-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
samezrp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #401
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
No właśnie próbuję znaleźć te (jakiekolwiek) drajwery do modemów i za ch..rę nie mogę, większość image, a naściągałem się dzisiaj ich trochę, pliki ma w strukturze IMG i nie można łatwo podejrzeć.
Zauważyłem, że kuchnia dsixDa's ma coś z modemami, ale mi właśnie odmówiła posłuszeństwa i instaluję na nowo.
Jak mówiłem, łatwo się nie poddam, póki recovery się odpala, to będę próbował wszystkiego Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 10:26 przez Admin.)
28-11-2012 01:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gkulka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #402
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
samezrp - widzę ciężki temat, niestety nie podpowiem. W razie czego jest jeszcze MiFi Szczęśliwy. Może załóż oddzielny wątek na forum ?

Vito1988 - na android.com.pl pisali że dla NTT a72b kabelek OTG ma znaczenie[jakie nie mam pojęcia] może warto spróbować na innym oraz
Cytat:Modemy jakie ja testowałem na NTT A72B to Huawei E1820 i 1823 oraz ZTE 100. Działają bez problemu na sieciach Orange oraz PLUS. Na innych sieciach nie testowałem.

Więc coś działa, ZTE jest chyba jeszcze w Plusie dostępny - może warto iść do nich i podpiąć na testa ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 08:08 przez gkulka.)
28-11-2012 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #403
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Cytat:No właśnie próbuję znaleźć te (jakiekolwiek) drajwery do modemów i za ch..rę nie mogę, większość image, a naściągałem się dzisiaj ich trochę, pliki ma w strukturze IMG i nie można łatwo podejrzeć.
Zauważyłem, że kuchnia dsia's ma coś z modemami, ale mi właśnie odmówiła posłuszeństwa i instaluję na nowo.
Jak mówiłem, łatwo się nie poddam, póki recovery się odpala, to będę próbował wszystkiego

Jak Ty sobie to instalujesz? Kazdy producent ma swoj sposob instalowania czy aktualizacjo ROMu wiec jak instalujesz na swoim sprzecie inny soft?

Rozeumiem, ze tez jak chcesz wrocic do ustawien fabrycznych to nawet po zmianie ROMu jest to bezproblemowe?

Co do kabla to musi to byc OTG nie moze byc to jakis taki zwykly kabel.
Najprosciej chyba kiedy sposoby podane tu nie dzialaja i tablety calkiem inne jesli chodzi o budowe plikow to dokupic taki modem, ktory dziala na bank. Zalezy tez do czego ten tablet ma sluzyc jak internet platny to kazdy modem bedzie sie nadawal, jak do aero no to juz lepiej te zgodne wiec najtanszym dobrym rozwiazaniem jest 3131 z playa.
28-11-2012 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samezrp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #404
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(28-11-2012 10:38)phiphi napisał(a):  Jak Ty sobie to instalujesz? Kazdy producent ma swoj sposob instalowania czy aktualizacjo ROMu wiec jak instalujesz na swoim sprzecie inny soft?

Korzystam z CWM recovery. Oryginalny soft ODINem, na to CyanoGenModa.
Odpowiednich plików nie ma ani tu, ani tu.
Cytat:Rozeumiem, ze tez jak chcesz wrocic do ustawien fabrycznych to nawet po zmianie ROMu jest to bezproblemowe?

Dopóki wchodzę w recovery, to raczej tak. Wgrywałem już ROM nie od swojego modelu (P3110 WiFi), ale bliźniaczego (P3100 WiFi+3G), można było wrócić do źródła.

Cytat:Co do kabla to musi to byc OTG nie moze byc to jakis taki zwykly kabel.
Najprosciej chyba kiedy sposoby podane tu nie dzialaja i tablety calkiem inne jesli chodzi o budowe plikow to dokupic taki modem, ktory dziala na bank. Zalezy tez do czego ten tablet ma sluzyc jak internet platny to kazdy modem bedzie sie nadawal, jak do aero no to juz lepiej te zgodne wiec najtanszym dobrym rozwiazaniem jest 3131 z playa.

Kabelek/przejściówkę mam taką, jaka była dostępna do Samsunga, peny na niej działają bez problemu, wykrywa i montuje nawet NTFS, modem jest do A2, dlatego wybrałem e3131.

BTW znalazłem na konkurencyjnym forum:

Eviar:
Napisze Ci pokrotce co musisz zrobic. Szczegolowe info sobie doszukasz
1)Sprawdz ktora masz wersje HC w tablecie w zaleznosci od tego wybierz sposob rootowania (opisy w przyklejonych watkach)
2)Wgraj CWM'a przez Acer recovery
3)Wgraj roma obslugujacego modem usb (zwykle do roma trzeba dograc patch'a) np: (...) thor_3g_patch_v14.2.zip
(...)
4)W modemie zdeaktywuj zero_cd (chyba opis jest w watku o uruchamianiu modemu, do ktorego link dales w pierwszym poscie) za pomoca PC
5)Wloz modem, zresetuj tablet i dziala

sądzę, że wyboldowane jest krytyczne, problem w tym, ze oprócz CyanoGenModa nie ma konkurencyjnych ROMów.
Po wgraniu thor_patcha szmaciarz odmówił posłuszeństwa, pewnie tych modemów brakuje, szukam dalej know how'a Uśmiech
28-11-2012 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #405
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Panowie........ odpowiem ogólnie - także na pytania do mnie adresowane.
Otóż w tych chińskich tanich tabletach np. :
-Ferguson S3
-Kiano z GPS i TV
-MT7004
-Goclaver T76GPSTV
-Overmax TB03
-Manta MID14
i inne

oprogramowanie-ROM to "radosna twórczość chińczyków" w której maczają palce także firmy sprzedające ten sprzęt.Posłużę sie tu dwoma przykładami:

1.Niektóre tablety oparte sa na pliku 'ril' w którym sa wpisy modemów 3g. w tym pliku przy każdym modemie jest odwołanie do takiej ścieżki '/system/lib/libtcc-wcdma-ril.so' problem w tym że NIE ma w tym katalogu tego pliku "libtcc-wcdma-ril.so" ??? i jeszcze żeby było lepiej to np. w tablecie Kiano z TV i ROMem 512kb ten plik jest ale modemy 3g w nim NIE działają - natomiast w tym samym Kiano w nowszej wersji z ROM-em 1GB tego pliku libtcc-wcdma-ril.so NIE MA ale z kolei modemy 3g działają na nim OK !!!

2. sprawa 'Bluetooth" - w tych tabletach jest katalog 'Bluetooth" tu /system/etc/bluetooth/ a w nim kilka plików - ale BT w tych tabletach nie działa - rozumiem że może nie ma chipa BT na płycie ale dlaczego podpięty pod USB Host zew. BT nie działa tego nie wiem - no to PO CO jest ten katalog ???

Reasumując ...... wszystkie niemal porady dawane tutaj i nie tylko tu oparte sa na zabawie " w pukanego" czyli metoda prób i błędów - i chyba jeszcze długo tak będzie dopóki producent i sprzedawcy/Firmy nie potraktuje konsumenta poważnie bo na chwile obezna jet byle jak tzn. schwytać klienta , zarobić a potem niech się on martwi i błaga o pomoc na Forum'ach

Miłego Dnia ...... i do przodu ..........Diabeł

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 11:43 przez 7dziadek.)
28-11-2012 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
samezrp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #406
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
A wiecie może jak włączyć logowanie w andku?
Przeczytałem, że na /data/local/logcat/ powinny być logi, ale nic takiego nie znalazłem.
BTW1 ciekawy wątek z naszego forum:
http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=130
BTW2 jedyny update.zip jaki znalazłem z interesującymi nas plikami i bibliotekami:
h**p://hostex.org/dl/4e89b147ec
28-11-2012 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawasaki Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #407
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Witam serdecznie,
Czy podany sposób zadziała na tablecie z androidem 4.0.4 ?
28-11-2012 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #408
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
zadziała, ale napisz jeszcze jaki masz tablet?
masz procek jak w mid08, allwiner A13 czyli śmiało możesz działać według poradnika bo będzie Ci działać.

ps u mnie w mid08 jak zmieniłem androida z 4.03 na .4.0.4 to podobno modem E3131 działa bez kombinowania ale nie mam tego modemu już więc nie mogę potwierdzić że tak jest.

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 21:16 przez android.)
28-11-2012 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #409
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
samezrp potrzebujesz jeszcze tych plików, o które pytałeś wcześniej?
Jak coś to Ci je zgram, ale jutro dopiero.
Ale napisz czy Ci potrzebne.
28-11-2012 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #410
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jest takie powiedzenie:
sukces obarczony największym wysiłkiem smakuje najlepiej
ale jak ciężko zmusić do pracy te Wasze taby to przez okno je :-)
jutro Biedronka rozpoczyna sprzedaż tabletów - cenowo nawet przystępnych i parametrowo nawet dobrych więc może tam warto sprawdzić.
Jutro sam zrobię zakup i zobaczę co to za sprzęt.
28-11-2012 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,095 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,237 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,058 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,233 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,502 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości