-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #731
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(13-08-2013 13:32)Kajzerka napisał(a):  To chyba to powinno pomóc >>> http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Ale jeszcze gdzieś na internecie przetarł mi się inny opis z wrzucaniem komend, gdzie wybierasz co ma być, a co ma być wyłączone jednak ten link wyżej to chyba to samo z tym, że robisz to automatycznie nic nie wpisujesz, a wybierasz sobie konkretne ustawienia na modemie.
mam coś takiego
Polecenie:
AT^U2DIAG=0
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=0

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

denerwujący jest komunikat że trzeba sformatować kartę sd
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2013 23:44 przez adamrezo@op.pl.)
13-08-2013 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #732
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Nie pamiętam już poleceń dawno tym się nie zajmowałem sam, ale jak korzystasz z tego tutka to nie ma efektów żadnych? Bo Ty chyba wpisujesz same komendy sam z palca.

A Huawei po wpisaniu tej komendy (prawie) zawsze daje na wyjściu ERROR. To samo dla AT^U2DIAG?
ale możesz wklepać taką AT^U2DIAG=?
wtedy może zobaczysz listę poprawnych parametrów.

Komenda AT^U2DIAG to komenda trochę ryzykowna i można sobie lekko utrudnić życie jak coś nie wyjdzie z poleceniami jakie Ty sam wpisywałeś.

Ta komenda AT^U2DIAG=0 - włączenie tylko samego modemu to jak pamiętam niby działa na E220, ale na E3131 (bo chyba taki masz może jest inna składnia).

Ewentualnie komend szukaj sobie po necie do swojego modemu albo tym TNI, ale jak w tutku pokazali rób.
14-08-2013 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pabloz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #733
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,
niestety po całym dniu walki, przeglądaniu forum w poszukiwaniu podobnym problemów nie udało mi się uruchomić internetu Aero2. W związku z tym zwracam się o pomoc.
Posiadany tablet na którym zamierzam odpalić internet to Goclever R83 (nie mylić z wersją R83.2 lub mini)
Działam przy użyciu modemu Huwaei E3131s-2 z Playa. Karta sim podmieniona na Aero2.
Karta sim nie ma blokady PIN.
W modemie nie stwierdziłem simlocka.
Nie znalazłem listy obsługiwanych modemów dla tego pada.
Czego próbowałem:

1. Zwykłe podłączenie modemu. Dioda świeci się pulsacyjnie na niebiesko, włączony przesył danych oraz dane w roamingu przy wyłączonym WiFi. Po dodaniu APN (nazwa i APN) jak stukam cofnij upomina się o MMC i MNC które uzupełniłem 260 i 17 z tego co wyczytałem. Jako, że nie uzupełnia się automatycznie pewnie coś jest nie tak z modemem.

2. kolejna próba przeprowadzona zgodnie z http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...ei-3131_47

Nie wiem czy pliki 3g_dongle.cfg apns-conf.xml pasują do wszystkich padów. Wyszstko tak jak napisane w poradniku tylko na koniec znowu to samo. Nie moge dodać, zapisać APN. Root zrobiony UNLOCK ROOT.

3. http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

po tym sposobie przy użyciu UMTS manager i BusyBox też nie ma APN ale to chyba nie jest celem przy tej metodzie. Pojawia się sieć MockWiFi. nie wiem czy to jakiś żart. niby strony się ładują ale strasznie wolno i często nie może się podłączyć, przerywa wczytywanie stron. Raczej nie jest to problem z zasięgiem gdyż ten sam modem podłączony do komputera 30 cm obok działa doskonale.
Także na dzisiaj pomysłów więcej nie mam. Jakby ktoś mógł pomóc byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
06-09-2013 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #734
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tablet Goclever R83 chyba nie jest kompatybilny z modemem Huawei E3131. Patrzyłem na stronie producenta, ale tam nie ma żadnej listy. Zobacz na tablecie czy jest informacja jakaś o modemach niektóre takie coś mają.

[Obrazek: lista_obslugiwanych_modemow_w_tablecie.jpg]

Ale jak nie wykrywa modemu (po podpięciu nic się nie pojawia w ustawieniach) to jednak znaczy, że modem nie jest rozpoznawany.

Karty Aero2 nie posiadają blokady SIM, czyli nałożonego kodu PIN. Modemy z Play Huawei E3131 też nie posiadają blokady simlock. Play nie stosuje tego typu rozwiązań.

Generalnie pierwsze, co to robi się zwykłe podłączanie lukaj tutaj jak to jest przedstawione:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204
Wychodzi na to, że to przerabiałeś, a w wielu tabletach z Aero2 jest tak, ażeby punkt APN został uaktywniony musisz być w zasięgu 3G, Ty chyba jesteś masz na modemie niebieskie kolory więc widać 3G i modem sieć Aero2 też widzi.

Jak te pola MMC i MNC nie uzupełniają się same to oznacza, że modem nie jest prawidłowo widziany przez Twój tablet. Tablet po prostu nie ma wpisanego tego modelu do obsługi. Brak mu sterowników.
Ten sposób z dodawaniem wpisów dla modemu ręcznie jest trudny można łatwo się gdzieś pomylić.

Nie wiem, jaka jest różnica, ale user z tabletem 83.2 poradził sobie przez busyboxa:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...39#pid1639
Jednak, co do 3 sposobu tego z busyboxem i innymi managerami to tutaj już nie szukasz w ustawieniach tabletu opcji związanych z dodaniem punktu, APN konfigurujesz przez manager.

Dziwne MockWiFi pojawić się może np., kiedy modem to model hilink, ale Play takowych chyba nie rozprowadzał po rynku. Ale na innym forum widziałem, że ktoś coś takiego miał i net mu działał:
U mnie koło zegarka pojawiła się pusta (szara) ikonka wi-fi, po rozwinięciu podpisana MockWiFi. Niby zasięgu nie ma, a net śmiga elegancko.

I jak doczytałem w końcówce to wychodzi na to, że modem Ci teraz już działa i masz internet tylko właśnie wolny, ale znów niby na komputerze nie widzisz problemów. Czyli coś chyba modem – tablet "?" może coś jeszcze nie tak. Możeś sobie kupić jakiś tani starter innej sieci i zobaczyć jak na innym starterze to zadziała. Pierwsze, co przyszło mi do głowy, że Aero2 tępo chodzi, ale jak na komputerze nie ma problemu net dział dobrze to dziwna sprawa z tym zjawiskiem.

Spróbuj jeszcze ppp widget czasami umts manager jest problemowy, ale ten drugi radzi sobie świetnie. Wystarczy, że zainstalujesz program i go skonfigurujesz. Raczej sobie powinieneś poradzić.
Tyle co wiedziałem to napisałem od siebie.
06-09-2013 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zuzia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 1
Post: #735
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jeśli chodzi o modemy to dla goclever lista modemów 3G to w zasadzie ta jest aktualna (było to w innym wątku):

[Obrazek: goclever_tab_t76.jpg]

Tablety wyprodukowane rok temu, produkowane teraz to w zasadzie z modemami z tej listy. Tak więc sam fakt, że podpinając modem do tabletu nie działają one ze sobą od razu świadczy, że tablet nie rozpoznaje modemu więc sam musisz podziałać aby zmusić te urządzenia do współpracy. Wiele osób boryka się z tym problemem, że dany modem nie działa na tablecie, ale większości udaje się rozwiązać problem poprzez umts manager lub ten drugi ppp widget.
Sama miałam taki problem i mi się udało skonfigurować do współpracy modem z tabletem właśnie przez ppp widget.
06-09-2013 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
syzor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #736
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
witam serdecznie...
tablet nazywa się esperanza etb 101 z systemem android 4.1.1. modem to huawei e3131 aero2. nie działa mi żadna metoda połączenia modemu podana na forum. dlatego też proszę o pomoc.
1. tablet zrootowany wydaje się poprawnie.
2. metodą umt manager i busyboxem nie wyświetlają się dane modemu - nic się nie dzieje
3. metodą wklejania plików root explorerem również lipa. terminal emulator również zainstalowany. plik barkujący nadpisany i nic.
4. w ogóle to na waszych skrinach widnieje zakładke w menu tabletu "sieci 3g". ja tego nie mam w ogóle. podpowiedzcie proszę jeszcze raz krok po kroku co i jak. może ktoś z was zetknął się z czyms takim jak esperanza
21-09-2013 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #737
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
W ustawieniach czasami jest opcja pozwalająca sprawdzić jakie modemy są wpisane na listę obsługiwanych, ale jak masz problem z E3131 to pewnie nie jest obsługiwany. Jednak na takich androidach i z E3131 poprzez busybox, umts manager lub ppp widget nie powinno być problemów z dodaniem modemu do obsługi.
Pytanie tylko co to za modem, bo może masz wersję HiLink to takiego modemu raczej nie odpalisz na tablecie
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...39#pid2739

Metodą z wklejaniem plików, jeśli takie miałeś i ta dotyczy Twojego urządzenia można coś zdziałać, ale nie na każdym tablecie jest ta sama architektura. Jest ona czasochłonna i też łatwo się pomylić dlatego najszybciej poprzez busybox.

Co do zakładki sieci 3G na niektórych tabletach uaktywnia się ona, ale jak modem wepniesz do tabletu i modem zostanie rozpoznany. Wtedy ona jest. Na innych jest od razu, ale nie od razu pojawi się punkt APN, albo nie zostanie uaktywniony jeśli modem nie jest rozpoznawany czyli obsługiwany.

Generalnie na sieci brak jakichkolwiek informacji jakie modemy działają. Jest info, że obsługuje zewnętrzne modemy 3G na USB, ale producent na swojej stronie jednak żadnych informacji na temat konkretnych modeli modemów nie dał.
Typowa polityka większości producentów sprowadzających sprzęt z Chin myślących tylko o sprzedaży i zarabianiu. A gdzie wsparcie podstawowych informacji.
21-09-2013 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
syzor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #738
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
tak. modem jest w wersji HiLink i loguje się na komputerze przez strone My Mobile Broadband. rozumiem że podłączenie tego rodzaju modemu z tabletem esperanza raczej nie możliwe z poziomu zwykłego użytkownika internetu Uśmiech
poradźcie wiec jakiś działający modem który będzie kompatybilny z aero oraz tym tabletem?
22-09-2013 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #739
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Modemu hilink nie uruchomisz na tablecie - był tutaj na forum widziałem przypadek, że komuś tablet rozpoznawał modemu hilink, ale miał z nim jakieś problemy.

W ustawieniach powinieneś mieć opcją wyszczególniającą jakie modemu działają z tabletem jaki posiadasz, ale nie jest to opcja na wszystkich tabletach. Wielu producentów podaje też listy na swoich stronach. W ogóle model jaki masz jest mało popularny, także wiele informacji nie ma na sieci odnośnie tego modelu. Sprawdź właśnie czy masz coś takiego w ustawieniach gdzie możesz coś wyczytać.

[Obrazek: mytab_lista_modemów.jpg]

Popatrz też w instrukcji, a jak nie to napisz do działu technicznego esperanza aby coś powiedzieli jaki modem kupić.

Ten w wersji hilink można próbować takim oto sposobem zmienić na zwykłą wersję modemu http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...zwykly_330
ale nie wiem czy to coś pomoże. Może to akurat zadziała.

E3131 to modem bardzo dobry i cenowo atrakcyjny, także ze swojej strony to ten polecam, ale jako zwykły bo ta wersja hilink może też i jest dobra, ale w niektórych przypadkach jak np. z routerem czy tabletem nie będzie chciał współpracować.

Jeśli potrzebujesz tylko coś do tabletu to musisz poszukać pewnej informacji jaki działa na 100% z esperanzą i taki sobie kupić. Najlepiej jeszcze przed zakupem w sklepie sprawdzić bo czasami np. wpisany jest E173, ale podwersja E173-s2 już nie zadziała, także te listy to też takie nie są pewne.
Ewentualnie kupić jakiś tani za 60-80 zł na allegro i skonfigurować przez umts manager czy coś innego raczej powinno pójść. Może jakiś kolega też ma jakiś inny modem to można przetestować czy inny zadziała.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
22-09-2013 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
syzor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #740
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
niestety brak zakladki 3g support list Smutny
22-09-2013 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,082 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,211 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,025 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,206 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,456 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości