-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
manius217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Witam! mam taki problem jak podłącze modem z kartą aero2 miga zielona dioda potem niebieska i nic nie łączy próbowałem już wszystkiego przez UMTS i PPP Widget. W ustawieniach sieci komórkowych APN wykrywa AERO2 i PL17 jest zaznaczone i nic w UMTS czasami się połączy ale tablet sie zawiesza co może być przyczyną???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 17:30 przez Admin.)
16-01-2013 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem
Wygląda na to, że Twój modem jest obsługiwany tylko na stronie nie pisze dokładnie nic o tym modelu tak jak w przypadku innych modemów, ale też potwierdza to fakt, że w punktach APN pojawia Ci się punkt.

Przeanalizuj sobie dokładnie czy masz wszystko poustawiane tak jak tutaj w tym poradniku. W zasadzie nie jest to duża filozofia, ale czasami wystarczy nie zaznaczyć roamingu i brak połączenia.
http://darmowyinternet.net/forum/thread-204.html

Ogólnie musisz być w zasięgu 3G modem powinien migać kolorem niebieskim. Tylko w 3G działa Aero2. Jest też tak, że połączenie na tablecie z internetem przez modem zazwyczaj trwa trochę dłużej, więc może musisz trochę poczekać na zestawienie połączenia.

Ogólnie wygląda, że wszystko jest na dobrej drodze, bo masz APNa, czyli modem jest widziany bezproblemowo przez tablet. Co do tych programików to nie wiem, na razie pokombinowałbym normalnie, bo modem jednak jest wykrywany.

Pinu na karcie chyba nie masz? Bo pin przeszkadza.

Tutaj informacja ze strony, że modem Twój jest obsługiwany i potwierdza to fakt Twojego punktu APN na tablecie, który się tworzy.

Masz też nowszą wersję softu na Twój tablet, także jak coś możesz sobie zaktualizować może przyczyna tkwi na oprogramowaniu, że jest taki problem.

Firmware dla prestigio PMP3270B:
http://www.prestigio.com/products/person...e/PMP3270B
16-01-2013 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
manius217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Ustawiam wszystko tak jak na tym filmiku ustawiam APN miga niebieska dioda wychodze do głównego ekranu i nic tylko w dolnym prawym rogu wyświetla się R. Nie ma wskaźnika zasięgu nie mam pojęcia o co tu chodzi bo raz mi się udało w ten sposób połączyć ale to trwało chwile.
16-01-2013 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Znaczy, że jesteś w zasięgu coś się dzieje, może pochodź po mieszkaniu, spróbuj w innym miejscu bo może ten zasięg jest zbyt słaby, aby internet był i modem nie może zestroić tego połączenia.
Obstawiam ten zasięg, tak więc poszukaj w różnych miejscach/punktach czy gdzieś indziej nie zaiskrzy to połączenie.
16-01-2013 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
manius217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Nadal nic ale jak wchodze sieci komórkowe i jak mam modem podpięty wyłącze i włącze roaming wyjde do głównego menu pojawi się na kilka sekund wskaźnik zasięgu 3g bez żadnej kreski a dioda cały czas miga na niebiesko czasem na błękitno i zawiesza się Tablet. Na laptopie śmiga git! aż miło natomiast na tablecie ma opory co jest bardzo dziwne bo już sie łączyłem raz swieciła niebieska dioda cały czas i można było ogłądać filmy na youtube bez zacięcia. Na chwile obecną nie moge się połączyć.
17-01-2013 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Kup sobie w kiosku kartę PLAY do internetu za 5 zł, ale staraj się połączyć będąc w zasięgu 2G zobaczysz czy w takim zasięgu też Ci się tablet wiesza.

Inna sprawa model modemu, który masz był jak dobrze pamiętam produkowany w różnych podwersjach, a więc nawet jak producent deklaruje, że ten modem jest zgodny nie znaczy, że każdy taki modem zadziała. Niewielka różnica w specyfikacji może powodować problem. Ze swojego doświadczenia wiem, że jak modem nawet był wykrywany przez tablet, ale nieprawidłowo, pomimo, że dało się stworzyć APN to w momencie wejścia w zasięg czy przejścia z 2G na 3G tablet się wieszał.

Wynika to z faktu, że producenci modemów mogą dokonywać zmian specyfikacji technicznej swoich modemów, dlatego też zaleca się ich wcześniejszą weryfikację kompatybilności z tabletem jeszcze przed zakupem.

Moja rada sprawdź sobie na stronie, jakie modemy Twój tablet obsługuje. Widziałem, że jest Huawei E353 jest obsługiwany, E3131 nie jest obsługiwany (ktoś na forum musiał ręcznie go sobie dodać do obsługi), więc popytaj znajomych, ewentualnie idź do sklepu, salonu i podłącz sobie inny modem i sprawdź czy łączysz się z internetem i masz taki sam problem jak na obecnym modemie.

Obstawiam, że to jednak problem leży po stronie modemu, który źle jest widziany przez tablet i dzieje się tak jak się dzieje. Można byłoby się bawić w ustawianie modemu albo sprawdzać wpisy sterownika i tam zmieniać, ale jak nie jesteś w temacie to trochę ciężko Ci będzie to wszystko ogarnąć. Tak, więc tak jak piszę spróbuj z innymi modemami, które są w instrukcji, jako obsługiwane. To taka moja sugestia skoro modem jest widziany przez tablet, ale przy połączeniu go wiesza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2013 14:02 przez zebber.)
17-01-2013 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
manius217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Jakby miał nie chodzić z tym tabletem to czy połączył bym sie???? tak jak wcześniej pisałem ze takowe połaczenie było i internet też był
17-01-2013 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #8
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Cytat:Jakby miał nie chodzić z tym tabletem to czy połączył bym sie???? tak jak wcześniej pisałem ze takowe połaczenie było i internet też był

Oczywiście, że zdarza się, że modem połączy się z internetem i działa, ale np. kiedy przechodzi z UMTS na HSPA wiesza się tablet. Aero2 działa tylko w 3G i możesz mieć tak, że połączysz się z internetem, ale czemu wtedy się wiesza tablet?
Też obstawiam niepoprawną pracę modemu z tabletem. Może tablet nie wyrabia prądowo i przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię wiesza się.
Po kilku takich informacjach trudno stwierdzić co jest dokładnie przyczyną dlatego w poście wyżej dobrze Ci radzono przetestuj inny modem, który jest wpisany na listę obsługiwanych tak abyś miał podgląd sytuacji co się dzieje na innym sprzęcie.

Przykład z internetem z karty SIM PLAY to też dobry sposób na test.
Jeśli będziesz miał internet w 2G i przy złapaniu zasięgu 3G tablet się wysypie znaczy, że modem tablet unieruchamia.

Nie może być tak, że internet miałeś, teraz go nie masz, jak znów masz to tablet się wiesza. Albo robisz coś źle, albo wina tkwi gdzieś w sprzęcie.
Przykładowo kupiłeś z drugiej ręki modem np. na allegro, a ktoś wcześniej pozmieniał porty na modemie albo coś w nim wyłączył i teraz tak się dzieje.
Tak samo z tabletem, jeśli ktoś wcześniej go miał i majsterkował w plikach ze sterownikami zmieniając identyfikator urządzenia dla modemu możesz mieć takie objawy jakie masz.
Dlatego tylko testy mogą dać Ci odpowiedź co jest nie tak. Inaczej do niczego nie dojdziesz i też nikt niczego innego Ci nie doradzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2013 15:45 przez thaiman.)
17-01-2013 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
manius217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
Kurcze teraz nie chce wcale łapać nawet w UMTS według jakiegoś poradnika po czym powinno działać na wszystkim mianowicie zrobiłem update wgrałem coś takiego E173Update_11.126.85.00.209_B427. I zrobiło się troche gorzej można to cofnąć????? no i grzebałem troche w pliku 3g_dongle
w tym pliku nie znalazłem nic o modelu E173 tylko 1750 i 3 inne więc zmieniłem 1750 na 173 coś drgneło bo nie wieszał się, oraz zgodnie z innym z kolei poradnikiem w top_netinfo ustawiłem wszystko myśle że to dało coś dodam że razem z bratem mamy te same zabawkiUśmiech)))) tablet-modem-karta identyko ustawiłem mu to wszystko oprócz wymiany w modemie aktualizacji ot!! i tu panowie wielkie zdziwienie zadzwonił do mnie przez Skype za pomocą UMTS się połączył i mu śmigało to jest wielka zagadka bo ja robiłem wszystko na swoim sprzęcie potem na jego jemu chodzi mi nie!!!

Kochang miałeś racje trzeba analizować sobie wszystko dokładnie. Robiłem tak jak jest napisane w tym poradniku http://www.goclever.pl/manuals/MANUAL%20...LES_pl.pdf nie działało mi bo nie robiłem tego dokładnie zanim wszedłem w sieci komórkowe podpiełem modem jak wszedłem miałem zaznaczone już dane dostępowe i roaming nie wiem co to ma do siebie ale zrobiłemtak jak jest w poradniku wszedłem w ustawienia włączyłem a potem wyłączyłem wifi wszedłem w sieci komórkowe oczywiście wcześniej odznaczyłem dane i roaming poczekałem 1 min dosłownie nigneła niebieska dioda zaznaczyłem dane i roaming wszedłem w dane dostępowe kliknełem na Aero2 które się wyświetliło z ustawieniami przeciągnełem na sam dól i wyszedłem do głównego menu i złapało pojawiło się upragniony wskaźnik zasięgu z trzema kreskami ulżyło mi oczywiście test więc internet+youtube+filmik chodzi bajka!!! trzy dni grzebania w plikach nerwy programy a tu takie małe nie dociągnięcie na chwile obecną chodzi TABLET PRESTIGIO PMP3270B+HUAWEI173-u2+KARTA AERO2 Dzięki za Pomoc w nakierowanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 19:21 przez manius217.)
18-01-2013 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Tablet Prestigio PMP3270B i modem huawei 173 problem z połączeniem
E173Update_11.126.85.00.209_B427 pewnie jakiś dashboard dla modemu Huawei E173, tak?

Cofnąć się da, ale wgrywając raz jeszcze taki sam dashboard, jaki miałeś wcześniej.

Sama zmiana 1750 na 173 RACZEJ NIC NIE DA, bo zapewne dla tych 2-ch modemów będą inne identyfikatory.

Zobacz ile w ogóle było produkowanych modeli E173
[Obrazek: E173.jpg]

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G

ID każdego jest inne.

Co do brata może macie takie same modemy, ale różne modele E173.
Moja propozycja zrób reset tabletu i wgraj to, co wgrałeś czy modyfikowałeś u brata. Weź jego modem i podłącz sprawdzając CZY DZIAŁA. Jak działa wtedy możesz swój ustawić tak jak brata, albo zgrać dashboard wtedy powinniście mieć wszystko takie same.

Bo w tej chwili Ty jednak już po zmianie tego update możesz mieć całkiem inne urządzenie z innym identyfikatorem, które Twój tablet niepoprawnie rozpoznaje.

Na pewno jest szansa abyś do tego doszedł skoro bratu działa.

No może te kombinowanie przestawianie modemu, edycja plików też miała jednak jakiś wpływ na to, że zadziałało. To czy podepniesz wcześniej czy później modem raczej nie powinno mieć znaczenia.
Dobrze, ze działa. Czasami trzeba się pomęczyć, aby do czegoś dojść :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 19:41 przez Kochang.)
18-01-2013 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Lenovo a8 + modem Huawei e180 grzybucha 1 4,435 01-11-2015 21:00
Ostatni post: WiFi
  Problem z AERO2 na Macbooku zegzii 2 5,638 29-04-2015 10:23
Ostatni post: Janus
  Tablet Huawei MediaPad 10 Link, modem zewnętrzny Pentagram horNet 3g 6007 + aero2 agiczek 5 7,900 15-01-2015 15:50
Ostatni post: Matt82
  Internet aero2 w laptopie ze smartfona (android) przez Wi-Fi - problem shirasawanum 3 23,034 11-09-2014 22:38
Ostatni post: AbuDabi
  Problem z modemem Huawei E3131 sztumianin 18 57,642 01-08-2014 23:41
Ostatni post: Julek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości