-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odnowiony smartfon z Chin
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Odnowiony smartfon z Chin
Interesujesz się zakupami, kupujesz np. elektronikę w Chinach to zapewne spotkałeś się z ofertami refurbished smartphone jako odnawiany sprzęt, ale jeśli na zakupy nie wychodzisz dalej jak poza polskie Allegro to może warto wiedzieć, co tam sprzedawcy sprzedają nie do końca informując, jak jest naprawdę.

Jeśli takie pojęcia jak odnawiany telefon, smartfon regenerowany czy wyprzedaż magazynowa nie są ci znane zapoznaj się z artykułem na portalu może unikniesz kiedyś zakupów czegoś co tak naprawdę nie jest nowe, a zostało tylko odnowione.

Telefon odnowiony, czyli refurbished smartfon
29-11-2016 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #2
Odnowiony smartfon z Chin
Witajcie

Zainspirowany opisem i informacjami odnośnie możliwości zakupu markowego telefonu jako odnawianego chciałem sprawdzić jak to faktycznie jest z takimi telefonami? Na polskich aukcjach wielokrotnie widziałem opisywane sytuacje jak ktoś rzekomo sprzedaje nowy telefon za dużo mniej niż w sklepach, telefon jest wysyłany z zagranicy, a czas przesyłki około 3 tygodnie. Niby to ma być nowy markowy telefon, ale jak się okazuje sprzedawcy na aukcjach oszukują Podejrzany
Sprzedają często telefony rzekomo nowe, które jednak spod igły nie pochodzą, jak zostało to opisane w artykule tu na portalu - są różne przypadki, telefon zwrócił klient, model powystawowy z ryskami na obudowie lub najzwyczajniej model odnawiany środek ze starego obudowa telefonu nowa. Tak więc mając w zamiarze zakup nowego telefonu (stary padł), ale po natknięciu się na artykuł postanowiłem sprawdzić, jak to jest kupując telefon z Chin, który jest odnawiany. Zaznaczam tutaj byłem świadomy o tym jaki telefon kupuję i dlaczego cena jest dużo niższa niż normalnie gdybyśmy chcieli taki telefon kupić nowy w sklepie.

Zacznijmy jednak od tego jak sprzedawcy w Polsce na polskich aukcjach sprzedają towar, który jak się okazuje możemy kupić sami za dużo mniej i w dodatku będąc świadomym co tak naprawdę kupujemy.

[Obrazek: 1249459200_1485431245.jpg]


A więc na początek rzućmy okiem to co jest na aukcjach allegro. Łatwo tutaj wyszukać popularne modele markowych firm, których ceny są dość zachęcające jak porównamy je z cenami w sklepach. I tak np. fajny markowy telefon LG Nexus 5 D821 16GB można kupić na aukcji za 529 zł, ale taki sam model na aliexpress można nabyć za 113$, czyli za 460 zł. Przykład porównania na foto. Tylko, że na aliexpress mamy informację o jaki telefon się rozchodzi: Condition: Refurbished (czyli odnawiany), a na allegro już nie w dodatku jest informacja, że jest to sprzęt nowy Szczęśliwy Telefon w sklepie 1500 zł, a na aukcji nowy za 500 O matko

[Obrazek: 2372796200_1485103625.jpg]


Różnica w cenie allegro i aliexpress nie jest duża, ale jeśli nie wiemy w czym jest rzecz. Sprzedawca, który sprzedaje na allegro faktycznie kupuje ten sprzęt u sprzedawcy na aliexpress i dorzuca sobie zarobek. Taki telefon kosztuje w sklepie nowy nie 500 zł, ale 1300-1600 zł (ceny z nokaut). Chcąc sprawdzić czy faktycznie tak jest sprawdziłem też ceny w amazon. Nowego telefonu LG Nexus 5 za 500 zł nie da się więc kupić.

[Obrazek: 5373283100_1485103731.jpg]


Jak wejdziemy w jakieś aukcje, gdzie cena zachęca warto sprawdzić co jest na temat przesyłki. Towar zazwyczaj wysyłany z zagranicy, czas dostawy około 30 dni, ale wynieść może nawet 60 dni. Wniosek z tego taki paczki wysyłane są zazwyczaj spoza terenu UE są to najczęściej Chiny. Tak długi okres dostawy towaru jest charakterystyczny dla paczek z Chin.

[Obrazek: 4370184900_1485103791.jpg]


Co jeszcze sprzedawcy informują, że mogą zdarzyć się dodatkowe opłaty. Kupując towar na obszarze UE żadnych dodatkowych podatków, ceł nie zapłacimy. Takie opłaty tylko jeśli towar zamawiamy spoza UE, ale sprzedawcy informują o tym, bo urzędy celne wyrywkowo sprawdzają paczki i czasami kwestionują to co jest w środku, że niby towar z deklaracją wartości za 20$, a sprzęt markowy, który mogą sprawdzić i zobaczyć cenę kosztuje 100$ i więcej więc dla nich jest to podejrzane. Wtedy każą przedstawić dowód zakupu i jeśli co innego przedstawia zapis na paczce, a co innego faktura etc. zostanie nałożona opłata. Zdarza się to rzadko, zazwyczaj paczki sprzedawcy wysyłają jako GIFT lub zaniżają wartość do kwoty 29$ co zwalnia paczkę z jakichkolwiek opłat, ale jak piszę kontrole się zdarzają i czasami jakaś opłata się może zdarzyć, tak więc sprzedawcy z aukcji w Polsce chcąc uniknąć osób sfrustrowanych zakupem, gdzie towar miał kosztować np. 100$, a dochodzi jeszcze 22$ opłat celnych w aukcjach informują o czymś takim, aby w razie czego sprzedawca mógł się wykręcić, że informował o możliwych dodatkowych opłatach. Tak więc aukcja z takimi informacjami to kolejny znak, że towar będzie słany spoza UE, a to znak, że wszystko wskazuje na towar o jakim tutaj piszę, jeśli cena jest naprawdę tak rewelacyjna.

Co jeszcze sprzedawcy informują, że sprzedają nowe telefony. Pokażę niżej, dlaczego telefon, który nie jest nowy można określić jako nowy. Mój zakup wyjaśni wszystko. A więc po przeczytaniu informacji tu na portalu odnośnie sprzętu refurbished smartfon, a też z racji, że chciałem coś kupić dla siebie postanowiłem sprawdzić jak to faktycznie jest z takimi odnawianymi modelami smartfonów. Posprawdzałem to co oferują aukcje i faktycznie na PL aukcjach dużo jest takich sprzedaży, które raczej na 99% są tym co opisuje artykuł i co opisuję sam tu na forum. Sprzęt za dużo mniej niby sprzęt nowy, ale raczej nie jest to sprzęt spod igły jak to przedstawiają sprzedawcy na allegro. Tego gołym okiem nie da się sprawdzić (naprawdę nie wiem jak to w Chinach robią jak odnawiają telefony możliwe, że część to po prostu zwroty i zwykłe powystawowe egzemplarze), ale ja mając świadomość co kupuję sam się na takie coś decyduję. Nie kupuję kota w worku, że ktoś niby sprzedaje mi za połowę mniej nowy telefon, a tak nie jest. Jeśli cena markowego nowego sprzętu jest dużo niższa od ceny rynkowej to musi tu być jakiś powód. Tak więc zdecydowałem się zakupić w sklepie na aliexpress telefon marki LG G2 za dużo mniej niż faktycznie kosztuje on w sklepach, ale mając pełną świadomość co kupuję, bo poinformował mnie o tym sprzedawca, że jest to telefon Condition: Refurbished więc wiedziałem co tak naprawdę ściągnę do kraju. Oto co dostałem od sprzedawcy z Chin:

[Obrazek: 7415231300_1485104082.jpg]

[Obrazek: 8919193800_1485104138.jpg]

[Obrazek: 2008403300_1485104167.jpg]

Jak wspominałem stary poczciwy telefon marki ZTE mi się uszkodził (szkiełko co widać na poniższym zdjęciu), ale też już się wysłużył więc postanowiłem nabyć coś nowego i padło akurat na LG. Fajny telefonik.

[Obrazek: 8909119400_1485104243.jpg]

Dowód mojego zakupu u sprzedawcy, który sprzedaje telefony markowe odnawiane informując o tym kupujących, a nie wciskając ściemę jak na polskich aukcjach, że jest to produkt fabrycznie nowy. Na zrzucie też cena w jakiej zamawiałem.

[Obrazek: 8769910400_1485200640.jpg]


Towar jaki otrzymałem naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Kupowałem za dużo mniej (niż cena rynkowa) telefon, który wygląda jak nowy, ale miałem świadomość, że to nówka sztuka spod igły nie jest, bo poinformował o tym sprzedawca na aliexpress w swojej ofercie, że telefon jaki sprzedaje nowym telefonem nie jest. Nie wiem, czy obudowa została w nim wymieniona, czy jest to model powystawowy (0 rys, 0 uszkodzeń) czy może jest to jakiś zwrot od klienta. Tego nie wiem, ale na pewno nie jest to telefon fabrycznie nowy, ale wygląda jak nowy dlatego tak trudno poznać, że nie jest to telefon nowy. 0 jakichkolwiek zniszczeń zdaję sobie sprawę, że w Chinach mogli dać mu nową obudowę, folię, opakowanie i dlatego wygląda jak wygląda, ale co chcę zasugerować sprzedawcy w Polsce podchwycili ten patent więc nabijają ludzi w butelkę. Sprzedają nieświadomym ludziom towar rzekomo nowy, który faktycznie nowym nie jest. Ktoś jak widzi markowy telefon w sklepie za 1500 zł, a ma okazję kupić za 500 zł to nie kupi? Oczywiście, że kupi, bo klientowi wciska się ściemę, że jest to jakaś promocja, wyprzedaż klient to łyka i jak sprawdzicie zobaczycie jak dużo ludzi na aukcjach w Polsce takie modele kupuje.

Niektórzy dużo nie zarabiają na takich sprzedażach narzucają sobie tylko 50 zł zarobku (konkurencja też już swoje robi), ale ich zadaniem jest przyjęcie zamówienia i wykonanie tego samego na nasz adres w naszym imieniu, ale u kogoś takiego, kto faktycznie ma w posiadaniu sprzęt i takim handluje, czyli sklep jaki został przedstawiony w opisie w artykule. Standardowo u pośredników jest to jednak 100 zł zarobku na telefonie. Czasami niby doliczana jest opłata za przesyłkę tak informuje opis w aukcji, ale prawda jest taka, że z Chin większość sprzedawców wysyła towar za darmo (też nie wiem jak oni to robią towar warty 2$, przesyłka z Chin darmowa w Polsce towar na allegro 5 zł, przesyłka minimum 9 zł). Także pośrednicy jak się zobaczy, ile sprzedają nawet jak ma 50 zł zarobku to na kilkudziesięciu sztukach robi się z tego już niezła suma zarobku, ale jak napisałem zazwyczaj marża jaką sobie narzucają to 100 zł. Niektórzy wyciągają więc niezłe pieniądze z takiego pośrednictwa na allegro. Oczywiście nie mam nic przeciwko takiemu zarabianiu, ale sprzedawanie towaru niby nowego, który nowym nie jest nie jest już w porządku. Czy nie lepiej być uczciwym i napisać jaki faktycznie ten towar jest tak jak sprzedają w Chinach informując o tym? Ale wtedy pewnie klientela ucieknie do tych co będą wciskać ściemę, że mają w ofercie nówki. Bo jak masz do wyboru za te same pieniądze nówkę sztukę czy używany to co wybierzesz? Oczywiście, że nowy. Tylko, że w tych sprzedażach na allegro o jakich tutaj piszę 99% telefonów to sprzęt używany.

Swoim opisem chciałem uświadomić wielu osobom, że nie da się kupić czegoś nowego co normalnie kosztuje 1500 zł, za połowę mniej. Jeśli cena jest dużo niższa na dany produkt to albo musi być to jakaś mega wyprzedaż, albo haczyk tkwi w czymś innym. Tutaj to co ja opisuję to przykład, że na rynku są dostępne urządzenia odnawiane (powystawowe, naprawiane itd.), które są ponownie wystawiane do odsprzedaży, ale zazwyczaj nie jako sprzęt nowy, ale odnawiany wtedy cena jest znacznie niższa niż modelu nowego. Niektórzy podchwycili to zauważyli, że w taki sposób da się dorobić i to niemałe pieniądze wiec sprzedają w atrakcyjnej cenie niby nowy markowy sprzęt za dużo mniej, ale jak pokazuje mój przykład i opis artykułu to nie jest nowy sprzęt to modele, jeśli chodzi o telefony odnawiane. Wszystko jest OK, jeśli jesteś zainteresowany takim sprzętem masz świadomość, że kupujesz coś po zaniżonej cenie, bo pochodzi to z naprawy, lub jakiegoś zwrotu i ty się na to godzisz. Inaczej jest to jak w przypadku wielu aukcji na allegro zwykłe oszustwo. Ktoś sprzedaje coś co nie jest tym czym faktycznie jest.

Na koniec chciałem też pokazać, że np. markowy telefon możemy sobie kupić sami bez pośredników w dodatku mając wiedzę co tak naprawdę kupujemy i za ile. To samo robią pośrednicy w naszymi imieniu z tym, że za przysługę pobierają często niemałe pieniądze i na tym dobrze zarabiają.

Ja na forum i artykuł trafiłem przypadkiem, ale przydała mi się ta informacja, bo jak pokazałem kupiłem sam telefon, który okazał się naprawdę udanym zakupem, ale od początku byłem świadomy co kupuję - może komuś się przyda ten opis.
Sklep jaki przedstawiono w opisie na portalu (telefon odnawiany) sprzedaje markowe nowe telefony, ale ma też w ofercie odnawiane. Mój zakup potwierdza, że taki zakup może być udany. W dodatku ma się świadomość co tak naprawdę się kupowało, bo jak pokazują liczby sprzedaży na allegro są i tacy co to pewnie cieszą się, że kupili niby nowy telefon za połowę rynkowej ceny, ale nie wiedzą jaka była naprawdę historia tego sprzętu Duży uśmiech Nie dajcie się więc nabijać w butelkę Diabeł

Pozdrawiam wszystkich czytelników mojego wpisu.


Pomysł p.s. Zakupy na aliexpress są bardzo łatwe. Kupujemy w zasadzie tak jak w polskich sklepach. Po wybraniu towaru i przejściu do zamówienia opłaty dokonujemy poprzez system Przelewy24, który obsługuje płatności online w Polsce więc nie będzie z tym problemów. Można też oczywiście płacić poprzez PayPal. Generalnie musimy sobie założyć konto na aliexpress reszta w zasadzie sprowadza się do kilku kliknięć i pozostaje nam czekać na listonosza z paczką. Jak coś na forum jest już >> poradnik jak kupować na aliexpress, tak więc można sobie poczytać, jak to wygląda. Lepiej niż na rodzimym znanym, portalu aukcyjnym, bo na aliexpress nasze zakupy są chronione i to jest duży plus, także bez obaw, że Chińczyk wyśle nam cegłę w paczce :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2017 16:34 przez Kaziu.)
22-01-2017 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Sekator elektryczny z Chin - opinie Fujiwara 11 31,374 20-11-2020 19:31
Ostatni post: fabian
Informacja Wirus z Chin a paczki z AliExpress medyk 9 5,874 14-05-2020 12:29
Ostatni post: branson53
Informacja Cło i podatki za towary z Chin Frank 12 10,609 05-04-2018 23:33
Ostatni post: aramon11
Informacja Paczki z Chin Santi 0 3,541 27-08-2015 18:58
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości