-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #711
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(05-08-2013 20:02)phiphi napisał(a):  Generalnie to jak robiłeś przez busy box i ppp widget lub umts maanger to modem powinien być widziany przynajmniej.
Nie napisałeś co to dokładnie za modem, skąd. Może to nie jest wersja ta z Play tylko jakiś z rynku typu HiLink modem?
Jesli to HiLink to takiej wersji raczej nie odpalisz na tablecie.
A o problemie ppp widget i nie znalezionym sprzęcie może poczytaj tutaj http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_302


Inna sprawa zobacz koleś miał na tym forum problem dokładnie taki sam jak Ty i robiąc tym sposobem udało mu się wszystko skonfigurować, skopiuj link i wrzuć to do przeglądarki:
forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=47&t=3960

Wychodzi z tego, że albo źle coś robisz albo masz ten dziwny modem bo jak gość odpalił modem na tablecie tym sposobem to powinno się bez problemu dać też przez ppp widget.
Podaj dokładne info o modemie to się powie czy to czasem nie jest ta nieszczęśliwa wersja hilinków.

modem e3131 z salonu play aero2 na pokładzie umts menager nie widzi modemu (dioda miga na niebiesko), ppp-widget komunikat ( sterownik nie)
z forum x-kom trafiłem tu od tego zacząłem, z poradnika od 1 do 4 punktu wszystko ok
tak jak pisałem brak pliku preinstall.sh mnie zablokował (oraz terminal ) może coś źle robie.

z (ppp widget i nie znalezionym sprzęcie może poczytaj tutaj http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_302)
"Wystarczy wtedy pobrać pakiety dla konkretnego urządzenia i umieścić rozpakowane pliki do folderu (na urządzeniu): [sdcard]/pppwidget/lib
Można zobaczyć w Log USB PPP Widget czy sterowniki, które zainstalowano w folderze lib są prawidłowo załadowane."


u mnie katalog lib jest pusty. gdzie znajdę pakiety dla konkretnego urządzenia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2013 22:25 przez adamrezo@op.pl.)
05-08-2013 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #712
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
To napisz może do tego gościa z forum x-kom.pl i niech doradzi co z tym plikiem i jak on to przerabiał.
Jak nie masz tego pliku możesz zrobić tak jak tam było napisane, czyli, cytuję:
Cytat:Gdy w naszym tablecie brakuje pliku preinstall.sh pobieramy z marketu program Terminal Emulator podłączamy modem i wpisujemy w Terminal Emulator polecenie:
Kod:
su
echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id

I wtedy zobaczysz, ale bez restartowania, bo jak uruchomisz tablet musisz na nowo tę komendę wpisać więc zobaczysz czy to coś pomaga czy modem jest rozpoznawany.

Jak to podziała możesz wprowadzić komendę aby jej za każdym razem kiedy tablet będzie uruchamiany od nowa nie wprowadzać na nowo. Komendę musisz wprowadzić do takiego pliku, który jest na starcie systemu ładowany wtedy ta komenda zostałaby zainicjowana.
A w terminalu jak napisałeś, że nie jesteś w stanie wpisać komendy to nie wiem co masz na myśli powinieneś uruchomić konsolę i powinno dać się wpisać komendę tyle.

Co do ppp widget albo umts manager może masz tak dlatego, że przestawiałeś modem i teraz te programy mają z nim problem. Może więc wróć do ustawień fabrycznych na modemie i wtedy spróbuj z tymi aplikacjami czy widzą modem.
Bo jak ten użytkownik z forum tamtego dał radę to i w Twoim przypadku nie powinno być problemu.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
05-08-2013 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #713
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(05-08-2013 22:27)veyro napisał(a):  To napisz może do tego gościa z forum x-kom.pl i niech doradzi co z tym plikiem i jak on to przerabiał.
Jak nie masz tego pliku możesz zrobić tak jak tam było napisane, czyli, cytuję:
Cytat:Gdy w naszym tablecie brakuje pliku preinstall.sh pobieramy z marketu program Terminal Emulator podłączamy modem i wpisujemy w Terminal Emulator polecenie:
Kod:
su
echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id

I wtedy zobaczysz, ale bez restartowania, bo jak uruchomisz tablet musisz na nowo tę komendę wpisać więc zobaczysz czy to coś pomaga czy modem jest rozpoznawany.

Jak to podziała możesz wprowadzić komendę aby jej za każdym razem kiedy tablet będzie uruchamiany od nowa nie wprowadzać na nowo. Komendę musisz wprowadzić do takiego pliku, który jest na starcie systemu ładowany wtedy ta komenda zostałaby zainicjowana.
A w terminalu jak napisałeś, że nie jesteś w stanie wpisać komendy to nie wiem co masz na myśli powinieneś uruchomić konsolę i powinno dać się wpisać komendę tyle.

Co do ppp widget albo umts manager może masz tak dlatego, że przestawiałeś modem i teraz te programy mają z nim problem. Może więc wróć do ustawień fabrycznych na modemie i wtedy spróbuj z tymi aplikacjami czy widzą modem.
Bo jak ten użytkownik z forum tamtego dał radę to i w Twoim przypadku nie powinno być problemu.

terminal "no such file or directory"

z (ppp widget i nie znalezionym sprzęcie może poczytaj tutaj http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...lecie_302)
"Wystarczy wtedy pobrać pakiety dla konkretnego urządzenia i umieścić rozpakowane pliki do folderu (na urządzeniu): [sdcard]/pppwidget/lib
Można zobaczyć w Log USB PPP Widget czy sterowniki, które zainstalowano w folderze lib są prawidłowo załadowane."

u mnie katalog lib jest pusty. gdzie znajdę pakiety dla konkretnego urządzenia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2013 23:03 przez adamrezo@op.pl.)
05-08-2013 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #714
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jeśli masz taki komunikat po wpisaniu komendy to może dlatego, że czegoś tam nie ma do czego terminal nie może się odwołać.
A z tymi pakietami to temat wąski i są to same zalecenia przez autora busy box czy tam ppp widget.
Generalnie próbowałeś przez tamto forum skontaktować się z osobą, która już to przerabiała? Tak szybciej rozwiążesz problem niż wchodząc w tak wąskie zagadnienia do rozwikłania. Nie wiem o co chodzi dokładnie z tymi pakietami, ale albo tam coś powinno być albo się pojawia jak modem jest rozpoznawany przez program.
05-08-2013 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #715
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Możesz tak też spróbować to nie zawsze, ale pomaga
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Nie wiem jaką masz wersję ROMu na tablecie, ale te sprzedawany chyba miały starą, a jest też aktualizacja na stronie producenta - aktualizacja oprogramowania dla SHIRU Samurai 10 Power - poprawa działania tabletu, zwiększenie czułości ekranu na dotyk.

A na forum firmy, która sprzedaje ten sprzęt masz podane instrukcje ludzie tam też podają potrzebne pliki, które musisz wrzucić do katalogu, w którym Ci ich brakuje.

Cytat:1. Włączamy w ustawieniach Androida możliwość uruchamiania oprogramowania spoza Google Play.
2. Rootujemy urządzenie.
3. Instalujemy z Google Play widget "PPP Widget" oraz przeglądarkę plików File Explorer z Root Add-On.
4. Wrzucamy pliki z archiwum (link na forum) do katalogów /system/lib/modules/ (tutaj z uprawnieniami roota) i /mnt/sdcard/pppwidget/lib/.
5. Restartujemy tablet. Podłączamy modem.
6. Konfigurujemy połączenie w PPP Widget.
7. Klikamy "Połącz" i cieszymy się internetem.

Tam ludzie mieli ten sam problem i z pomocą ppp widget udało im się uruchomić modem na tym tablecie. Wczytaj się w ich dyskusję dokładnie i zrób dokładnie co pisali: forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=47&t=5152
Tam masz podane wszystkie informacje oraz pliki jakie musisz sam sobie jeszcze doinstalować.
Problem masz w zasadzie rozwiązany musisz się tylko przyłożyć i dokładnie wykonać instrukcje ludzi, którzy przerabiali już ten problem z SHIRU Samurai 10 Power Zawstydzony
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2013 23:59 przez ZakoPower.)
05-08-2013 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #716
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(05-08-2013 23:58)ZakoPower napisał(a):  Możesz tak też spróbować to nie zawsze, ale pomaga
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Nie wiem jaką masz wersję ROMu na tablecie, ale te sprzedawany chyba miały starą, a jest też aktualizacja na stronie producenta - aktualizacja oprogramowania dla SHIRU Samurai 10 Power - poprawa działania tabletu, zwiększenie czułości ekranu na dotyk.

A na forum firmy, która sprzedaje ten sprzęt masz podane instrukcje ludzie tam też podają potrzebne pliki, które musisz wrzucić do katalogu, w którym Ci ich brakuje.

Cytat:1. Włączamy w ustawieniach Androida możliwość uruchamiania oprogramowania spoza Google Play.
2. Rootujemy urządzenie.
3. Instalujemy z Google Play widget "PPP Widget" oraz przeglądarkę plików File Explorer z Root Add-On.
4. Wrzucamy pliki z archiwum (link na forum) do katalogów /system/lib/modules/ (tutaj z uprawnieniami roota) i /mnt/sdcard/pppwidget/lib/.
5. Restartujemy tablet. Podłączamy modem.
6. Konfigurujemy połączenie w PPP Widget.
7. Klikamy "Połącz" i cieszymy się internetem.

Tam ludzie mieli ten sam problem i z pomocą ppp widget udało im się uruchomić modem na tym tablecie. Wczytaj się w ich dyskusję dokładnie i zrób dokładnie co pisali: forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=47&t=5152
Tam masz podane wszystkie informacje oraz pliki jakie musisz sam sobie jeszcze doinstalować.
Problem masz w zasadzie rozwiązany musisz się tylko przyłożyć i dokładnie wykonać instrukcje ludzi, którzy przerabiali już ten problem z SHIRU Samurai 10 Power Zawstydzony

zrobiłem tak z forum x-kom
Czyli zbierając poprzednie posty w prostą instrukcję:
1. Włączamy w ustawieniach Androida możliwość uruchamiania oprogramowania spoza Google Play.
2. Rootujemy urządzenie aplikacją http://forum.xDa-developers.com/showthr ... ?t=2050297 .
3. Instalujemy z Google Play widget "PPP Widget" oraz przeglądarkę plików File Explorer z Root Add-On.
4. Wrzucamy pliki z archiwum: snk.to/f-cdzc0pk7 do katalogów /system/lib/modules/ (tutaj z uprawnieniami roota) i /mnt/sdcard/pppwidget/lib/ .
5. Restartujemy tablet. Podłączamy modem.
6. Konfigurujemy połączenie w PPP Widget.
7. Klikamy 'Połącz' i cieszymy się internetem.

ppp wigdget : informacja o modemie ( rozłączony)
-jest opcja połącz i konfiguruj
ale nie-łączy
( jaka konfiguracja ppp widget) apn- darmowy
czy wcześniejsza konfiguracja modemu z poradnika nie jest problemem???
co dalej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2013 22:07 przez Admin.)
06-08-2013 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #717
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Nie wiem czy jakaś zmiana konfiguracyjna na modemie może powodować późniejsze problemy z ppp widget, ale możesz wrócić do ustawień fabrycznych
http://darmowyinternet.net/forum/temat-r...i-e3131_78
i zobaczysz jak wtedy ppp widget radzi sobie z modemem.

Konfiguracja ppp widget to chyba nie jest ona jakaś trudna bo podajesz to:
Dla Aero2:
APN: darmowy
Nazwa użytkownika: brak
Hasło: brak
Numer dostępowy: *99***1#

Generalnie próbuj z różnymi ustawieniami, jeśli są różne opcje ja tego przed sobą nie mam więc nie pamiętam jakie są tam opcje w tym programie.

Ewentualnie daj zrzut z ustawień ppp widget to się zobaczy co masz.
Napisz też co masz jaki komunikat kiedy wybierzesz połącz.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
06-08-2013 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #718
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Daj może jakiś zrzut z tych ustawień programu, może masz źle coś skonfigurowane.
Możesz jeszcze zainstalować UMTS Manager i nim spróbować podziałać. Jak z PPP Widget są problemy to UMTS Manager jest i na odwrót.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...76#pid1276
06-08-2013 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adamrezo@op.pl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #719
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(06-08-2013 21:37)WiFi napisał(a):  Nie wiem czy jakaś zmiana konfiguracyjna na modemie może powodować późniejsze problemy z ppp widget, ale możesz wrócić do ustawień fabrycznych
http://darmowyinternet.net/forum/temat-r...i-e3131_78
i zobaczysz jak wtedy ppp widget radzi sobie z modemem.

Konfiguracja ppp widget to chyba nie jest ona jakaś trudna bo podajesz to:
Dla Aero2:
APN: darmowy
Nazwa użytkownika: brak
Hasło: brak
Numer dostępowy: *99***1#

Generalnie próbuj z różnymi ustawieniami, jeśli są różne opcje ja tego przed sobą nie mam więc nie pamiętam jakie są tam opcje w tym programie.

Ewentualnie daj zrzut z ustawień ppp widget to się zobaczy co masz.
Napisz też co masz jaki komunikat kiedy wybierzesz połącz.

po naciśnięci połącz komunikat łączenie i znowu rozłączony
apn wpisane darmowy
reszta pusta (czy mam tam wpisać brak)
dioda pulsuje na niebiesko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2013 22:25 przez adamrezo@op.pl.)
06-08-2013 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #720
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tak jak kolega napisał spróbuj jeszcze tym umts manager programem. Kup sobie jakiś starter do internetu np. sieci Play i na innej karcie też spróbuj.
Cytat:apn wpisane darmowy - OK
reszta pusta (czy mam tam wpisać brak) - OK zostaw puste
dioda pulsuje na niebiesko - OK bo jest zasięg 3G


Jednak nie wiem czemu nie możesz dostać się do sieci i uzyskać połączenia z internetem. Spróbuj więc tym umts managerem oraz też zrób testy na innej karcie czy zadziała ten net bo już chyba masz wszystko dobrze skonfigurowane na to wygląda skoro wykrywa modem.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
06-08-2013 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,095 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,234 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,055 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,232 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,499 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości