-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Witam. Mam problem z Samsungiem Galaxy GT-I9003, nie wiem czy to problem z systemem, ponieważ symptomy wystąpiły takie: nie dający się wyłączyć tryb samolotowy, zamulanie po włączeniu sieci Wi-Fi, podwójnaróżna godzina przed odblokowaniem telefonu [jedna pod drugą], brak wykrywania karty sim. Problemy pojawiają się nie na raz wszystkie lecz jakoś zamiennie.
Próbowałem programem odin i oryginalnym oprogramowaniem coś naprawiać ale laptop nie widzi w odinie telefonu a trzy przyciski pwr, vol- i środkowy powodują, że od razu pojawia się "downloading" i robot z szuflą i nic nie idzie zrobić już z tego poziomu ani odinem ani telefonem. Pomóżcie zanim wydam kasę na serwis, bo nie wiem czy to wina andka, płyty głównej czy Bóg wie czego i nie wiem czym ten problem rozwiązać, pozdrawiam.
Jeszcze dodam, że włączyłem tryb samolotowy celem testów, teraz wyłączyłem i jest napisane po przyciśnięciu przycisku power, że jest zdezaktywowany ale ikonka samolotu w pasku świeci nadal.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 19:56 przez Jogin.)
01-02-2016 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #2
Problem z Galaxy S GT-I9003
Wysłużył się i daje znać, że to już najwyższy czas wymienić go na nowszy model Szczęśliwy

Poważnie to powinieneś zacząć od przywrócenia ustawień fabrycznych (w ustawieniach systemowych chyba masz taką opcję) to stary telefon, ale sam na Xperia miałem takie opcje więc powinieneś od tego spróbować. Masz zbyt sporo tych defektów w tym telefonie, ale jak piszę powinieneś wykonać reset i zobaczyłbyś czy to coś pomoże.
Pamiętam jak znajoma miała ten model i też pojawiły się u niej problemy w tym Samsungu (ona miała akurat system w wersji 2.3.6). U niej jednak ustawienia fabryczne (reset) nie rozwiązało sprawy więc dała sobie spokój z tym telefonem i kupiła nowy, także możliwe, że podobny problem, ale jak piszę spróbować możesz.

Jak na problem z softem to zbyt dużo dziwnych objawów, ale z tego co pamiętam to sporo ludzi miewało problemy z tym modelem Galaxy S GT-I9003. Jeśli to wina hardware i płyta główna byłaby do wymiany to raczej się to nie opłaca, wymiana płyty nie będzie tania plus robocizna, lepiej dołożyć 100-200 zł i kupić coś na dzisiejsze czasy w Chinach przez internet.
Na takim sprzęcie co masz co można teraz zrobić. Nic bo najnowszy soft potrzebuje mocniejszych układów, więcej pamięci ROM i RAM, także jak sam tego nie naprawisz to szkoda zachodu.

p.s. a najlepsze z ciekawości wrzuciłem czy nie dałoby rady kupić takiego modelu na aukcji, jest chyba w licytacji niby sprawny za 50 zł, i teraz najlepsza aukcja, zacytuję O matko
Cytat:Witam serdecznie, mam na sprzedaż telefon komórkowy Samsung GALAXY S SCL GT-I9003 4GB

Telefon włącza się, w dobrym stanie (nosi normalne ślady użytkowania), posiada polskie menu i prawdopodobnie nie posiada blokady simlock (działa w każdej sieci). Dotyk jest uszkodzony (nie działa) i lekko uszkodzony jest wyświetlacz, ale wyświetlacz jest sprawny i normalnie wyświetla obraz, na telefonie jest też kod zabezpieczający, którego niestety nie znam.

Telefon od nowości nie był otwierany i nic z mojej strony nie było w nim kombinowane.
[Obrazek: 9140995100_1454356376.jpg]
01-02-2016 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
No fajny opis sprzętu, dodam, że reset fabryczny i wszystkie inne z pozycji pwr/vol+ i środkowy przycisk też robiłem. To telefon siostrzenicy. Poszperałem i w ustawieniach /o telefonie/ stan znalazłem stan sieci telefonii komórkowej - nie działa [karta sim jest ale jej nie wykrywa jak już pisałem]. IMEI-nieznane, IMEI SV-nieznane, wersja oprogramowania układowego 2.3.6, wersja jądra 2.6.35.7-CL1143078dpi@DELL156#1, numer wersji GINGERBREAD.XWLF2. Kopii zapasowych nie ma. Nie wiem nadal co mu dolega, czy "andek" się sypnął, czy sam mogę go naprawić czy może oddać komuś. Aha, po resecie nie widzi dalej karty sim+tryb samolotowy też aktywny jest nadal bez możliwości wyłączenia. Ale wcześniej na świeżo po resecie nawet na wyłączonym trybie samolotowym telefon też sim nie "widział".

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 00:02 przez Jogin.)
01-02-2016 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Kolega dobrze napisal telefon stary i na nim sie nie podziala. A objawy wskazuja raczej na wade z ukladem aczkolwiek moge sie mylic, ale jak sie wgrywa ROM na telefony marki Samsung to nie wiem bo tam jest inny uklad CPU wiec te sposoby z MTK, ktore stosuja chinscy producenci raczej sie nie sprawdza. Mozesz poszukac czegos konkretnego i sprobowac. Jak wgranie na nowo systemu nie pomoze to znaczy, ze wada sprzetowa.
Teraz jest Chinski Nowy Rok sporo wyprzedazy na stronach chinskich sklepow warto popatrzec na ich oferte bo mozna kupic cos tanio.
Nikt tak na odleglosc nie poradzi nic innego jak reset, ktory wykonales oraz wgranie na nowo ROM-u. Jesli to nie pomoze to znak, ze uklad polecial i sam tego nie naprawisz bo pewnie plyta do wymiany.
02-02-2016 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
No dobra to sobie poradzę tylko, że komp widzi telefon a program odin już nie, możecie doradzić jakiego innego programu użyć do wgrania softu?

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 15:01 przez Jogin.)
02-02-2016 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #6
ROM do Samsung GT-I9003
Różne wersje oryginalnych wersji Android pod urządzenia Samsung są dostępne na stronie SamMobile. Jest tam wyszukiwarka firmware więc tam możesz sobie wyszukać prawidłowy system pod swoje urządzenie.
Kod:
sammobile.com/firmwares/download/5161/I9003XWLF2_I9003OXXLF1_XEO/

Jak wgrać nowy ROM w smartfonie Samsung jest opisane na stronie benchmark to starszy poradnik powinien pasować pod Twój model urządzenia.
Kod:
benchmark.pl/testy_i_recenzje/aktualizacja-samsunga-za-pomoca-programu-odin.html

W urządzeniach Samsung do zmiany/aktualizacji ROMu drogą oficjalną dostępny jest tylko KIES. Spróbuj więc może przez ten program zaktualizować system lub go naprawić. Jeżeli jednak wolimy modyfikacje i niestandardowe rozwiązania, nowsze ROMy to służy do tego ODIN.

Inna sprawa skoro komputer widzi telefon to i program powinien wtedy go widzieć chyba, że jest on widziany nieprawidłowo i program ODIN nie rozpoznaje smartfona.

Generalnie masz sporo poradników w sieci bo ten model to telefon działający na całym świecie więc powstało masę poradników, także sam tu nie będę opisywał instrukcji bo znajdziesz sobie wszystko w sieci.

Inna sprawa pisałeś w #1 poście, że komputer nie widzi telefonu, teraz piszesz, że komputer widzi telefon ciężko mi tu coś doradzić IT to taka działka, że jest albo 1 albo 0 i nie ma stanów pośrednich, więc albo komputer telefon widzi i reszta aplikacji też wtedy powinna go rozpoznawać albo komputer telefonu nie rozpoznaje i inne aplikacje też go wtedy nie zobaczą.

Tak więc ja ze swoje strony znam dwa rozwiązania na telefony Samsung ODIN i KIES. Musisz sprawić aby komputer widział poprawnie telefon (jak coś wgraj może sterowniki poprawne) jak komputer obsługuje telefon wtedy ODIN wrzuci ROM na smartfon.
Masz tutaj jeszcze inny opis może się przyda:
Kod:
spidersweb.pl/2012/11/jak-wgrac-niebrandowany-rom-na-przykladzie-samsunga-galaxy-ii.html

Jak są schody komputer widzi/nie widzi telefonu, program rozpoznaje urządzenie, ale ma problem z komunikacją może to oznaczać usterkę na płycie głównej telefonu. Wtedy nic nie zrobisz.
Pamiętam jak raz miałem pewną usterkę na komputerze gdzieś na magistrali następował zanik przepływu danych i ciągle coś się działo. Raz się system nie chciał instalować na początku drugim razem kiedy doszło do 70% i tak w kółko. Jak się okazało padła płyta.

Tyle mogę doradzić ze swojej strony. Powodzenia.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
02-02-2016 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Witam, brakowało oprogramowania sterownika Samsung usb driver for mobile phone. Odin już rozpoznał telefon poprzez port com z poziomu telefonu download.
Zrobiłem wymianę oprogramowania jedno-plikowym, oryginalnym oprogramowaniem.
Niestety dalej nie widzi karty sim, więc tylko serwis jeśli będzie się opłacało go w ogóle naprawiać.
Samsung kies też próbowałem - program kies nie zna tego modelu. Ani wersja 2 ani wersja 3.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 19:48 przez Jogin.)
02-02-2016 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Przeanalizuj dokładniej czy większa część defektów w telefonie odstąpiła czy też część rzeczy, które sprawiały problem przed wymianą systemu dalej sprawia problem. Jeśli wgrałeś na nowo ROM, ale pozostał tylko problem z kartą SIM to może musisz naprawić IMEI, jeśli wiele rzeczy dalej nie działa to już obstawiałbym coś głębszego. Z nowymi telefonami to jest w zasadzie tak jak z komputerami jak coś szwankuje to zazwyczaj stawianie systemu na nowo pomaga, ale jeśli to nie rozwiązuje sprawy to może oznaczać problem sprzętowy.

Pewne rzeczy możesz przeanalizować przy użyciu aplikacji Samsung Tool.
[Obrazek: 1311883900_1342011402.jpg]

Dodam, że często po zmianie wersji ROM nr IMEI należy naprawić. Także może to jest problem.
02-02-2016 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Nie pomoże raczej ten program. Włączyłem tryb samolotowy na próbę i teraz nie da rady już go wyłączyć. Tylko ustawienia fabryczne mogą ten tryb wyłączyć.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016 19:34 przez Jogin.)
03-02-2016 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003
Cytat:Gdzie znajdę wiarygodną wersję tego programu Samsung Tool v12.5?
[Obrazek: 2635808400_1454520479.jpg]

Cytat:Szukałem ale lipa, potem musiałem...
O matko

Zwykłe programiki te mniejsze bo pakietów typu Office nie będziesz poddawał weryfikacji, ale pojedyncze i głównie te wykonywalne jak pobierasz z internetu, a zwłaszcza z niepewnego miejsca i w dodatku od niepewnych osób to zawsze robisz skan na obecność podejrzanego kodu. Bo ja dostanę jakieś narzędzie, wezmę je do kolegi, potem do koleżanki (na każdym komputerze będziemy uruchamiać jedną i tę samą wersję) potem wpadnę na pomysł wrzucić to do internetu właśnie na popularnego chomika, a przypadkiem koleżanka miała zainfekowany komputer i co i wektor zarażania wyląduje w jednym miejscu skąd będą dziesiątki, setki innych osób infekować swoje komputery.
Więc jak pobierasz takie aplikacje nie zaszkodzi je u siebie przetestować antywirusem, ale najlepiej użyć darmowego skanera online:
VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner
Jeśli wynik analizy jest 0/50 to znaczy, że masz 100% pewność, że program jest czysty.
Ponadto nigdy nie pobieraj aplikacji z dziwnych miejsc, nawet popularny chomik to siedlisko plików, które wrzucają ludzie, ale wszelkie aplikacje .exe, .com, programy wykonywalne to potencjalne wektory niebezpieczeństwa. Takie pliki zawsze traktuj jako podejrzane.
Pytałeś o narzędzia to ktoś coś podał, jako rozwiązanie a co do kwestii problemu to nie wiem jak dalej bo nic nie napisałeś po zmianach systemu, ale jak sama karta jest problemem to przyczyną będzie IMEI.
03-02-2016 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,040 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,315 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,854 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,119 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Xperia E1 problem z włączeniem swad357 2 7,466 24-09-2014 23:34
Ostatni post: Janus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości