-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
dlipka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
Witam,
Jestem tutaj nowy więc prosiłbym o wyrozumiałość.
Postanowiłem napisać wątek ponieważ mam ogromny problem z tabletem mytab10.

Problem jest następujący:
Któregoś pięknego dnia użytkowania tabletu wyładował się, podłączyłem go do zasilania, po całkowitym naładowaniu i włączeniu wszystko dostało tak jakby lustrzanego odbicia, wszystko jest odwrócone. Gdy chociażby chce odblokować ekran to trzeba sunąć palec w drugą stronę...

Próbowałem już go całkowicie wyładować, odczekać parę dni i spróbować... bez zmian. Reset przyciskiem z tyłu również nie pomaga oraz próbowałem twardego resetu... NIC Smutny(((

Jeżeli mielibyście pomysł na co zachorował to byłbym wdzięczny o każdą wskazówkę.

a oto tak to wygląda: ...

[Obrazek: k51j.jpg]

[Obrazek: skzn.jpg]

[Obrazek: zlwq.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2013 22:51 przez Admin.)
19-09-2013 03:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Ogromny problem z mytab10
No faktycznie dziwna sprawa. Na stronie producenta są do pobrania pliki z systemem do zainstalowania ,ale na wersję 7" nie widziałem tam nic do 10" napisz do serwisu niech Ci podeślą ROM i zainstaluj sobie system na nowo. To najprostszy sposób aby sprawdzić czy pomoże.
Ewentualnie przy kontakcie z nimi opisz problem bo jak postawienie systemu na nowo nic nie da to chyba trzeba oddać sprzęt na gwarancję.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
19-09-2013 07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Ogromny problem z mytab10
Ten model jest faktycznie jakiś problematyczny bo tego typu objaw zgłaszali już i inni posiadacze urządzenia.
W moim tablecie Mytab 10 wielki problem! Lustrzane odbicie napisów...
Niektórzy radzą, że może to być problem z taśmą, która się wypięła można próbować rozkręcać i sprawdzać, ale też możesz albo sobie bardziej zaszkodzić albo stracić gwarancję. Na forum Biedronka ktoś pisał, że takie modele w jednym sklepie się wszystkie sprzedały, ale szybko też wróciły problem właśnie lustrzane odbicie.
Możliwe, że to wada sprzętowa. Sama mam wersję 7 cala, ale ten tablet akurat nie sprawia mi żadnych problemów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2013 18:25 przez alicja.)
19-09-2013 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
Lustrzane odbicie w MyTtab10
A więc lustrzane odbicie w MyTab to chyba powszechny problem, cytuję innego użytkownika z innego forum:
Cytat:Występuje awaria wyświetlająca obraz w odbiciu lustrzanym - tak padł mój pierwszy MyTab (wymieniłem) i wczoraj zdarzyło się to temu drugiemu. Awaria występuje, gdy tablet ładujemy, jednocześnie obciążając podzespoły (ja grałem w Angry Birds). Gdy tablet się rozgrzeje, zwłaszcza w okolicy gniazd ładowania, nagle może wystąpić ledwie słyszalny suchy trzask i wszystko pada. W najlepszym wypadku jest to lustrzane odbicie obrazu (wszystko wygląda normalnie w lustrze). Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie daje. Po restartach nawet logo MyTab jest odwrócone.

Jest kilka opcji, aby zrobić z tym coś samemu.
Możesz sam rozkręcić tablet i sprawdzić taśmę LCD, a najlepiej ją wyciągnąć i wpiąć na nowo. Często zdarza się tak, że minimalne przesunięcia taśmy mają takie objawy.
Kolejnym sposobem jest odlutowanie baterii, aby podłączyć samą ładowarkę, włączając urządzenie obserwujesz zachowanie tabletu. Jeżeli zauważysz jakieś zmiany to problem z baterią.
Inna możliwość to chip. Chipy i układy lubią mieć zimne luty. Należałoby na układ nagrzewać dość ciepłym powietrzem, aby spróbować to naprawić.
Jeżeli to wszystko nie pomoże wtedy LCD do wymiany lub płyta.

Moim zdaniem to sam tego jednak nie naprawisz i raczej musisz iść z tym na gwarancję, to najpewniejsze rozwiązanie, bo albo dostaniesz naprawiony/inny tablet albo oddadzą Ci pieniądze.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
19-09-2013 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Ogromny problem z mytab10
Lepiej odnieś ten tablet do sklepu na gwarancję niech Ci naprawią albo wymienią na nowy model bo chyba w tych 10" to wada fabryczna. Nie jesteś sam, na forum android o tym już pisali posiadacze tego tabletu na elektrodzie też, ale nikt nic sensownego nie napisał czy można to naprawić jakoś samemu. Pewnie nie bo to zapewne sprzętowy defekt.
19-09-2013 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
Moim zdaniem najłatwiej sprawdzić problem wgrywając system na nowo, jeśli to nie pomoże to oddać tablet na gwarancję. Z tego co widzę to dość częsty problem tych modeli. Ciekawe tylko co to dokładnie za problem i gdzie tkwi przyczyna takiego stanu.
21-09-2013 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #7
RE: Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
Z tym problemem to chyba tylko do serwisu. Widziałem na sieci, ze ludzie pisali o takim problemie z odbiciem lustrzanym obrazu, ale nikt nie napisał rozwiązania, także pewnie tylko serwis i naprawa płyty.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
22-09-2013 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
slawek.z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
witam, masz jeszcze ten tablet, który wyświetla lustrzane odbicie
12-10-2015 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 1
Post: #9
RE: Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10
Najlepiej to pisz do niego na priva lub na maila bo tak to może nie odczytać tej wiadomości.
12-10-2015 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,165 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,476 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,941 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  MyTab 11 nie działa dotyk refio 8 11,176 10-04-2015 22:12
Ostatni post: refio
  Uprawnienia administratora w tablecie Lenovo 10 tercjusz 3 8,204 02-09-2014 23:45
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości