Pakiety Aero2

Od pewnego czasu operator Aero2 wprowadził do oferty płatne pakiety dostępu do internetu, które oferują znacznie więcej niż popularna darmowa usługa Bezpłatny Dostęp do Internetu. Z racji, że zbliża się lato i wakacje postanowiliśmy sprawdzić czy oferta płatnych pakietów w ofercie Aero2 jest warta zainteresowania i czy w ogóle się ona opłaca, aby z niej korzystać. Latem internet mobilny wielu osobom na pewno się przyda.

Usługa Pakiety Aero2 jest świadczona na kartach SIM Aero2, która umożliwia bezpłatny dostęp do internetu. Usługa działa z wykorzystaniem technologii 3G w paśmie częstotliwości 900 MHz i 2100 MHz, a także w technologii 2G w paśmie 900 MHz i 1800 MHz. Możliwość korzystania z sieci w paśmie 2100 MHz rozwiązuje problem dla wielu osób z telefonami, które nie mogły korzystać z Aero2 w paśmie 900 MHz z powodu braku obsługi tego pasma przez telefon. Tak, więc teraz niezależnie czy telefon obsługuje sieć 900 MHz czy też nie jest możliwość używania kart Aero2. Wiele telefonów kupowanych np. w Chinach nie jest przystosowanych do obsługi sieci 900 MHz, więc teraz, kiedy Aero2 działa też w pasmie 2100 MHz niekompatybilność urządzeń z Aero2 znika.

W ofercie Aero2 mamy możliwość skorzystania z 7 płatnych pakietów (część po 22 czerwca). W tabeli przedstawiamy najważniejsze dane dotyczące pakietów możliwych do wykupienia. Tabela pozwala porównać informacje takie jak rodzaj pakietu, ilość danych do wykorzystania, czas ważności oraz cenę pakietów. Dla osób zainteresowanych łatwiej będzie w ten sposób porównać dostępne pakiety, a tym samym wybrać ten, który byłby najodpowiedniejszy do wykupienia.

Pakiety Aero2

Pakiety Aero2

Pakiety Mini Aero2 to nic innego jak darmowa usługa BDI z tym, że tutaj odchodzi problem kodów CAPTCHA oraz przerywanych sesji, a w przypadku oferty Aero Max mamy szybsze łącze do wykorzystania. Standardowa prędkość 512 kb/s to prędkość minimalna, aby w ogóle internet nazywać funkcjonalnym w dzisiejszych czasach. W przypadku spadków prędkości, opcja Mini Aero2 dla wielu osób może nie być dobrym wyborem, kiedy się jeszcze za to płaci. Dlatego zastanawiając się nad wyborem płatnych pakietów Aero2 lepiej rozważać opcje oferujące prędkości powyżej tych 512 kb/s, czyli pakiety Aero2 Max gdzie prędkości mogą dochodzić do 3 Mb/s. Internet na poziomie około 3 Mb/s jest opcją umożliwiającą bezproblemowe korzystanie w zasadzie z większości usług w sieci: strony www, poczta, a nawet multimedia (rozmowy, video). Jedynie bardzo duże obciążenie łączy lub przeciążenie serwerów może być odczuwalne, ale to w zasadzie jak w każdej innej usłudze nawet w LTE da się wtedy zauważyć spowolnienie.

Dla dodatkowego zobrazowania działania komercyjnych pakietów dostępnych w Aero2 sprawdziliśmy jeden z nich pakiet do 3 Mb/s, ważny 60 dni z 5 GB danych do wykorzystania.

Pakiet Aero2

Pakiet Aero2

Nasze testy wykonywaliśmy przed południem, kiedy sieci nie są zbytnio przeciążone i zazwyczaj internet działa u każdego operatora sprawnie oraz wieczorem w godzinach szczytu teleinformatycznego, kiedy wile osób może odczuwać spowolnienie na łączach zwłaszcza użytkownicy ofert mobilnych. Efekt z testów Aero2 był dla nas sporym i to w dodatku pozytywnym zaskoczeniem, bo deklarowane prędkości są na dość dobrym poziomie (prędkości pobierania) i to nawet w godzinach wieczornych, kiedy najwięcej osób korzysta z internetu. Nie zauważyliśmy też efektów przycinania się, czyli długiego czasu otwierania stron, który to najczęściej daje się zaobserwować późnym popołudniem i to nie tylko w standardowej darmowej opcji Aero2, ale też i u innych operatorów sieci mobilnych gdzie za dostęp do internetu się płaci. Przeciążenia sieci to zmora wielu operatorów sieci komórkowych.

Testy Aero2

Testy Aero2

Dzięki pakietom promocyjnym Aero2 każdy, kto posiada kartę SIM BDI może mieć internet bez przerywanych sesji oraz kodów CAPTCHA, dodatkowo ze znacznie lepszymi prędkościami (Aero Max do 3 Mb/s.) Dla osób posiadających telefon na dwie karty oferta płatnych pakietów Aero2 to w tym momencie jedna z lepszych na rynku gdyż nie zawsze jest możliwość, aby na jednej karcie mieć i tanie rozmowy, i tani internet. Aero2 rozwiązuje ten problem, bowiem wykupując pakiet mamy możliwość posiadania np. w telefonie dostęp do internetu cały czas bez ponoszenia sporych wydatków związanych z dostępem do sieci. Niby w dzisiejszych czasach, kiedy jest LTE i prędkości do 150 Mb/s to w przypadku Aero2 maluch na autostradzie, ale jak wspomnieliśmy prędkość 3 Mb/s w zupełności wystarczy, aby komfortowo korzystać z internetu. Jedynie zapchane łącza mogą ograniczać funkcjonalność Aero2, ale z tym problemem też borykają się i osoby z ofertami abonamentowymi u innych dostawców internetu mobilnego.

Ważna informacja. Osoby zainteresowane pakietami mogą przetestować ofertę korzystając z pakietu testowego (opcja dla tych, którzy jeszcze nie wykupowali w ogóle pakietów). Pakiet, o którym mowa oferuje maksymalną prędkość transmisji danych do 3 Mb/s oraz 1 GB ilości danych do wykorzystania. Czas ważności pakietu to 10 dni. Cała procedura zamawiania testowego pakietu jest bardzo prosta wystarczy się połączyć z internetem poprzez kartę SIM Aero2, a otrzymamy odpowiednią bramkę do zamówienia usługi – Pakiet Testowy Aero2.

Pakiet Testowy Aero2

Pakiet promocyjny Aero2

 

 

One Comment

  1. Maciek pisze:

    Lepiej mieć telefon obsługujący 900 MHz i 2100 MHz tam gdzie będzie słaby zasięg 2100 MHz z pomocą przyjdzie 900 MHz inaczej będziemy mieli może 2100 MHz, ale w 2G wtedy nawet szybszy transfer nam nie pomoże.
    Wiem to na przykładzie Orange niby mam 2100 u siebie, ale gdybym miał jeszcze 900 MHz miałbym wiatr w żaglach.

Dodaj komentarz