-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #721
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(06-08-2013 22:46)WiFi napisał(a):  Tak jak kolega napisał spróbuj jeszcze tym umts manager programem. Kup sobie jakiś starter do internetu np. sieci Play i na innej karcie też spróbuj.
Cytat:apn wpisane darmowy - OK
reszta pusta (czy mam tam wpisać brak) - OK zostaw puste
dioda pulsuje na niebiesko - OK bo jest zasięg 3G


Jednak nie wiem czemu nie możesz dostać się do sieci i uzyskać połączenia z internetem. Spróbuj więc tym umts managerem oraz też zrób testy na innej karcie czy zadziała ten net bo już chyba masz wszystko dobrze skonfigurowane na to wygląda skoro wykrywa modem.

UMTS Manager brak: found device: 12d1 1506 (nie widzi modemu) ale co naj lepsze dioda miga na niebiesko.
naciskam connect i nic
07-08-2013 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #722
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Przecież masz komunikat urządzenie znalezione found device, a dioda miga bo ma zasilanie modem i jak tylko jest prąd modem potrafi wykryć sieć i o niej poinformować.

[Obrazek: umts_manager_E3131.jpg]
07-08-2013 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #723
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(07-08-2013 23:33)krabithailand napisał(a):  Przecież masz komunikat urządzenie znalezione found device, a dioda miga bo ma zasilanie modem i jak tylko jest prąd modem potrafi wykryć sieć i o niej poinformować.

[Obrazek: umts_manager_E3131.jpg]

u mnie to wygląda tak
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3856...33b7e.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2013 15:46 przez adamrezo@op.pl.)
08-08-2013 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #724
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Spróbuj sobie pozmieniać dev/ttyUSB i czy coś się zmienia.
Skasuj DNS Serwer, user i password na czyste pola i klikaj connect.
Może z tym programem jest taki problem, ze jak ppp widget potrzebował dogrania plików to ten może nie poradzi sobie.
Musisz uderzyć do ludzi, którym udało się ten tablet skonfigurować, aby dokładnie wytłumaczyli krok po kroku niby robisz wg instrukcji, ale nie wiadomo czemu to nie działa.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
08-08-2013 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #725
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(08-08-2013 16:15)WiFi napisał(a):  Spróbuj sobie pozmieniać dev/ttyUSB i czy coś się zmienia.
Skasuj DNS Serwer, user i password na czyste pola i klikaj connect.
Może z tym programem jest taki problem, ze jak ppp widget potrzebował dogrania plików to ten może nie poradzi sobie.
Musisz uderzyć do ludzi, którym udało się ten tablet skonfigurować, aby dokładnie wytłumaczyli krok po kroku niby robisz wg instrukcji, ale nie wiadomo czemu to nie działa.
według polecenia
pozmieniać dev/ttyUSB i czy coś się zmienia.
Skasuj DNS Serwer, user i password na czyste pola i klikaj connect.
i nic
08-08-2013 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #726
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jak musiałeś dogrywać paczki do ppp widget to z umts manager może być problem.
Lepiej postaw na ten ppp widget i spróbuj może zagadać z ludźmi z tego drugiego forum, aby doradzili czemu działa u nich, a u Ciebie nie działa skoro ten sam tablet i ten sam schemat podpięcia modemu do tabletu.
Ewentualnie inna rada sprzedać modem, a kupić 100% taki, który działa bez ręcznego jego dodawania i pozbędziesz się problemu.
08-08-2013 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #727
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(08-08-2013 23:24)zebber napisał(a):  Jak musiałeś dogrywać paczki do ppp widget to z umts manager może być problem.
Lepiej postaw na ten ppp widget i spróbuj może zagadać z ludźmi z tego drugiego forum, aby doradzili czemu działa u nich, a u Ciebie nie działa skoro ten sam tablet i ten sam schemat podpięcia modemu do tabletu.
Ewentualnie inna rada sprzedać modem, a kupić 100% taki, który działa bez ręcznego jego dodawania i pozbędziesz się problemu.

no tak piszę na tamtym forum i nikt nie bardzo się odzywa, więc cały czas liczę na jakąś dobrą radę ze strony Expert-ów tutaj
09-08-2013 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #728
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jak jesteś zalogowany tam to próbuj słać maile czy wiadomości na priva do ludzi, którzy dany problem już przerabiali (ktoś jak dostanie wiadomość to kiedyś odpowie). Ktoś kto coś takiego robił wie w czym rzecz. Ja na swoim tablecie instalowałem busyboxa i pp widget bez żadnych dodatkowych paczek i modem był bez problemu obsługiwany ppp widget modem mi wykrywał. Dzięki tej opcji zmusiłem do pracy tablet i Huawei E353. Taki etap przerabiałem, ale też nie wiedziałbym co jest potrzebne i co należy zainstalować aby modem działał gdyby nie poradnik na tym forum. Jednak takiego problemu jak Ty nie miałem więc nie wiem co Ci doradzić tylko tyle aby słać maile do tych co z takim tabletem się męczyli i coś wymęczyli bo oni wiedzą w sumie najlepiej, ale jak masz instrukcję krok po kroku i ludzie potwierdzają, że to działa to ja sam nie mam pojęcia czemu akurat u Ciebie jest kaplica.
09-08-2013 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #729
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(09-08-2013 23:04)ZakoPower napisał(a):  Jak jesteś zalogowany tam to próbuj słać maile czy wiadomości na priva do ludzi, którzy dany problem już przerabiali (ktoś jak dostanie wiadomość to kiedyś odpowie). Ktoś kto coś takiego robił wie w czym rzecz. Ja na swoim tablecie instalowałem busyboxa i pp widget bez żadnych dodatkowych paczek i modem był bez problemu obsługiwany ppp widget modem mi wykrywał. Dzięki tej opcji zmusiłem do pracy tablet i Huawei E353. Taki etap przerabiałem, ale też nie wiedziałbym co jest potrzebne i co należy zainstalować aby modem działał gdyby nie poradnik na tym forum. Jednak takiego problemu jak Ty nie miałem więc nie wiem co Ci doradzić tylko tyle aby słać maile do tych co z takim tabletem się męczyli i coś wymęczyli bo oni wiedzą w sumie najlepiej, ale jak masz instrukcję krok po kroku i ludzie potwierdzają, że to działa to ja sam nie mam pojęcia czemu akurat u Ciebie jest kaplica.

udało się nawiązać kontakt z ludźmi z forum x-kom
i po krótkiej dyskusji jedna z propozycji okazała się trafiona, a mianować wyszła nowa wersja ppp wiget, odinstalowałem starą i dodałem tą nową pliki w katalogu lib już były więc nic nie musiałem kopiować.
I działa w końcu
jeszcze chciałbym przestawić modem na tryb modem-only (bez czytnika SD)
13-08-2013 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #730
Wyłączony CD-ROM i wyłączona karta SD na modemie
To chyba to powinno pomóc >>> http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Ale jeszcze gdzieś na internecie przetarł mi się inny opis z wrzucaniem komend, gdzie wybierasz co ma być, a co ma być wyłączone jednak ten link wyżej to chyba to samo z tym, że robisz to automatycznie nic nie wpisujesz, a wybierasz sobie konkretne ustawienia na modemie.
13-08-2013 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,095 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,234 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,055 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,232 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,499 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości