedażą swojej karty komuś innemu, czyli obcej osobie wczesnej się zastanowiły czy te parędziesiąt złotych zarobku z takiej transakcji jest coś warte. Może się, bowiem okazać, że za kila miesięcy zapuka do naszych drzwi policja z niemiłą informacją o złamaniu prawa, które tak naprawdę złamał ktoś inny, ale udowodnienie niewinności w takim przypadku może być dużo droższe niż zarobek ze sprzedaży swoje karty Aero2 obcej osobie.

11 komentarzy

 1. Milek pisze:

  Tak to jest jak się nie myśli, a kombinuje jak uskrobać parę złotych.

 2. Koral pisze:

  Ten z tymi 55 kartami jak sprzeda to poszaleje 😉

 3. Rachman pisze:

  Dokładnie, jak się nie myśli… przecież jak ktoś naskrobie głupot gdzieś albo zacznie ściągać nielegalne pliki to idzie to na nazwisko osoby na którą ta karta… ciężko namierzyć i owszem przy zmiennym IP ale nie jest to niemożliwe, a ktoś wojujący na cudze konto na pewno nie będzie dbać o proxy itp.

 4. east pisze:

  Widać, że ktoś biznes robi na darmowym internecie 😉

 5. Marek pisze:

  Od tygodnia u mnie jest wielka masakra. Korzystam od kilku miesięcy, bo mam linię TPSA popsutą, więc tylko Aero2 mi pozostawało, jako alternatywa. Czasami były jakieś drobne problemy, ale ogólnie działało OK. Nocami od czasu do czasu dało się zauważyć pewien korek, ale nie powodowało to problemów. Ponadto rozważałem opcję z LTE z Plusa, bo już na doświadczeniu Aero2 byłem przekonany, że to powiązana firma, więc wszystko będzie na odpowiednim poziomie ponadto w moim przypadku i tak muszę mieć coś szybkiego, ale zwlekałem z decyzją ze względu na to, że może TPSA coś się w końcu ruszy, bo też z nimi jestem uwiązany, ale spadek, jakości darmowego netu zmusił mnie, aby wypróbować coś innego w końcu.

  Z internetem Aero2 od tygodnia jest totalna masakra u mnie. Zdarza się, że po 11 w nocy zacznie śmigać na normalnym poziomie, ale tak w dzień wieczorem jak się net pojawi to jest dosłowne minutę, niby w statusie jest połączenie, internet, ale tak naprawdę nie ma dostępu do internetu.

  Wziąłem na próbę plusa LTE, ale nie wiem czy trafiłem na roboty, bo akurat robili Ukraińcy coś na maszcie w moich stronach, ale z tego, co wiem to chyba zasięg jest też z innych masztów. Plus owszem miał 30 Mbit/s, ale jak się zaczął net zrywać tak do upadłego, aż mnie zmusił to do zrezygnowania siedzenia przed komputerem i w zasadzie tak było cały tydzień testów oddałem więc ten internet Plusowi.

  Co to za internet jak podpiszę na 24 miesiące umowę będę płacił 60 zł i internetu nie będę miał. Ponadto jakieś tam 15 giga transferu. Przecież mojej rodzinie przy oszczędnym korzystaniu starczy to tylko na 15 dni. Ktoś włączy YouTube, ktoś sobie pobierze program, więc znów mam wracać do czasów sprzed 10 lat jak na zwykłym modemie musiałem się czasem liczyć?

  No, więc cały ten internet z Aero mi starczał i czekałem, aż się TPSA coś zmobilizuje naprawić kawałek druta, ale wygląda na to, że dla kilku osób im się nie opłaca i jestem w niekomfortowej sytuacji, bo nie mam lepszego rozwiązania.

  Tak, więc nie wiem czy to tylko u mnie czy może jakieś prace trwają, ale trochę dziwnie to wygląda skoro w nocy o północy net zacznie działać, a przez 15 godzin, kiedy ludzie już nie śpią jest totalna lipa. Nie wiem, ale jak to problem po stronie operatora i tak ten internet będzie działał do 2016 roku to będzie to totalna kompromitacja.

  Ogólnie zrobili w kierunku LTE krok do przodu, ale 2 do tyłu.

 6. SpeederBest pisze:

  Informujemy, że BDI jest udostępniany bez szczególnych gwarancji jakości. Wspomina o tym w szczególności punkt 3.8 Regulaminu, stwierdzający iż „ (…) Operator zapewnia Bezpłatny Dostępu do Internetu w ramach możliwości technicznych (…) chyba że lokalne warunki techniczne dotyczące pojemności Sieci Telekomunikacyjnej Operatora nie będą umożliwiały takiego zalogowania. Z uwagi na fakt, iż BDI jest dostępem bezprzewodowym, mamy miejsce z charakterystycznym dla tego rodzaju dostępów, obniżeniem parametrów BDI lub dostępem do BDI, uzależnionym od: odległości od stacji bazowej, ukształtowania terenu oraz miejsc w których Korzystający używają BDI, a w szczególności konstrukcji budynków, w przypadku korzystania z BDI wewnątrz budynków. Ponadto informujemy, że Bezpłatny Dostęp do Internetu jest udostępniany przez Aero2 jest dostępny z wykorzystaniem do 20 % pasma posiadanego przez Aero2.

  Pozdrawiam,

  BOK Aero2 Sp. z o.o.

  Bezpłatny Dostęp do Internetu

 7. Dobra rada pisze:

  Lepiej kombinatorzy weźcie się za robotę i to wam będzie bardziej się opłacać…

 8. Jaro pisze:

  Ludzie, aby zarobić to wymyślają różne sposoby. OK jak ktoś kupuje tylko informacje, które ktoś inny sprzedaje i ludzie chcą za to płacić no problem ich decyzja, ale to raczej świadczy o poziomie wiedzy kupujących.
  http://darmowyinternet.net/forum/thread-301.html

 9. AS pisze:

  Kupiłem na Allegro i jestem zadowolony. Nie mam czasu p… sie z formularzami itp. 90% krytykantów a radością weszłoby w interes ze sprzedażą kart, gdyby tylko mieli taką możliwość.

 10. figofago pisze:

  Taka kupiona karta na allegro to super sprawa.
  Jak ktoś chce wały kręcić to idealne rozwiązanie.
  Wykupujemy VPN, codziennie lub częściej zmiana IMEI i CH**P.
  Pozdro.

 11. rymki pisze:

  >>Taka kupiona karta na allegro to super sprawa.
  Jak ktoś chce… <<

  Proponuję jeszcze wyłączyć zasilanie najbliższego BTSa aby ślady dokładniej zatrzeć…

Dodaj komentarz