-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI
nastka354 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI
Witam. Miałam problem z tym tabletem i postanowiłam sama wgrać nowy rom z tej strony.
Kod:
lenovo-forums.ru/topic/6644-rom-s6000_a422_101_022_131101_ww_sms

Myślałam, że wszystko wyszło dobrze bo tablet się uruchomił, ale niestety wyskakuje komunikat nieprawidłowy imei. I nie działa mi internet przez kartę sim, wifi jest ok.
Mam oryginalny imei na naklejce ale gdzie go wpisać?
Może ktoś zna pomysł jak to zrobić? Pozdrawiam.
26-01-2016 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #2
Naprawa IMEI
Prawie zawsze jest tak, że jak się wgrywa nowy ROM na urządzenie typu smartfon (telefon) to należy ponownie wprowadzić IMEI. Tablet masz z procesorem MediaTek MT8389 więc musisz wykonać sposób działania celem uzyskania IMEI dla MediaTek.
Są różne narzędzia, ale możesz spróbować poprzez MTK Droid Root & Tools obsługuje procesory MediaTek.
Cytat:MTK Chipset Mobile and Tablet IMEI Repair (Supports MTK6589, MT8389, MT8125, MTK6577 etc..)
Wykonać należy ROOT na tablecie z systemem Android, a następnie zastąpić (pewnie jakiś nieprawidłowy numer), wprowadzając np. ten swój oryginalny.
Cały poradnik jest na tym filmiku więc powinnaś się połapać co i jak wykonywać aby zmienić numer IMEI na prawidłowy.




Jest jeszcze w sklepie Play program o nazwie Mobileuncle MTK Tools on też potrafi zmieniać IMEI wgrywa się go na smartfon czy tablet, uruchamia, a następnie wybierając kilka odpowiednich opcji w aplikacji zmienia się IMIE urządzenia, ale program jest trochę trudny do zrozumienia z uwagi na język. Z poradnikiem jednak można sobie poradzić. Poszukaj w sieci.

Inny też sposób do zmiany IMEI to działania w ukrytych funkcjach serwisowych telefonu. Aby się dostać do tych ukrytych funkcji wystarczy wprowadzić kod (tak jak się dzwoni, ale wpisujemy kod serwisowy) celem uzyskania opcji do zmiany IMEI - AT Command.
Kod:
*#*#3646633#*#*
Otrzymamy wtedy EngineerMode z różnymi opcjami w tym z opcją zmiany/naprawy IMEI.
Dzięki tej ukrytej funkcji nie potrzebujemy zaawansowanych aplikacji do monitorowania telefonu wszelkie info uzyskami sami, do tego mamy wiele opcji niedostępnych w zwykłych ustawieniach telefonu.
Tam też będzie odpowiednia opcja gdzie po użyciu komend AT zmienimy IMEI naszego urządzenia z systemem Android.




Myślę, że to Ci pomoże jak sobie poradzisz napisz jak rozwiązałaś problem przyda się innym na przyszłość.
26-01-2016 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z Lenovo S6000H
Już na forum jest pewien poradnik przedstawiający jak naprawić IMEI:
Jak przywrócić lub odzyskać prawidłowy IMEI po zmianie romu

Ale o tych ukrytych funkcjach w telefonie nie wiedziałem ciekawa sprawa bo można dostać się do wielu różnych opcji, które można sobie wyłączyć lub dodatkowo jeszcze włączyć, a które w ustawieniach telefonu nie są dostępne.
27-01-2016 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nastka354 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Problem z Lenovo S6000H
Witam ponownie.
Próbowałam MTK Droid Root & Tools ale nie wykrywa tabletuSmutny
Drugi sposób Mobileuncle MTK Tools muszę rozgryźć i spróbuje.

Znalazłam sterowniki i poszło ale i tak coś jest nie tak?

[Obrazek: 51923904214849333943.png]


Udało się imei mam z powrotemUśmiech został jeszcze problem z
NVRAM WARNING: Err = 0x10 jak i czym to naprawić?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016 17:43 przez nastka354.)
03-02-2016 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pele Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Problem z Lenovo S6000H
Jak komputer nie widzi urządzenia z Androidem to coś ze sterownikiem (np. jego brak na komputerze), ale z tym sobie już poradziłaś.

Jeśli podpinasz tablet czy smartfon pod komputer aby robić na nim jakieś działania programem z komputera należy włączyć debugowanie, ale to chyba masz aktywne jak się domyślam.

Potem jeśli używasz tej aplikacji musisz wykonać ROOT (może ona nie obsługiwać tego modelu w celu wykorzenienia tego urządzenia więc wtedy trzeba poszukać innej aplikacji, a jak się ma ROOT użyjesz MTK Droid Root & Tools do naprawy IMEI).
Kod:
Fake Hardware in kernel or firmware doesn't correspond to phone!

Są też inne aplikacje i sposoby, które nie wymagają uprawnień ROOT (ale i tak kiedyś ich zapragniesz), także jak tym sposobem nie możesz sobie poradzić spróbuj czymś innym.

MTK Droid Root & Tools (skrócony poradnik):
1. Podłącz swój telefon z komputerem za pomocą kabla danych.
2. Kliknij na "ROOT". Poczekaj na zakończenie procesu.
3. Po ukończeniu procesu. Kliknij na "IMEI/NVRAM".
4. Wpisz IMEI 1 i IMEI 2 na ich miejscu. Znajdziesz je pod baterią telefonu etc. Po zakończeniu kliknij na "Wymień IMEI" - "Replace IMEI".
5. Następnie wystarczy kliknąć na "Reboot" i odłączyć swój telefon z komputera.

Gdzieś na innym forum wyczytałem, że taka aplikacja Framaroot obsługuje Lenovo S6000H więc kiedy nie możesz wykonać uprawnień administratora spróbuj tej aplikacji, a dalej przy pomocy MTK Droid Root & Tools już IMEI naprawisz.

Inna jeszcze aplikacja to IMEI SN Writer.
[Obrazek: imei_repair.jpg]
Jak sprawdziłem model jaki masz jest obsługiwany.
Kod:
ANDROID CPU IMEI TOOL FOR WORK MTK6589
Tylko, że tutaj musisz sobie poszukać i pobrać z internetu bazę danych.
Kod:
IMEI SN Writer - Database file for MT6572, MT6575, MT657, MT6589
Jak coś to z pomocą wyszukiwarki znajdziesz sobie takie bazy pod ten programik.
Jak nie rozumiesz aplikacji to w sieci też są poradniki do tego narzędzia.

Jak nic to co podałem nie pomaga to poszukaj IMEI MTK będzie sporo wyników tam coś sobie znajdziesz co pomoże w naprawie numeru IMEI.

Tyle mogę doradzić.
03-02-2016 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Problem z Lenovo S6000H
Kiedyś to przerabiałem i jest na to prosty sposób Oczko
NVRAM WARNING: Err = 0x10 jak i czym to naprawić?
Czytaj ten poradnik, który zrobiłem bo widzę, że wiele osób ma ten problem:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-w...r-0x10_951

Jak wykonasz wg opisu to powinno to rozwiązać problem. Napisz wtedy czy pomogło. Jak coś zgraj stare pliki bo jak nie pomoże to zawsze możesz wrócić do starych oryginalnych plików.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016 19:25 przez Cezary.)
03-02-2016 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nastka354 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Problem z Lenovo S6000H
Wiec tak MTK Droid Root & Tools rozgryzłam
1.adb drivers
2.kingo root
3.MTK Droid Root & Tools
to załatwia sprawę imei ale tylko do momentu resetu bo wtedy znowu wyskakuje nieprawidłowy imei

Strasznie mi to idzieSmutny
http://darmowyinternet.net/forum/temat-w...r-0x10_951

Chciałam zrobić tak jak jest opisane ale....data/nvram/APCFG i tu mam problem bo wyskakuje nieudane otwarcie pliku? brak folderu APRDEB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016 22:35 przez nastka354.)
03-02-2016 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pele Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Problem z Lenovo S6000H
Nie wiem o jakim resecie mówisz (przywracanie ustawień fabrycznych czy ponowne uruchomienie urządzenia), ale możliwe, że po resecie do ustawień fabrycznych ta zmian nr może wracać do stanu początkowego i należy to robić na nowo. Rozwiązaniem jest wprowadzenie IMEI do NVRAM - pamięć nieulotna o dostępie swobodnym.
Kiedyś taką sytuację mieliśmy i jednym z narzędzi, które rozwiązało ten problem to był ten program opisany w tym temacie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...ne-mtk_921
Trochę długi i czasochłonny poradnik jak się tego jeszcze nie wykonywało, ale wiem, że to pomogło. Jednak jeśli taka sytuacja zachodzi po twardym resecie to nie musisz sobie tym zaprzątać głowy w końcu taki reset często się nie wykonuje.

Co do tego:
Kod:
data/nvram/APCFG
program, który ma operować na obszarze systemowym root musi mieć przyznane prawa administratora czasami zależy jaka aplikacja i jaki root jest to z automatu czasami musisz wyrazić sama zgodę (program, który wymaga uprawnień będzie monitowany przez coś co zarządza przyznawaniem uprawnień), także może masz program, który nie ma dostępu do tej części systemu.
Ewentualnie wchodzisz nie tam gdzie trzeba.




Musisz popróbować, bo generalnie robisz chyba coś źle i dlatego nie wychodzi, a co do tego powracania starego IMEI to jak piszę albo to zostawić, albo innym narzędziem jeszcze spróbować albo jak wspomniałem w linku wcześniej.
03-02-2016 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
twar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2021
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI
Witam.

Wiem, że to było dawno temu Uśmiech ale mam podobny problem z lenovo a3000, tzn po zainstalowaniu tego https://forum.xDa-developers.com/t/rom-kitkat-4-4-2-v3-0-0-lenovo-a3000-h-stable-version.3414278/ wciąż mam Invalid IMEI i nie potrafie tego naprawić pomimo iż powrociłem do oficjalnego https://forum.xDa-developers.com/t/rom-jb4-2-2-lenovo-ideatab-a3000-h-call-a3000_a422_011_022_140127_ww_call_fuse.2441135/

Probowałem już przywracać IEMI tym
https://m.apkpure.com/pl/chamelephon/com...hamelephon
tym
https://bernardosbagofbeans.com/2014/12/...300hv.html
jak i chyba wszystkimi pozostałymi metodami ale wciąż jest invalid.

Tak to wygląda w w programie MTK droid root & tools:
https://drive.google.com/file/d/1CvmJW-B...sp=sharing

Ktoś ma jakikolwiek pomysł jak przywrócić ten IMEI?

Pozdrawiam.
12-05-2021 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI
Na internecie jest sporo materiałów jak naprawić IMEI musisz szukać dobrego rozwiązania.
Tutaj ktoś kiedyś wstawił poradnik, ale on dotyczy układów MTK:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...ne-mtk_921

Były też opisywane inne rozwiązania musisz szukać bo tego jest sporo, ale co Tobie pomoże to sam musisz dojść rozwiązania.
19-05-2021 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Poradnik naprawa IMEI Mediatek MT6572 / MT6582 / MT6592 i inne MTK... android 4 14,873 24-11-2020 19:22
Ostatni post: Jaro
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,315 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Lenovo a3000-H błąd przy wgrywaniu nowego softu holsik 10 10,522 21-05-2017 22:20
Ostatni post: kosamet
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,854 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
  Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki Lenov27 57 41,830 24-07-2016 17:39
Ostatni post: Lenov27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości