-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #1
Informacja Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Opis ten przedstawia jak można skonfigurować modem 3G, który nie widzi czy też niepoprawnie rozpoznaje tablet i nie możemy uzyskać intenetu na tablecie.

Metoda ma za zadanie pewną zmianę wirtualnego CD-ROMu na modemie, który nierzadko jest przyczyną problemów z poprawnym rozpoznawaniem przez system Android naszego modemu.

Na forum jest już kilka sposobów jak poradzić sobie z modemem, który nasz tablet nie obsługuje albo poprawie nie wykrywa.
W tabletach, które poprawie wykrywają modem punkt APN tworzy się w następujący sposób:
Konfiguracja APN w tablecie

Jednak w przypadku, kiedy ww. opis nie daje pozytywnych rezultatów na stworzenie poprawnego punkt APN oznacza, że jest problem z modemem.
Ta instrukcja przeznaczona jest dla modemów, które z różnych przyczyn nie działają i opisuje działanie, które przy drobnej zmianie na modemie może rozwiązać problem z niewykrywanym prawidłowo modemem w tablecie. Należy zaznaczyć, że rozwiązanie to nie ma 100% skuteczności i może się zdarzyć, że jednak nie zadziała.

Na forum są też dwa inne opisy przedstawiające ręczny
sposób na internet z modemem w tablecie
oraz inna
metoda wykorzystująca menedżery połączeń.

Jednak one wymagają już też pewnych działań bardziej zaawansowanych na tablecie dlatego też można spróbować zmienić ustawienia tylko na modemie.

START

Ten opis należy stosować wtedy, gdy jest brak działania internetu spowodowany np. poprzez komunikat: Transmisja danych została zablokowana.

Karta SIM nie może mieć założonego kodu PIN.

1. Należy zainstalować modem na komputerze tak, aby działał prawidłowo przy jego wykorzystaniu internet.

2. Pobieramy aplikację Top_NetInfo jest ona dostępna na stronie bez-kabli.pl.

3. W programie TNI konfigurujemy połączeniu z internetem i sprawdzamy czy działa.

4. Wybieramy Ustawienia, Konfiguracja AT i PIN, następnie zaznaczamy Komunikacja AT i klikamy Komendy AT.
Fotkę zostawiam na serwerze forum, aby nie zginęła gdzieś na zewnętrznych serwerach hostujących grafiki.
   

5. Klikamy na Huawei i z rozwijanej listy wybieramy Włączony jest tylko sam modem. Wyświetli się informacja z wysłanymi komendami do modemu. Zamykamy okno oraz zamykamy program i wyjmujemy modem z USB.

6. Podłączamy ponownie modem do USB. Może być on wykryty na innych portach COM niż wcześniej.

7. Ponownie włączamy program TNI. Klikamy ponownie Ustawienia, Komunikacja AT i PIN. Z rozwijanej listy Port komunikacji wybieramy nasz modem na nowym porcie (będzie kilka urządzeń na liście, wybieramy HUAWEI Mobile Connect 3G PC UI Interface lub ten, który będzie odpowiadał na komendy).

8. Ponownie wybieramy Komendy AT, Huawei, ale tym razem klikamy Włączony jest modem i wirtualny CD-ROM. Tak samo pojawia się okno z komunikatami odpowiedzi modemu na komendy (komunikaty powinny zawierać informacje OK).

9. Wyłączamy program TNI, wyjmujemy modem z USB oraz podłączamy do tabletu.

10. Od teraz modem powinien już poprawnie być widziany przez tablet i możemy już stworzyć punkt dostępowy APN. Jednak ten zabieg nie zawsze skutkuje i rozwiązuje problem, na 100%, więc jeśli nie będzie on pomocny można wrócić do ustawień fabrycznych w modemie i spróbować dodać modem poprzez metody, które na samym początku podałem, a które pomagają skonfigurować nieobsługiwany modem w tablecie.
15-03-2013 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Czasami aby modem działał (dotyczy niektórych modemów marki Huawei) konieczne jest aby pracował on w trybie RAS (modem), a nie w trybie NDIS. Domyślnie wiele programów do obsługi modemów 3G przełącza modemy w tryb NDIS. Należy wtedy w ustawieniach przełączyć w tryb RAS.

[Obrazek: rasmodem.jpg]
08-04-2013 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marucin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Posiadam modem Huawei E3131 z Play, po wpisaniu komend jak wyżej w odpowiedzi na komendy zamiast OK wyskakuje ERROR. Może jakaś mała podpowiedź co dalej Uśmiech Próbuje połączyć modem z Fergusonem S3.
17-04-2013 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Nie wiem czy dobrze robisz bo wybierasz tylko opcje w TNI, które przestawiają modem.
Jednak jeśli masz problem spróbuj podziałać tym sposobem Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów , który jest opisany w dziale tablety i smartfony.
To raczej powinno pomóc na problem z modemem w tablecie, który nie ma sterowników.
Potrzebny jest tylko Ci root, a więc jak nie chcesz tego robić możesz próbować tym sposobem, który tutaj jest opisany, ale sam tego nie przerabiałem więc nie wiem czy to skutkuje, aczkolwiek widziałem już ten opis też i na innym forum więc coś w tym musi być.
17-04-2013 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #5
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Powinno przejść jak robisz tak jak pokazałem to możesz pewne rzeczy wyłączyć na modemie, a inne zamienić pozycjami. Nie jest to sposób pewny bo jak tablet nie ma sterowników i nie potrafi rozpoznać urządzenia to nie będzie umiał go obsłużyć, ale czasami taka zamiana pomaga więc jak robisz wg. instrukcji powinieneś uzyskać zamierzony efekt na modemie i wtedy będziesz mógł się przekonać czy to coś pomogło.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
17-04-2013 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
soberpl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Mam problem z modemem E3131 z T-Mobile. Nie chce połączyć się z tabletem Prestigio (na chwilę pokazuje się pusty trójkąt z zasięgiem i momentalnie znika). Gdy robię wszystko wg. zamieszczonej instrukcji, zamiast OK mam komunikat ERROR, a dokładnie:

Polecenie:
AT^U2DIAG=0
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=0

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

-----------------------------

Jakieś pomysły?
25-05-2013 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #7
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Ten sposób jest tutaj podany, ale czy faktycznie może pomóc, jeśli przeszkodą dla tabletu jest kolejność ustawienia portów na modemie to tak, ale jeśli modem nie jest wpisany do obsługi na tablecie to jednak żadne zaklęcia moim zdaniem nie zadziałają.
Polecam Ci (potrzebny jest jednak, aby mieć root na systemie) ten sposób http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Poprzez bysy box i jeden z managerów powinieneś skonfigurować tablet z modemem tak, że będą ze sobą współpracowały.
Najpierw jednak sprawdziłbym czy modem jest wykrywany przez tablet http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
Bo może jest i nie musisz nic dodatkowego robić, a problem leży gdzie indziej. U Ciebie niby coś sygnalizuje jest zasięg, więc niby tablet go rozpoznaje. Sprawdź czy jak dodajesz APN czy on się uaktywnia i czy masz te pola MNC i MMC, bo jeśli tak to raczej wszystko jest OK. Zrobisz to wg schematu, który wyżej podałem "dodawanie APN na tablecie".
Napisz też, co to za tablet.

Dodam tylko, że tablet Prestigio 5570C oraz PMP5080C i Huawei E3131 nie współpracują ze sobą. Trzeba robić konfigurację samemu np. tym sposobem co podałem wyżej. To tak dla jasności, jeśli masz taki model taba.

Dla przykładu PMP5080CPRO i PMP5097CPRO obsługują taki zestaw modeli tylko:
Kod:
Network standard Model Vendor
EVDO EC1261 HUAWEI
WCDMA MF190 ZTE
WCDMA E153 HUAWEI
WCDMA  E261 HUAWEI
WCDMA  E176 HUAWEI
EVDO EC1261 HUAWEI
EVDO EC122 HUAWEI
TD-SCDMA ET127 HUAWEI
EVDO AC2736 ZTE
TD-SCDMA A356 ZTE
WCDMA MF110 ZTE
WCDMA E1780 HUAWEI
WCDMA E180 HUAWEI
EVDO EC189 HUAWEI
WCDMA MF100 ZTE
WCDMA MW100 Thinkwill
EVDO AC580 ZTE
25-05-2013 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Tak jak napisałem ten sposób może pomóc, ale on nie daje 100% rozwiązania problemu. A czemu masz wynik polecenia z błędem to nie wiem, może port jest zajęty. Uruchom TNI, ale inne programy muszą być wyłączone, które korzystają z modemu. Innej koncepcji nie mam, także spróbuj tym sposobem co podał kolega przez busybox ta metoda daje oczekiwane efekty.
25-05-2013 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Jeżeli po podłączeniu modemu, tablet w ogóle go nie zauważa, to należy zacząć od podłączenia modemu do PC i wyłączenia wszelkich wirtualnych dysków, na których znajduje się oprogramowanie do modemu. Proces automatycznego instalowania dysku oraz ładowania tego oprogramowania z modemu może przeszkadzać tabletowi w rozpoznaniu modemu, który to modem nie działa na tablecie Wykrzyknik
14-06-2013 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
abramq Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
(15-03-2013 16:04)applex napisał(a):  Opis ten przedstawia jak można skonfigurować modem 3G, który nie widzi czy też niepoprawnie rozpoznaje tablet i nie możemy uzyskać intenetu na tablecie...

Wielkie dzięki, u mnie pomogło! :-))

Pozdrawiam,
JA
08-08-2013 02:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zmiana modemu Huawei E3131 HiLink w tryb zwykły zuzi 11 42,354 18-02-2018 10:42
Ostatni post: Kochang
  Fabryczne ustawienia modemu Huawei E353 thaiman 1 9,389 15-02-2015 18:18
Ostatni post: android
  Pentagram prose 2 nie wykrywa modemu hilink 3131 krychu47 4 7,035 26-01-2014 00:32
Ostatni post: WiFi
Wideo Jak zwiększyć zasięg 3G modemu USB? robus 2 18,765 05-11-2013 15:34
Ostatni post: Jaro
  Modem 3G nie działa na tablecie smoku447 16 31,550 03-11-2013 16:55
Ostatni post: veyro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości