-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #51
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Jak dobrze pamiętam to modem E3131 ma te same oznaczenia jak E353:
Konfiguracja Aero2
[Obrazek: stan_huawei_e353.jpg]

Aero2 to sieć 3G, 3G+ pracująca z prędkościami do 28,8 Mbit/s. Połączenie się za pomocą modemu tylko 2G, albo tylko LTE się nie uda. Regulamin wymaga korzystania z urządzeń HSPA kategorii, co najmniej 10 (14 Mbit/s lub więcej). 3G i 3G+ ma oznaczać HSPA i HSPA+, połączenia z Aero2 są technicznie możliwe ze wszystkimi prędkościami dostępnymi w 3G, od gołego UMTS (384 kbit/s) aż po 28,8 Mbit/s. Tak, więc na zwykłym niebieskim też internet będzie, nie będzie go tylko na zielonym, jeśli chodzi o modemy Huawei.

Musisz sobie porównać najlepiej to samo na komputerze. Bo jednak z tabletami różnie może być może prądowo jest za słaby i zbyt duże przeciążenie sprawia problemy. Dokładnie jednak trudno wytłumaczyć kłopoty z 3G, a 3G+ prawidłowe działanie. Może ma to związek z przeciążeniem sieci. Na pewno takie zjawiska mogą się w niektórych miejscach pojawiać gdzie jest mało nadajników, a wielu użytkowników.
12-03-2013 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #52
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Można by spróbować ustawić tylko jedną technologię aby nie skakał po innych, ale trzymał się do oporu tylko jednej, coś jak tu tylko, że tu należałoby zaznaczyć tylko WCDMA, pasmo tylko 900 MHz. Ogólnie popróbować może wymuszenie czegoś pozwoli korzystać w ciągły sposób z jednej tylko technologii.
[Obrazek: aero2_huawei_e3131.jpg]

To tylko taka moja sugestia i nie wiem czy to zadziała, ale czasami tak ludzie robią mają internet LTE więc ustawiają, aby LTE tylko łapał i się tego trzymał, nie łączył np. z HSPA+.

Musisz sobie potestować może do czegoś dojdziesz.
12-03-2013 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #53
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
wyglada na to ze moj modem daje internet tylko na turkusowym
pytanie, czy jak wymusze na nim dzialanie tylko na ciemnoniebieskim, to w ogole bedzie mi internet dzialal?
12-03-2013 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #54
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Jak masz problem ze zwykłym niebieskim to pewnie nie będzie działał. W tym TNI chyba tak się nie da, ale w aplikacji Play Online do tego modemu to chyba da się poprzez kod polecenia albo wybór polecenia z rozwijanego menu w programie wysłać. Także należałoby się zgłębić w takie polecenia.
Mój brat ostatnio ustawiał na ZTE coś właśnie tylko z jedną technologią, ale nie wiem skąd miał polecenia.
To tylko przykład, że mógłbyś spróbować.
Może z tym modemem coś jest nie tak skoro na niebiskim Ci zrywa. Weź sobie kup jakiś tani starter może do internetu i spróbuj na innej sieci jak się ten internet u innego dostawcy zachowuje kiedy masz niebieski kolor na modemie i turkusowy.

Normalnie powinien być i na niebieskim i na turkusowym, jeśli e może złapać 3G+ a jest 3G to tym zakresie działa, jak ma lepszy zasięg to wchodzi na 3G+, a u Ciebie jakoś tak dziwnie to wygląda.

Także właśnie weź jakiś inny starter i zobacz co się dzieje z tymi kolorami i internetem, ale u innego operatora.
Trzeba postawić jakąś hipotezę aby ją potwierdzić albo wykluczyć i szukać innej przyczyny.
Nic innego mi nie przychodzi do głowy.
12-03-2013 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Dobra,
ustawiłem to wymuszanie na 900 MHz i teraz jest tak, ze turkus nadal przełącza się na ciemnoniebieski, ale z chwila, kiedy zaczynam korzystać z internetu (nawet, kiedy przełączam zakładki na przeglądarce na wgranych już stronkach), zapala sie turkus i wszystko elegancko chodzi.
Jak przestaje używać neta (bezczynność łącza), ponownie po kilkunastu sekundach, turkus przechodzi na ciemnoniebieski (jakby tryb ''zaraz wracam'')
Nie wiem, czy to norma, czy u mnie to jakoś dziwnie chodzi.




_______________________
a jednak to była jednorazowa akcja,
odłączyłem i podłaczyłem modem i jest tak jak poprzednio - swieci sie tylko ciemnoniebieskiHuh
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2013 18:47 przez byczbycz.)
12-03-2013 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #56
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Dopytałem się brata, ale on np. wymuszał, aby ignorować sieci 2G, a tylko 3G np. w aero aby od razu szukał, a w LTE, aby tylko LTE było. Także taka zmiana z 3G na samo 3G+ to chyba się nie da zrobić. W zasadzie to jedna i ta sama technologia.

A wymuszanie, czyli szukanie tylko 900 MHz to, co innego niż wykorzystywanie 2G i 3G. Te standardy mogą pracować i na 900 MHz jak i na 2100.
Więc jak jest 3G+ to modem automatycznie wskakuje na ten lepszy zakres, jak jest słaby zasięg to przechodzi na 3G.
Musisz sobie na innej karcie u innego operatora sprawdzić jak to jest. Ewentualnie pożyczyć może od kogoś modem taki sam i zobaczyć jak jest na innym modemie.
Na 3G+ będzie lepiej działał, na 3G już słabiej, ale będzie działał a u Ciebie jest to dziwne, bo wychodzi na to, że zrywa. Specem od GSM nie jestem, więc nie potrafię tego wytłumaczyć.
Samo świecenie nie ma nic do rzeczy, bo świecić sobie może na niebiesko i net powinieneś mieć, a Ty wychodzi na to, że przy 3G masz problem.
12-03-2013 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m4r31 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
siema. gdy właczam umts menager program chodzi jakies 3/5sek po czym wyskakuje komunikat"niestety aplikacja UMTSmenager została zatrzymana... wie ktos w czym problem? prosze o szybką pomoc
13-03-2013 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #58
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Już odpisałem Ci w temacie, który założyłeś.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
13-03-2013 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #59
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
DODANY BUSYBOX 9.2 apk aktualizacja 1-03-2013
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2013 10:04 przez android.)
25-03-2013 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miszel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
mam tableta ferguson s3 i modem e3131. root zrobiony, i tam ten sam problem co koelga wyzej po uruchomieni umts menager, po 5 sek sam sie resetuje, a natomiast po instalacji pppwidget pisze: sterownik nie znaleziony. co moze byc ??
09-04-2013 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,210 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,016,124 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 18,024 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,453 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr
  Uprawnienia administratora w tablecie Lenovo 10 tercjusz 3 8,265 02-09-2014 23:45
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości