-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
majda_k Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #771
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam serdecznie!
Mam podobny problem co olprima, tzn. tablet GoClever Terra 70L plus modem E353s-2. Już mi brakuje sił.
Root zrobiony, zainstalowany busybox, umts manager, dograne pliki 3gdongle i apns-conf, dopisana linia w pliku preistall.sh: echo "12d1 1506"> /sys/bus/usb-serial/drivers/option1/new-id
i dalej nic.
Co jeszcze mogę zrobić, aby podana konfiguracja ruszyła?
16-12-2013 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #772
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Z tym PPP Widget spróbować bo jak wszystkie sposoby zawodzą to kupić taki modem jaki zaleca producenta, i który na 100% będzie działał.
Jak kupisz modem, który zaleca producenta to odnieś mu ten tablet i niech sam to skonfiguruje. Innej rady nie ma jaki zaprzęgnąć modem, który powinien działać z tym tabletem.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
16-12-2013 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Akivashar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #773
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,nowy jestem i jeszcze "zielony".Mam larka freeme 70.6,modem huawei e3131s-2,jak je połączyć ze sobą?Który program z net_info pobrać?Jest ich trochę.
19-12-2013 07:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #774
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Najpierw to się robi to tak:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205

Jeśli nie działa jest dalej problem z internetem i modemem na tablecie to znaczy, że modem nie jest prawidłowo wykrywany. Można spróbować tego sposobu:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423
To w wielu przypadkach pomaga.

Jeśli nie to sposób z BusyBox i UMTS Manager lub PPP Widget:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

Top NetInfo to aplikacja umożliwiająca obsługę modemów 3G (USB) pozwalających na dostęp do mobilnego internetu. Dzięki aplikacji można przede wszystkim połączyć się z internetem jak i zarządzać modemem. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i jest tylko jeden taki program nie ma różnych wersji.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
19-12-2013 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aniaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #775
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam,
mam problem z modemem który nie działa z tabletem. Mianowicie na początku go nie widział więc zrobiłam tak jak napisano tutaj: http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...ei-3131_47
i ok tablet zaczął zauważać modem, stworzyłam APN dla aero ale modem dalej nie działa bo po każdym podłączeniu pokazuje się wiadomość "DAMAGED usb storage".
Próbowałam w TNI wyłączyć wirtualne dyski (zaznaczyć tylko sam modem) wg tej instrukcji: http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423 ale już w pkt 5 mi nie poszło, bo po zaznaczeniu "włączony jest tylko sam modem" pojawia mi się error.

czy jest ktoś w stanie mi z tym pomóc? bo przyznam, że nie jestem obeznana w tych tematach Smutny
04-01-2014 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #776
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Komunikatem się nie przejmuj to standard. Z tym Aero2 jest trochę schodów bo to bardzo nietypowa sieć.

Jak mam coś doradzić spróbuj tak: http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Część rzeczy masz już zrobione więc wystarczy tylko doinstalować parę programików, ale wcześniej do tego celu lepiej ustawić modem na ustawienia fabryczne i wtedy zobaczysz czy przez busybox coś się da zrobić. Masz do wyboru ppp widget oraz umts manager próbuj tymi dwoma aplikacjami.

Inna sprawa może nie jesteś w zasięgu sieci lepiej włóż inną kartę np. Play, Orange tutaj karty same wczytują APN, a przy Aero2 należy robić to ręcznie więc gdzieś o czymś można zapomnieć.
Generalnie powinno wyglądać to tak: http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
Dla Aero2 zaś tak: http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204
04-01-2014 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aniaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #777
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
no i właśnie dowód na to, że trochę techniki i człowiek się gubi :/
zrobiłam po kolei tak jak miałam zrobić - zrobiłam root, ściągnęłam i zainstalowałam BusyBox, a potem UMTS Manager. Jednak już kolejne polecenia (Podłącz modem poczekaj chwilę i włącz Umts Manager w lewym dolnym rogu powinieneś mieć found device: 12d1 1506 i Tworzysz APN w lewym górnym rogu klikasz połącz i powinieneś mieć Internet.) nie poszły bo nie pojawiło mi się na dole ten numer - found device: 12d1 1506

coś zrobiłam źle lub czegoś w ogóle bo nie ogarniam już tego zupełnie ;(
04-01-2014 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #778
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Modem został przywrócony do ustawień fabrycznych (domyślam się, że to E3131 tam w dziale modemy jest instrukcja jak przywrócić ustawienia fabryczne na modemie).
Jaki to tablet?

Spróbuj też z PPP Widget, a w UMTS Manager zmieniaj też tryb dev/ttyUSB może należy wskazać ręcznie inny port na jakim jest modem.
Jak tego nie ma found device: 12d1 1506 to modem nie jest wykryty więc coś jest nie tak. Więc jak napisałem zobacz czy modem jest zresetowany do fabrycznych ustawień bo to ważne. I też w PPP Widget próbuj.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
04-01-2014 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aniaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #779
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
a więc tak, modem przywróciłam do ustawień fabrycznych (tak mi się przynajmniej wydaje, użyłam polecenia AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2")
tablet to - softwinerkf026 (tak mi pokazuje przy podłączaniu lub w google shop)
zmiany trybu w UTMS nie pomagają - nic dalej się nie pokazuje a modem w dalszym ciągu po podłączeniu do tableta pokazuje "damaged usb storage" (nie wiem czy to istotne)
zabieram się teraz za ten PPP i zobaczymy czy pójdzie
modem to 3131

w tym PPP też nie idzie - pisze, że nie znaleziono modemu ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 20:09 przez aniaa.)
04-01-2014 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #780
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Uuu ciężko cokolwiek powiedzieć na temat tego urządzenia to pewnie jakaś wersja niskobudżetowa i ciężko ze wsparciem.
W ustawieniach możesz sprawdzić jakie modemy są obsługiwane nie wszędzie to jest, ale niektóre tablety mają wpisaną listę obsługiwanych modemów 3G.
[Obrazek: lista_obslugiwanych_modemow_w_tablecie.jpg]

Jak udałoby się odczytać to może kupić jakiś taki tańszy tylko pod ten internet, aby był w tablecie. Przed zakupem radzę jednak sprawdzić w sklepie czy sparowanie zadziała bo z tym też różnie jest niby modem jest wpisany, a nie działa.

Problem z tymi programikami to może być brak wsparcia przez kernel systemowy obsługi portów USB tych na jakich pracuje modem.
Tutaj trochę ktoś już o tym wspominał -> http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...70#pid2770
Można więc poczytać możesz spróbować zawsze coś pobrać coś dodać.

Komunikatem się nie przejmuj za dużo pisania, aby to wyjaśnić, a jest to związane z widzianym przez tablet CD-Rom'em na modemie. Taki niby jest bo w komputerze masz możliwość instalowania z modemu sterowników i softu.

Więcej nic nie potrafię doradzić bo może i tak być, że po prostu tego modemu nie da się uruchomić na Twoim tablecie. Popróbować możesz jak nie tym sposobem to jeszcze tamtym, ale jak miałoby być z górki to już przy użyciu BusyBox powinno coś iskrzeć.

p.s. no i oczywiście nie jest to modem typu HiLink tylko zwykły modem E3131 np. z sieci Play. HiLink E3131 nie zadziała.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2014 23:08 przez AbuDabi.)
04-01-2014 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,082 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,211 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,025 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,206 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,456 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości