-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ayoth Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #791
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Co właściwie daje utworzenie pliku new_id ? U mnie jest on w środku po prostu czysty..
29-01-2014 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #792
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ayoth radziłbym ci w pierwszej kolejności spróbować, ale tego sposobu http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
O wiele łatwiejszy sposób. Wcześniej jak pokazywało ci punkty to już coś było, może tylko coś należało poprawić w ustawieniach i tyle. Jak nie masz pliku to możesz dodać komendę do dowolnego innego, który ładuje się na starcie albo za każdym razem wpisujesz ją z palca sam.
Spróbuj przez busybox z tego linku, jaki podałem to powinno być łatwiejsze.
Tak samo i tobie nmb radzę skorzystać z tego poradnika. Robi się to samo, ale o połowę mniej pracy i korzystasz ze specjalnie napisanych do tego celu aplikacji, które są jak program do łączenia z internetem w komputerze tylko te służą na tablet.

Powodzenia (jak nie spróbujecie z busybox) szukanie rozwiązania problemu raczej nie ma sensu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2014 19:03 przez Kochang.)
29-01-2014 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ayoth Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #793
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(29-01-2014 19:02)Kochang napisał(a):  Ayoth radziłbym ci w pierwszej kolejności spróbować, ale tego sposobu http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
O wiele łatwiejszy sposób. Wcześniej jak pokazywało ci punkty to już coś było, może tylko coś należało poprawić w ustawieniach i tyle. Jak nie masz pliku to możesz dodać komendę do dowolnego innego, który ładuje się na starcie albo za każdym razem wpisujesz ją z palca sam.
Spróbuj przez busybox z tego linku, jaki podałem to powinno być łatwiejsze.
Tak samo i tobie nmb radzę skorzystać z tego poradnika. Robi się to samo, ale o połowę mniej pracy i korzystasz ze specjalnie napisanych do tego celu aplikacji, które są jak program do łączenia z internetem w komputerze tylko te służą na tablet.

Powodzenia (jak nie spróbujecie z busybox) szukanie rozwiązania problemu raczej nie ma sensu.
Dzięki! Wiszę Ci kratę piwa, w końcu działa internet jak należy.
29-01-2014 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matrixmm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #794
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Cześć,
Mam następujący problem. Otóż udało mi się skonfigurować modem w/g powyższych rad i wskazówek. Niemniej w dalszym ciągu mi nie działał internet (modem e3131 android 4.04) Drogą prób i błędów doszedłem do wniosku, że przyczyna leży w tym iż plik: echo /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id jest pusty. Pomimo iż dodałem linię w pliku /system/bin/preinstall.sh (echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id ) jak uruchomię z ręki po restarcie plik /system/bin/preinstall.sh to wszystko działa. Jednak po restarcie tabletu. znowu muszę uruchomić z ręki /system/bin/preinstall.sh by działało. Co może być przyczyną? Jak temu zaradzić.
Będę wdzięczny za wskazówki
Dodam jeszcze że aby zadziałało połączenie muszę uruchomić UMTS Managera. Czy jest możliwość aby uruchamiał się sam po podłączeniu modemu? Pliki 3g_dongle.cfg
apns-conf.xml przegrałem do /etc i zmieniłem atrybuty na rw-r-r
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2014 17:11 przez matrixmm.)
18-02-2014 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #795
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ten wpis jest po to, aby za każdym razem jak uruchamia się tablet inicjował się start sterowników do obsługo modemu. Można próbować wprowadzić ten wpis w innym pliku, który na starcie się uruchamia, jest wczytywany (ta linia po prostu jest potrzebna, aby zainicjować modem), ale czemu akurat musisz za każdym razem od nowa wpisywać to skoro wprowadziłeś to do wskazanego pliku to nie mam pojęcia.
W tym przypadku nie jest potrzebny UMTS Manager, ale może ma wpływa na Twój przypadek.
Spróbuj tym sposobem http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Poprzez BusyBox i PPP Widget albo właśnie UMTS Manager w zasadzie masz już wszystko zrobione potrzebujesz tylko dograć paczki programów tych, które tu wymieniłem.
Także jak działa Ci net, ale musisz wprowadzać za każdym razem wpis to dodaj go może do innego jakiegoś pliku, który uruchamia system podczas ładowania.

Cytat:Czy jest możliwość aby uruchamiał się sam po podłączeniu modemu?

Jeśli zrobisz to tym sposobem co robisz to jest w zasadzie takie działanie jak powinien działać modem na tablecie, który ma sterowniki więc wpinasz modem i wszystko dzieje się automatycznie jak masz w ustawieniach skonfigurowany APN.
Jak zrobisz to poprzez PPP Widget lub UMTS Manager to będzie jak na komputerze z zainstalowanym managerem z modemu musisz sam uruchamiać start internetu.

p.s. ale tak w ogóle to Ci ten internet działa już na tablecie bo nie zrozumiałem tak do końca?
18-02-2014 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matrixmm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #796
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Dzięki za szybką odpowiedź.
Myślę, że z jakichś przyczyn nie jest przetwarzany z automatu skrypt /system/bin/preinstall.sh. Po każdym restarcie, do póki nie uruchomię /system/bin/preinstall.sh nie mam nic w /sys/bus/usb-serial/devices/
Po uruchomieniu /system/bin/preinstall.sh bądź wydaniu w terminalu komendy: echo "12d1 1506" > /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new_id Pojawia się modem ttyUSB0 , 1, 2, 3. Jednak po mimo iż wgrałem do /etc/ plik apns-conf.xml wyszukiwanie apnów nic nie pokazuje. Internet mogę uruchomić net jedynie przy pomocy UMTS Managera bądź pppwidget i to też tylko do restartu. Domniemam, że to kwestia nieprzetwarzania pliku: apns-conf.xml. jednak jak próbuję dodać apn z ręki to też żaden się nie pojawia i nie działa. Wyjściem jest jedynie użycie UMTS Managera bądź PPPWidget dodam jeszcze, że plik jest zawsze pusty. Nie wiem czy to prawidłowy objaw.

(18-02-2014 18:21)Kochang napisał(a):  Także jak działa Ci net, ale musisz wprowadzać za każdym razem wpis to dodaj go może do innego jakiegoś pliku, który uruchamia system podczas ładowania.

Tylko nie wiem właśnie jak to zrobić. Znaczy gdzie ewentualnie wrzucić tą linię by się odpalała przy starcie Smutny
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2014 21:01 przez matrixmm.)
18-02-2014 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #797
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Dziwna sprawa, bo te programiki wg mojej wiedzy nie potrzebują tych kombinacji. One korzystają z biblioteki BusyBox i w oparciu o nią działają. Konfiguruje się tylko APN w tych programikach, więc w zasadzie plik apns-conf.xml nie jest im potrzebny, bo one APN zapisują i odczytują ze swoich źródeł (chyba, że się mylę).

Jak dodasz z ręki APN to w tych programikach się nie pojawi, ale powinien się pojawić w ustawieniach, jeśli modem jest prawidłowo wykrywany czyli standardowo tak jak modem powinien działać na tablecie. I zależy, jaką kartę konfigurujesz, bo jak Aero2 to tutaj należy być w zasięgu Aero2 3G modemy Huawei muszą migotać na niebiesko wtedy punkt się pojawi inaczej nic nie dodasz.

Jak chcesz dopisać linijkę tego polecenia możesz spróbować wstawić to tutaj na systemowej partycji jest plik build.prop i to w tym pliczku zawarte są najważniejsze ustawienia Android'a. Odpowiednio je zmieniając, można zmienić bardzo wiele, jeśli chodzi o wydajność czy funkcjonalność. Zlokalizowany jest w /system/build.prop. Możesz edytować ten plik (zawczasu zrób kopię tego pliku) i spróbuj gdzieś na końcu dodać kod. Najlepiej skopiować plik na komputer i edytować to w Notepad ++ bo notatnikiem zwykłym możesz popsuć plik. Do edytowania ustawień w pliku jest build.prop Editor, który modyfikuje wpisy i ustawienia.

Jak masz możliwość zrób kopię, bo nie daję gwarancji, że ten wpis coś pomoże i nie zepsujesz pliku, a też systemu. Jak umiesz wgrywać Android'a od nowa i masz skąd pobrać system to w zasadzie nie ma się, czego bać i można próbować może sobie tym pomożesz.
18-02-2014 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matrixmm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #798
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Ok, mały krok do przodu. zrobiłem format i wgrałem andka od nowa.
Teraz na czysto skrypt preinstall.sh zadziałał i modem jest wykrywany bez problemu po każdym restarcie (pokazuje się w /sys/bus/usb-serial/devices). Jednak automatycznie nie chce się łączyć. Nie pojawiają się APN'y ani nie mogę dodać ręcznie (jak dodaję to znika a lista apnów jest dalej pusta)
Bez problemu łączę się przez PPPWidget. Jednak bardzo chciałbym zrozumieć dlaczego nie łączy się z automatu. Przypuszczam, że z jakiegoś powodu nie przetwarza pliku 3g_dongle.cfg albo apns_conf.xml. Jednak nie wiem jak to sprawdzić i co mogę robić nie tak Smutny
19-02-2014 01:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #799
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Wg poradników jak wprowadzasz APN w ustawieniach:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
To po wpisaniu odpowiednich danych wczytują się liczby MNC i MCC, co oznacza, że modem jest prawidłowo wykrywany. Może być tak, ze może masz źle ustawiony modem albo coś jest źle zrobione jeszcze i nie da się wprowadzić APNu. Modem może być już inicjowany, ale nie jest rozpoznawany tak jak trzeba. Z tym ręcznym robieniem dodawaniem sterowników to jest właśnie tak, ze tam trzeba każdy detal robić dobrze, bo coś się zrobi nie tak i nie działa.
Jak łączy Ci się przez programik to i tak sukces, bo to nie jest dla Ciebie problemem uruchomić tablet włączyć aplikację, a to, co chciałeś uzyskać uzyskałeś.
A więc to, dlaczego nie łączy od razu i nie widać APNu jak go dodajesz to raczej typowy objaw modem jeszcze nie jest tutaj widziany prawidłowo, ale PPP Widget już go umie rozpoznać.
19-02-2014 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matrixmm Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #800
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
No próbowałem wprowadzać APN dokładnie trak jak w tym poradniku. Jednak nigdy nie wczytują mi się MNC ani MCC a jak wpisuję z ręki i zamykam to nic nie działa a lista APN'ów nadal jest pusta.

oto wynik AT^GETPORTMODE:

AT^GETPORTMODE: TYPE: WCDMA: huawei,MDM:0,PCUI:1,DIAG:2,NDIS:3,CDROM:4,SD:5

A oto mój wpis w 3g_dongle.cfg. Plik umieszczony w katalogu /etc/ uprawnienia rw-r--r--

[E3131]
dongle_name=E3131
production_name=E3131
vendor_name=huawei
network_type=GSM_MODE
pid_vid_origin=0x12d114fe
bcdDevice_origin=0x0
pid_vid_now=0x12d11506
bcdDevice_now=0x0
at_port=1
ppp_port=0

Może ma ktoś pomysł co może być nie tak?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2014 16:07 przez matrixmm.)
19-02-2014 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,082 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,212 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,029 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,208 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,463 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości