-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #811
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Nie ma sensu wgrywać czegoś innego bo software na modemie jest dobry (mowa o Huawei E3131 z Play) wersja E3131s-2.
Jak komendy nie chcą wejść to albo robisz coś źle albo może port modemu jest zajęty, np. inny program go wykorzystuje. Restart komputera, wyłącz wszystkie programy, które się uruchomią np. Mobile Partner czy inny do modemu manager i wtedy włącz aplikację TNI i działaj.
Coś o larku kiedyś na tym forum ktoś pisał, może spróbuj tym sposobem tam wgrasz tylko busybox i manager np. umts manager lub ppp widget powinno to zadziałać. Będziesz miał tak jak na komputerze manager do łączenia, teraz robisz tak jakbyś zrobił połączenie w Windows bez managera z modemu.
11-05-2014 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czersi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #812
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
taką odpowiedz mam :

Polecenie:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2"
Odpowiedź:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2"

OK

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

-----------------------------

Polecenie:
AT^SETPORT?
Odpowiedź:
AT^SETPORT?

^SETPORT:A1,A2;1,16,3,2,A1,A2

OK

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

czyli nie zmienia portów, robię to po resecie może być problem sys Vista ??

Co do menagera itp już próbowałem u mnie jest ten problem że lark wywala ten komunikat usb storege demage i dlatego chce wyłączyć wirtualny dysk i zostawić sam modem na starym e 180 gdzie mam soft nie brandowany tego komunikatu nie wywala i wszystko ładnie działa z managerem bez za pomocą samego andka.
Więc raczej problem leży w samym e3131 próbowałem różne softy już na niego wgrywać ale wszystko co znalazłem to z jakiś sieci huawei nie mogę nigdzie znaleźć.

Coraz bardziej zastanawiam się nad wgraniem Hilink ale nie wiem co to dokładnie robi i czy potem wrócę do normalnego i czy w ogóle to pomoże. Niby zmienia w prosty modem z banalnym menagerem do połączeń.
12-05-2014 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #813
HiLink na E3131?
Jak wyślesz komendę musisz wyjąć modem najlepiej wyłączyć program TNI i na nowo wpiąć modem i sprawdzić czy komenda została wykonana. Vista jest trochę dziwna możesz, więc spróbować na innym systemie. E180 jest wpisany do obsługi i dlatego od razu działa, a E3131 nie jest obsługiwany przez tablet.
Możesz jeszcze tym sposobem, jeśli chcesz tylko wyłączyć wirtualny CD-ROM:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423
Jak wgrasz HiLinka nie wiem czy to się w ogóle da tak, ale może to na pewno sobie nie polepszysz. Takiego modemu już na tablecie raczej nie skonfigurujesz. HiLink to coś jak router nic do niego nie instalujesz w systemie tylko zarządzasz nim bezpośrednio z przeglądarki typowy router. To jest dobre, ale na komputer na tablet na 99.9% będzie jeszcze trudniej z taką wersją.
12-05-2014 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bbajerr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #814
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,

Mam tablet acer iconia a3+a10 oraz modem hauwei E173u-2, jaki mam podać "pid_vid_origin" "pid_vid_now" oraz "at_port" żeby modem został wykryty prze tableta?

Pozdrawiam
bbajerr
11-06-2014 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #815
Pid i Vid w modemie
Ten tablet może być kłopotliwy w takiej konfiguracji, ale te info, o które pytasz możesz sprawdzić w panelu sterowania czytaj tu dojdziesz gdzie to jest:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-m...29#pid4429
Jednak wątpię abyś sam modem tak dostroił, dlatego masz lepszy sposób, jeśli to nie zadziała ręczna metoda też nie pomoże:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
11-06-2014 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #816
Połączenie modemu z tabletem
Najpierw spróbuj przez busybox i ppp widget lub program umts mamager sparować modem z tabletem to w sumie najłatwiejsza metoda i daje duże prawdopodobieństwo powodzenia. Jak tym sposobem nie podziała wtedy trzeba myśleć o czymś innym albo zakupić zgodny modem. Innego łatwiejszego sposobu jak ten z linka, który dostałeś nie ma, a sposób ręczny z wpisywaniem samemu sterowników jest obarczony dużym ryzykiem, że zrobisz coś nie tak i nic z tego nie wyjdzie łatwo tam o błąd.
12-06-2014 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bbajerr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #817
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
miałem busyboxa i umts manager lecz umts manager nie wykrywał modemu, nie wyświetlał na dole komunikatu: usb device found..." kombinowałem już chyba wszystkie kombinacje i nadal nie działa. Pytanie jeszcze czy modem ustawić na sam modem czy wszystkie urządzenia?
13-06-2014 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #818
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jak UMTS Manager nie działa to spróbuj z PPP Widget. W UMTS Manager próbuj też ustawiać port USB, na którym jest modem (wybieraj po kolei dostępne dev/ttyUSB0...). Jak tym sposobem nie możesz to ręcznym tym bardziej będzie problem. W dodatku należałoby się pomęczyć z wprowadzeniem prawidłowo identyfikatorów, oczywiście możesz posiedzieć i pogłówkować, ale lepiej sprawdzić listę zgodnych modemów i jak coś kupić zgodny modem. Modemy teraz nie są drogie na aukcjach można za parę groszy odkupić, więc to ekonomiczne rozwiązanie, bo siedzieć nad czymś 7 dni i nic nie zrobić, a jak to się mówi czas to pieniądz.
Co do pytania normalnie nic nie musisz przestawiać w modemie powinien być wykrywany, ale czasami pomóc może takie rozwiązanie jak jest problem z modemem i tabletem, aby współpracowały ze sobą:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423
Możesz, więc ustawić modem wg powyższego schematu i spróbować jeszcze tego czy coś tablet znajduje.

p.s. i jeszcze jedno bo nic nie piszesz jaka karta SIM, ale na karcie lepiej nie mieć kodu PIN bo ten sprawia problemy ze skonfigurowaniem modemu i tabletu.
13-06-2014 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bbajerr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #819
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
sprawdziłem ustawienia proponowane na forum oraz nawet ustawienia ręczne z identyfikatorami, masakra, chyba trafiony model, generalnie na komputerze chodzi ale z tabletem jest już mega problem, w związku z tym chyba zrobię jak abudabi mówi tzn sprzedam modem i kupię inny. Pojawia się pytanie, co proponujecie do tego tabletu w takim razie? myślałem o temacie z Playa mianowicie router Hauwei E5330, czy może lepiej jakiś sprawdzony, ale właśnie nie wiem który będzie działał z tabletem, E173u-2 miał działać i nie działa, bardzo bym był rad za radę Uśmiech aha przeznaczenie modemu/routera to karta Aero2.
14-06-2014 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #820
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ze swojego doświadczenie wiem, że te markowe tablety jak Samsung, Acer itd. to jak nie mają wewnętrznego modemu to albo zewnętrzne w ogóle nie są przewidziane do pracy albo kłopotliwe, aby cokolwiek tam dodać z uwagi na kernel, jaki producenci stosują i np. coś takiego jak ppp widget już nie potrafi działać.

Musisz się w ogóle dowiedzieć czy ten tablet ma przewidzianą obsługę urządzeń 3G (modemów), a jeśli tak to, jakie modemy obsługuje. Listę i te informacje najlepiej szukać u producenta to najpewniejsze źródło i wtedy szukać modemu, który zaleca firma.

Modem uruchomić na komputerze to nie jest problem, ale z tabletami z systemem Android to nie jest już taka prosta sprawa jak w przypadku komputerów.

Jeśli zamierzasz korzystać z interentu na tablecie tylko w domu to najlepszym rozwiązaniem jest router zwykły router (tylko z tymi kodami teraz trochę kłopotliwa sprawa, bo co godzinę należy restartować urządzenie), ale jak chcesz coś przenośnego to taki mobilny router WIFI Huawei E5330 jest OK. Jedyne, na co zwracałbym uwagę to, aby takie urządzenie miało dobrą baterię, abyś mógł na czymś takim dłużej podziałać. Nie ma, co za bardzo polecać konkretnego modelu każdy w sumie będzie dobry. Wszystko zależy też od ceny, bo kupisz coś za 350 zł i bankowo będzie dobre, kupisz coś za 400 i tez powinieneś być zadowolony, kupisz coś za 50 zł no name na aukcji i okaże się, że bez wpiętego kabla do prądu nie podziałasz. Także Huawei, ZTE czy coś innego takiego sieciowego będzie dobre, ale zwracaj uwagę jak mocna jest bateria, bo pewnie też zależy ci na tym, aby być mobilnym. Z tabletem każdy ci będzie działał to są urządzenie, które działają osobno, a tablet korzysta przez nie, ale z sieci WIFI, więc tutaj kompatybilność urządzeń nie jest potrzebna.

E173 było kilka wersji (każda wersja ma inny identyfikator) ty podajesz u-2 może, więc miał działać, ale s-2, albo masz info z niepotwierdzonego źródła.

Jeśli coś miałbym jeszcze doradzić, jeśli chcesz w terenie korzystać to może lepiej kup jakiś telefon dual SIM będziesz miał i telefon i internet z Aero2. Latanie z tabletem i modemem czy modemem routerem to trochę niewygodna sprawa w terenie. W domu kup zwykły router podepniesz pod prąd i nic więcej nie będziesz musiał działać, a kupisz taki za 120 zł np. TP-Link.
14-06-2014 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,080 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,208 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,019 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,195 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,447 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości