Modem Huawei E3131 z Play do Aero2

Wachlarz modemów do internetu mobilnego jest bardzo szeroki, ale w przypadku darmowego internetu nie wszystkie te modemy są zgodne z wymaganiami technicznymi jak i regulaminowymi, dlatego też i wielu użytkowników chcących kupić dobry modem do internetu z Aero2 poszukuje sprawdzonych informacji, jaki model modemu byłby najlepszy, a zarazem niedrogi do darmowego internetu. Dobrym modemem jest Huawei E353, ale też bardzo dobrze sprawdza się model E3131 (łapie bardzo dobry zasięg)  z tym, że ten modem, aby współpracował z Aero2 wymaga pewnej konfiguracji.Modem Huawei E3131 z Play Jeden z internautów umieścił na forum (link do opisu) prosty tutorial wyjaśniający, jak poradzić sobie z konfiguracją modemu Huawei e3131 pod Aero2. Jest to jak najbardziej zgodny model modemu, który będzie współpracował z usługą Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2, ale wymaga pewnej zmiany, a mianowicie przestawienia jego domyślnego trybu pracy na tryb pracy w paśmie 900 MHz, którą obsługuje sieć Aero2 w technologii HSPA+.

Konfiguracja jest jednorazowa i nie jest trudna, ale dzięki niej pozwala używać modemu Huawei E3131 z kartą SIM Aero2.

Modemy Huawei E3131 dostępne są w salonach Play, ewentualnie można starać się kupić go taniej z drugiej ręki np. na aukcjach internetowych.

17 komentarzy

 1. Play pisze:

  Taki modem można kupić w Play, ale nie pamiętam dokładnie już za ile. Cena nie była jakaś wygórowana, ale należy go dostosować do Aero2, więc jak ktoś nie wie jak to zrobić może mieć problem.

 2. Krabi_Thailand pisze:

  Sprzedam modemy Huawei E3131.
  Nowe na gwarancji.
  Info:
  http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=72

 3. spal pisze:

  ktoś życzliwy napisze jak to skonfigurowac pod ten modem ?

 4. Marcin pisze:

  Dobrze, że jest na forum opis bowiem na początku nie wiedziałem co jest, że modem nie chciał łączyć mi się z Aero2 😉
  Dzięki za pomoc.

 5. Przechodzeń pisze:

  Tutaj też dodano informację, jak konfigurować ten modem E3131 pod tablety
  http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47

  Może się komuś przydać, pozdro 🙂

 6. Huawei E3131 pisze:

  Huawei E3131 tablet instrukcja

 7. Huawei E3131 pisze:

  Huawei E3131 i tablet z Androidem ICS 4.0.3 instrukcja

 8. Karol pisze:

  A jak ustawić modem E 3131 żeby sam wznawiał zerwane połączenia na win7?

  • PhiPhi pisze:

   Bardzo prosto bo w opcjach programu zarządzającego Twoim modemem (domyślnie instaluje się z modemem) albo w Windowsie prosta opcja.
   Załóż temat na forum tam Ci wytłumaczymy i pokażemy.

 9. Bogdan Raczkowski pisze:

  Witam-zakupilem modem Huwai 173s-2 Plusa bez simloka ale chce uzywac go w Playu i mam problem.Po prostu nie moze mi syn zainstalowac na laptopie w Linuksie.U niego w Windowsie zainstalowal a u mnie nie moze.Prosilbym o pomoc co musi zrobic aby chodzil mi w Linuksie,co musi zmienic jakie ustawienia ,gdzie to moge znalezc.Bardzo prosze o pomoc Bogdan.

  • Linux pisze:

   Oczywiścei, że się da poszukaj na internecie poradnika jak zrobić to pod linuxem albo przejdz na forum tam Ci ktoś zawsze podpowie.

 10. Jan pisze:

  Może ktoś mi powiedzieć, czy jeśli stworzyłem osobny profil do internetu w aplikacjii play i udało mi się wtedy połaczyć to czy powinienem instalować top_netinfo, żeby np. internet lepiej działał?

 11. Mazovia pisze:

  Żaden Top_NetInfo nie jest Ci potrzebny. Nawet Play nie jest Ci potrzebny bo on tylko zamula i niepotrzebnie zajmuje pamięć w komputerze. Najlepiej stworzyć zwykły profil w samym Windowsie i wszystko będzie sprawnie śmigać bez potrzeby obciążania systemu.
  A żadne dodatkowe dopalacze nie sprawą, że internet będzie szybcy. Przepustowość jest max. 512 kbit/s i tego nie przeskoczysz. Mam nadzieję, że pomogłem ;D

 12. Rafał pisze:

  3131 kartę włożyłem przed chwilą, dzisiaj przyszła pocztą, wpisałem darmowy i działa bez kombinacji 🙂 modem kupiony w Play.

 13. zed pisze:

  Po włożeniu (przysłanej pocztą, wymienionej) karty Aero2 do modemu Huawei E3131 prosto z pudełka (PLAY) zainstalowałem sterownik modemu i soft Playa. Wszystko działa świetnie, tylko modem nie łączy sie przez sieć PL 17, jak to było z modemem Huawei E173u, ale przez sieć PLUS ROAMING. Czy to jest ok? Na liście dostępnych sieci Aero2 oczywiście nie figuruje, czy pownienem jakoś zmienić konfigurację, by łączyć sie przez Aero2? I jak – czy użyć Top_netinfo.exe?

Dodaj komentarz