-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Jedker90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Słuszne uwagi odnoscnie kat. 10 jednak nie zależy mi na tym aby miec akurat model z tej kat.

Nie zgodze sie z tym, że kazdy modem bedzie dzialal z aero2 gdyz na początku swojej przygody z ta siecią mialem Huawei-a E156G, który widnieje na liscie jdtech.pl jako niedzialający z ta siecią i faktycznie nie można było sie z nia polaczyc (z innymi łączyl sie dobrze np. play online). Jest sporo modemów nie obsługujących 900mhz oczywiście są to dosyc juz stare modemy. Te nowe są juz kompatybilne.

Co do mojego zte mf 195, z tym przerywaniem polaczenia nie jestem pewien do konca czy jest to wina zasiegu. Bede musial to sprawdzic w innym miejscu. Na xp modem takze miga na zielono a polaczenie mimo tego jest dobre nie przerywa, pełne 60 min.

Odnośnie tabletu (goclever t76 gpstv), mam zroionego roota, zainstalowanego busybox i ppp widget . Dograc sterowniki - nie ma problemu. Tylko niech ktos powie gdzie, jakie i gdzie je można pobrać?
20-02-2013 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #42
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
ZTE może mają inne oznaczenia kolorów, w Huawei na zielonych mógłbyś łączyć się tylko w sieciach 2G UMTS.
Trudno powiedzieć co jest przyczyną, że na komputerze masz internet, na tablecie łączy się, ale zaraz rozłącza. Skoro skonfigurowałeś połączenie i nawet przez chwilę jest internt to wydaje się wszystko OK.
Możesz jeszcze (skoro masz te busyboxy i inne programiki już poinstalowane) pożyczyć jakiś modem id kolegów i sprawdzić na innym. Tylko wpiać i przetestować. Może z tym ZTE pppwidget sobie za bardzo nie radzi no nie wiem jak to wyjaśnić. Wiem, że bo korzytam z mobilnego internetu LTE z modemem ZTE MF821 to ludzie na niego narzekają. Są dni kiedy jest wszystko OK, a są takie, że połączy się to się zaraz rozłączy. Podłączam wtedy modem Huawei E353 i na nim już internet jest tylko, że HSPA+ więc nie mam 30 Mb/s tylko 3 Mb/s.
Może to modem jest taki, że Ci działa to tak jak działa tylko, że znów na komputerze działa dobrze więc nie wiem jak to wyjaśnić. Może prądowo tablet nie wyrabia i modem gubi zasięg przez co się rozłącza. Aero2 jednak potrzebuje w porównaniu z innymi sieciami więcej mocy więc tego też nie można wykluczyć.
Jedyne najlepsze rozwiązanie to potestować na różne kombinacje i różnych modemach (nawet w salonie Play sobie możesz podłączyć i sprawdzić) i jak na innych będzie dobrze np. takim popularnym E3131 z Play to sprzedać te posiadane modemy, a kupić coś co nie będzie sprawiało problemów.
Dograć sterowniki to nie jest to takie proste bo każdy producent może zastosować zmienioną architekturę plików w systemie Android i coś co w jednym jest w pliku X w innym może być w Y. Opisany jest sposób na ręczne dodawanie, ale jak się ma plik 3g_donlge.cfg, ale Ty musiałbyś rozgryźć posiadany modem jakie ma identyfikatory na jakie są zmieniane po zainstalowaniu driverów jak ustawione są porty aby wpisać odpowiednie porty dla modemu i dla komunikacji. Także trochę to czasochłonna robota i mało opłacalna na przyszłość, także nie wiem czy Ci się opłaca skoro masz metodą z busyboxem.
Lepiej zatrudnić się na sobotę nie wiem przy odśnieżaniu podwórka ;-))) i kupić sobie nowy modem niż siedzieć tydzień i rozgryzać problem, który może nie dać pozytywnych efektów.
Gdyby to było takie proste producenci publikowaliby proste instrukcje jak zainstalować taki, a taki modem w takim a takim tablecie aby działał, a nawet taki Jakub Zdanecki Ci tego nie powie bo nie wie, a jego lista to wiesz w pażdzierniku mógłby napisać, że nowy modem z salony Play E3131 kategorii 10 nie działa i uwierzyłbyś w to. A wystarczyło tylko wymusić pewną rzecz na modeie i spokojnie działał z Aero2.
Tak samo pewnie z tym starym modemem coś należy wmusić, włączyć bo ogólnie internet w Polsce działa, ale na 2100 MHz, a Aero2 na 900 MHz, tak więc może 900 MHz zostało fabrycznie wyłączone bo po co mieli się użytkownicy irytować kiedy modem dłużej by szukał sieci i dłużej logował się do internetu. Tak wystarczyło fabrycznie ustawić szukaj sieci tylko 2100 MHz i tylko z tą się łącz i każdy zadowolony producent i użytkowni.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
20-02-2013 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #43
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
dzisiaj odpalilem aero2 na tablecie prestigio pmp5570c modem huawei 3131 na win xp


oto kroki jakie wykonalem, po zmudnym przeczesywaniu internetu


1.
sterowniki usb do detekcji urzadzen z androidem, aby wyrkylo tablet na pc. zestaw plikow pod wspolna nazwa
''WdfCoInstaller01009.dll''
''winusbcoinstaller2.dll''
''WUDFUpdate_01007.dll''
sciagamy z strony producenta
trzeba je wskazac w kreatorze nowych urzadzen




2.
program ''unlock root'' -> klikamy root i w ciagu kilku sekund rootuje nam tableta podlaczonego pod pc


3.
na tablecie instalujemy program ''busybox'', a nastepnie ''umtsmanager''


4.
odpalamy umts manager
trworzymy profil ''darmowy'' i user ''aero2'', reszta pusta, klikamy ''connect'', co rownoznaczne jest z dostrojeniem modemu. --> cieszymy sie internetem
internet chodzi bardzo dobrze, mozna normalnie filmiki na youtubie ogladac., tylko na poczatku trzeba chwile poczekac na bufor.




przydatny tez jest program ''RKBatchTool.exe'' do zmiany firmware, instalowania nowszego orpogramowania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2013 04:02 przez byczbycz.)
11-03-2013 03:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #44
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
No i w końcu udało ci się to wszystko poprawnie skonfigurować Firefox
A z tymi filmikami i aero2 to zauważyłem, ze dużo zależy od serwerów czasami jest tak, że jeden filmik się szybko wczytuje, a inny nawet na szybkim komputerze z dobrym łączem o większej przepustowości potrafi się wczytywać z przestojami.
11-03-2013 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #45
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
tylko mam dwa pytania

nie wiem, czy to siec aero ma przerwy w dostawie sygnalu, czy u mnie cos nie bangla
zeby sie ponownie polaczyc z netem po godzinie, musze wylaczyc i wlaczyc tablet oraz modem wyjac i wsadzic z powrotem do wtyczki
czasami powtarzalem ten caly manewr, i sie zastanawiam, bo modem pokazuje zestrojenie i sygnal, a internet nie chodzi,

od dwoch godzin nie moge sie polaczyc. teraz na przykład umts manager pokazje, ze po kilkusekundowym przesyle bajtow, transfer ustaje.

jest gdzies jakis monit ich sieci przesylowych?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2013 18:16 przez byczbycz.)
11-03-2013 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #46
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Sieć Aero2 nie ma przerw w dostawie sygnału. Jak już to najwyżej elektrownia może mieć przerwę w dostawie energii, ale nie operator sygnału.

Nie wiem jak jest z tymi programikami, ale jak dodawałem ręcznie sterowniki od modemu do tabletu (ten drugi sposób na internet w tablecie) to tam akurat zawsze po rozłączeniu to tablet sam automatycznie wznawiał połączenie. Nie wiem jak jest na ppp widget i umts manager, ale jak coś zawsze sobie możesz kliknąć połącz.
Takie restartowanie trochę dziwnie wygląda, ale może taki urok tego twojego urządzenia.
Ogólnie zauważyłem, że na tablecie na internet trochę trzeba poczekać od 1 połączenia. Jest też tak czasami, ze niby jest połączony, a nie ma internetu.

Możesz sprawdzić jak działa na komputerze jak będzie podobnie z jakością internetu to znaczy, ze chyba po ich stronie coś nie hula.
11-03-2013 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #47
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Nie ma nigdzie żadnych informacji na temat przestojów, jakichś drobnych problemów. Ponadto to internet darmowy i też pojemność sieci może w niektórych miejscach się kończyć, jeśli użytkowników próbuje zbyt dużo korzystać. W końcu Aero2 z gumy nie jest, a popularność usługi jest duża. Ja z 6 miesięcy korzystałem z Aero2 (sytuacja mnie do tego zmusiła) i było OK, teraz w zasadzie też jest dobrze, ale w styczniu miałem od południa, a zwłaszcza wieczorami problem z internetem jak działał to bardzo wolno. Niby był chwile potem była informacja, że jest połączenie, ale żadna strona się nie otwierała.
Ciężko jest mi powiedzieć co było problemem, może jakieś prace trwały coś było wyłączone więc i możliwości się skurczyły, ale po jakimś czasie wróciło wszystko do stanu zadowalającego.
Musisz sprawdzić właśnie na komputerze jak internet działa. Może też się łączysz, a po kilku minutach jedyną radą jest wypięcie i wpięcie modemu na nowo. Sam tak jakiś czas miałem ale nie potrafię powiedzieć co dokładnie powodowało ten problem. Dodatkowo problem z wyciąganiem i wpinaniem (tylko tak szło wszystko zrestartować) miałem jakiś czas temu nawet na internecie z plusa, internet LTE.

Co do tego dziwnego uruchamiania tabletu to kup sobie kartę z PLAY jakiś tani starter do internetu i sprawdź jak tam działa net. Tylko testami idzie do czegoś dojść.
11-03-2013 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #48
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Dzisiaj, od 14:00 do 19:00 (czyzby godziny szczytu?) nie mogłem sie połaczyc. Dopiero po 21:00, jak wróciłem z zajęc, internet odpalil, ale kilka razy tez mi połączenie zerwało.
W sumie to chyba jeden z najlepszych modemow, ten huawei3131, powyzej kategorii dziesiatej, wiec powinnien miec pierszenstwo w przylaczaniu sie do sieci, a podobno nawet go nie ma w rekomendowanych modemach aero2. I tak sie ciesze, ze dziala. Myslalem, ze cos popsulem i w ogole nie bedzie polaczenia.

Dzisiaj w nocy chodził dobrze, zobaczymy jak bedzie po polnocy i jutro w godzinach szczytu. Ale widze, ze sa podobne symptomy jak u ciebie - jest ciagly niebieski sygnal, a internet nie chodzi.

Ogólnie z tego, co zauwazyłem, to żeby można było modem zresetowac, trzeba go od zasilania odlaczyc, lub wylaczyc i wlaczyc tablet. Nie da sie inaczej przywrócic mu funkcji ''strojenia'' - restartowanie umts managera nic nie daje.
Moze jeszcze sie pobawie tym ppp wizard, czy jak to sie tam zwie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2013 23:53 przez byczbycz.)
11-03-2013 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #49
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Musisz sobie potestować na komputerze jak internet działa. Należy też dodać, jeśli chodzi o internet z aero2 to jednak jest tylko 20% zasobów do wykorzystania. W niektórych miejscach mogą pojawiać się w godzinach szczytu pewne korki no, ale musisz to poobserwować na dłuższym odcinku czasowym. Jakiś czas korzystałem dużo z tego interentu i np. w godzinach szczytu na speedteście dało się zauważyć większy ping, ale ogólnie, na jakość interentu się to nie przekładało. Strony normalnie się ładowały i można było też normalnie korzystać. Teraz czasami korzystam gdzieś w terenie na telefonie dual sim i na dniach tez normalnie mi internet działa.
Co do godzin to godzinami szczytu nazwałbym raczej te od 17 tak do 21 wtedy najwięcej ludzi siedzi na internecie niezależnie czy to aero2 czy LTE z Plusa. E3131 to bdb. modem, aero2 nie wymienia go na liście, jako takiej oficjalnej, ale zasada kat. 10 jest prosta jak modem może pobierać dane z internetu na poziomie 14 mbit/s to znaczy, że jest kat. 10. Co do kolejności wpuszczania urządzeń to operator raczej wg mojej wiedzy tego nie klasyfikuje. Nie wiem czy to też takie proste byłoby. Jak już mógłby zablokować kartę takiego użytkownika no, ale na razie nic takiego nie robi.
Jeśli chodzi o te restartowanie modemu to właśnie na komputerach, a już w tabletach daje się to we znaki. Tu się klika tu się coś wyłącza i w końcu jedyna rada to wyciągnąć. Najmniej zauważalne jest to na routerze, bo jak się zwiesi to router samoczynnie się restartuje chyba, że tak się zawiesi, że już tylko wyciągnięcie wtyczki pomaga.
Najlepiej sobie potestuj, jakość internetu na komputerze. Może są jakieś roboty w Twoich okolicach. Teraz robi się sezon, a wchodzi LTE, więc na masztach sporo się też dzieje, więc może też być tak, że wydaj Ci się, że coś jest nie tak u Ciebie, a to może po stronie usługodawcy.

Czasami też możesz doznawać frustracji, że darmowy, że słabo działa, ale powiem Ci nawet płatny mobilny z innych sieci nie jest bez bólu.
12-03-2013 00:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
byczbycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #50
RE: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów
Dobra, po obserwacjach zauważyłem pewną prawidłowość: internet działa mi tylko na turkusowym ciągłym (3G+), jeśli turkusowy ciągły przejdzie w niebieski ciągły, nie mam internetu w tablecie.
I znowu, do 14:00, oraz dzisiaj w nocy, internet mi śmigał, bo miałem turkusowy ciągły, po 14:00, nie mogę turkusowego na dłużej utrzymać (po 15 sekundach turkusowy ciągły przechodzi w niebieski ciągły).
Jakieś sugestie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2013 15:47 przez byczbycz.)
12-03-2013 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,175 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,785 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Wirus na tablecie imm 10 17,953 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,379 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr
  Uprawnienia administratora w tablecie Lenovo 10 tercjusz 3 8,221 02-09-2014 23:45
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości