-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #831
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Dobra rada dla ciebie weź kup jakiś starter nawet Orange za 10 zł (jest promocja na internet za 6 zł)
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...30#pid5130
Tylko, że Orange ma PINy na kartach musisz, więc wyłączyć blokadę PIN, w managerze albo telefonie to zrobisz. Będziesz miał opcję, która działa w 900 i 2100 MHz (Aero2 tylko na 900 MHz) ponadto Aero2 działa tylko w 3G, inne sieci w 2G i 3G, a co najważniejsze w Aero2 jest CAPTCHA, czasami robi zastój, więc nigdy nie wiadomo czy to sieć czy u nas problem, a jak piszesz przez te programiki sobie chyba prawidłowo sparowałeś modem i tablet. Także lepiej byłoby gdybyś sprawdził to na innej karcie innego operatora wtedy będziesz wiedział jak jest. Bo tu jak piszesz to modem wskazuje na to, że łapie sieć loguje się do niej, także wszystko raczej jest OK.
Komendy przez modem mogą nie być przyjmowane, bo port zajęty, jakiś inny program do niego się odwołuje, ale nie kombinuj, bo się zapętlisz z tym wszystkim. Weź jak piszę inną kartę obstawiam, że będzie internet. Jak kupisz Orange zakupisz starter to będziesz miał przez 2 miesiące działający internet.
Ta metoda z plikami jest trudna i to raczej opcja jak inne sposoby zawodzą, a u ciebie wszystko wskazuje na to, że jednak busybox pomógł, także zrób tak jak piszę.
26-08-2014 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #832
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Tak jak kolega napisał zrób test z inną kartą bo wygląda po tym jak napisałeś, że sparować ci się udało ten zestaw problem może leży po działaniu sieci Aero2, która będę szczery czasami bywa problematyczna, ale tak to jest masz za free nie wymagaj nic więcej.
Obstawiam, że na innej karcie wskoczysz już do sieci tylko APN dodaj dla konkretnego operatora.
26-08-2014 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shymek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #833
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam! Dzięki za porady. Dzisiaj sprawdziłem tylko kartę z Plusa ale niestety objawy identyczne jak w moim poprzednim poście. Niby się łączy ale .... internetu brak. Jeszcze jedno - wskaźnik zasięgu sieci komórkowej /ten trójkącik przy zegarze/ pojawia się w momencie gdy podpinam modem do tabletu. Zgodnie z zaleceniami kolegów sprawdzę jeszcze innych operatorów bo ta karta Plusa którą sprawdzałem pochodzi z telefonu komórkowego /z pakietem internetowym/ - oczywiście wcześniej wyłączyłem żądanie kodu PIN. O wynikach prób poinformuję. Dziękuję i pozdrawiam.
27-08-2014 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #834
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Nie wiem czy ci coś pomogę, ale zobacz jak to jest na filmiku może na coś cię naprowadzi.




Ewentualnie spróbuj jeszcze z ppp widget.

Cytat:pojawia się w momencie, gdy podpinam modem do tabletu
To tak jakby modem był wykrywany przez sam tablet nie uruchamiaj tych programów umts mamaner a zobacz tak bo może modem da radę pracować bez pomocy czegoś z zewnątrz:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205

Nie wiem co to za tablet, ale z tą nazwą to kojarzy mi się stary Baili M718, ale tam to był system w wersji 2.2 ;-) chyba, że to jakiś Joyplus m718.

p.s. w ustawieniach nie masz informacji, jakie modemy działają mógłbyś taki pożyczyć i zweryfikować czy coś na nim normalnie działa, bo z tymi tabletami i modemami to jest istny cyrk. Ewentualnie jak w domu zamierzasz korzystać to kupić router.
27-08-2014 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shymek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #835
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam! Dzięki za porady. Dzisiaj sprawdziłem tylko kartę z Plusa ale niestety objawy identyczne jak w moim poprzednim poście. Niby się łączy ale .... internetu brak. Jeszcze jedno - wskaźnik zasięgu sieci komórkowej /ten trójkącik przy zegarze/ pojawia się w momencie gdy podpinam modem do tabletu. Zgodnie z zaleceniami kolegów sprawdzę jeszcze innych operatorów bo ta karta Plusa którą sprawdzałem pochodzi z telefonu komórkowego /z pakietem internetowym/ - oczywiście wcześniej wyłączyłem żądanie kodu PIN. O wynikach prób poinformuję. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam! Do KitKat
1. Nie wiem czy czytałe/a/ś mój poprzedni post ale wskaźnik zasięgu sieci komórkowej pojawia się na 1-2 sek. .... i znika bezpowrotnie .... hm
2. Bez dodatkowych aplikacji tablet nie widzi modemu - a ręczne dodawanie APN-u nie przynosi pozytywnego rezultatu - przeczytałem już chyba całe forum ...
3. ppp_widget na tym tablecie nie działa poprawnie - po podłączeniu modemu komunikuje o problemie ...
4. W domu problem nie istnieje bo mam ruter WiFi i nie potrzebuję modemu 3g - bardziej myślę o wykorzystaniu go jako navi w podróży...
5. Co do filmiku to muszę przestudiować na spokojnie i dam odpowiedź ...
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 23:58 przez shymek.)
27-08-2014 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #836
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
To może jak ma to być nawigacja kupić jakiś smartfon 5", ale do nawigacji nie potrzebujesz internetu chyba, że chcesz z internetu mapy mieć.
Inna rada to przenośny router, ale taki trochę więcej kosztuje jak modem.

Z tym konfigurowaniem tabletów i modemów to generalnie sporo ludzi ma problem, ale E3131 pod te programiki podchodzi, także one go obsługują może tylko tablet stwarza problem, ale jak piszesz łapie sieć modem, więc prądowo wszystko sobie radzi.
Już gdzieś nie raz widziałem ten objaw niby wszystko jest prawidłowo, modem zalogowany do sieci, ale internetu jak nie było tak nie ma. Ale nie wiem co dokładnie robi takie zastoje.
28-08-2014 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shymek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #837
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam! Dzisiaj udało mi się uruchomić net na tablecie i nie ukrywam że częściowo natchnął mnie filmik od KitKatOczko. Mianowicie w ustawieniach UMTS Managera w polu DNS serwer- wpisałem 193.41.112.14 (DNS dla aero ... wyszukany gdzieś w odmętach sieci Huh) natomiast pola USER oraz PASSWORD ... wyczyściłem. Po otworzeniu przeglądarki otwiera sie strona bdi.aero (słynna CAPTCHA) - wpisuję kod - rozłączam się - ponownie łączę - i jest. Na marginesie taka ciekawostka - w trakcie połączenia kiedy wszystko funkcjonuje - na pasku obok zegara dalej wyświetlana jest informacja "brak internetu" i brak wskaźnika zasięgu sieci komórkowej. Oczywiście to nie koniec zgłębiana tajemnic modemu 3g (aero ) i tabletu (niewiadomego pochodzenia). O ciekawostkach będę informować. Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc. Pozdrawiam.
28-08-2014 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #838
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
A no widzisz do wszystkiego można dojść. A tym komunikatem się nie przejmuj nie jest ci to potrzebne. Może to pochodzi od tego, że sam system uznaje, że jednak interentu nie ma, a on jest.
Ważne, że masz to co chciałeś uzyskać :-)
28-08-2014 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smoczatko Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #839
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,czy jest mozliwa podmiana tych plikow z poziomu kompa ?
Bo jestem zielony w tych sprawach,a chcial bym miec neta w moim LENOVO A1000-F.
31-08-2014 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #840
Lenovo A1000 i modem USB
Na pewno jakiś programy do zarządzania tym obszarem na tabletach są, ale jak nie masz uprawnień administratora, a na pewno tablet ich nie ma ciężko będzie, coś zdziałać na plikach systemowych nie będziesz miał do nich dostępu.
Ponadto pytanie czy twoja architektura tabletu jest taka, aby działać tym sposobem.
Jeśli chcesz mieć na tablecie internet w domu to kup sobie router to najwygodniejsze rozwiązanie, chcesz być mobilnym możesz rozważyć router przenośny.
Inny sposób to ten http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Jednak z tego jak się orientuję te znane marki ciężkie są do konfiguracji już ktoś inny ten model przerabiał http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-e3131_658
Na innych forach pieszą, że Lenovo może mieć wyciętą obsługę dla modemów.
Możesz sprawdzić w ustawieniach czy jest informacja o jakichś obsługiwanych modemach ewentualnie szukać tych informacji na stronie producenta albo zapytać dział pomocy technicznej Lenovo czy ten tablet obsługuje jakiś modem. Bo z tego jak widzę to nikt jeszcze nie napisał, aby coś zdziałał.
Także moim zdaniem przenośny mobilny routerek byłby najsensowniejszym rozwiązaniem teraz kupisz za nieduże pieniądze taki sprzęt.
31-08-2014 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,125 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 17,864 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,098 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,299 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości