-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Androidem na Sony Xperia E1
dawid69 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1
Witam, pewien chłopaczyna przyniósł do mnie smartphone podany w temacie.
Problemy są trzy: Android jest (chyba) uszkodzony, po włączeniu pojawia się logo -
[Obrazek: Android-error-498.jpg]
Magiczna kombinacja przycisków VOL+ i POWER nie działa, smartphone nie działa także gdy podłącze go pod port USB do komputera, komputer nie wykrywa urządzenia, tylko się ładuje. Chciałbym go naprawić.
Proszę o pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2016 23:24 przez dawid69.)
11-01-2016 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Problem z Androidem na Sony Xperia E1
Zobacz w tym poradniku bo jesteś na pewnym etapie, że może pójdzie dalej:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292

Przyznam jednak szczerze, że nigdy nie pracowałem na markowych smartfonach, a tam z tego co wiem to wejście w tryb (BIOS) nie jest taką łatwą sprawą i trochę to komplikuje sprawę, ale jak widać telefon nie leży jak cegła więc można coś na niego wgrać tylko trzeba wiedzieć jak.
Samo podłączenie do komputera nic nie da to nie tak, ale jak piszę ja na markowych nigdy nic nie robiłem więc nie znam dobrze tematu.
Generalnie potrzebny jest odpowiedni program do zarządzania.

Popatrz jeszcze to - wgrywanie Android na Xperia:




A najlepiej użyj Sony PC Companion, wpisz w wyszukiwarkę:
Cytat:naprawa telefonu programem Sony PC Companion
wgrywanie ROM poprzez PC Companion

Znajdziesz poradniki i tym programem powinieneś wszystko odwrócić. Pamiętam jak miałem z systemem 2.1 X10 czy X8 jakoś tak tam pamiętam coś takiego sprawdzałem.
11-01-2016 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #3
Recovery Sony Xperia E1
Tryb recovery jaki masz na foto to awaryjny system coś jak BIOS w komputerach, ale ten wbudowany w urządzeniach z Androidem zapewniający tylko podstawowe funkcje rozruchowe i naprawcze. Nie oferuje graficznego interfejsu użytkownika wyświetla informacje w postaci tekstowej tak samo jak w starszych komputerach system BIOS. Poszczególne polecenia menu ukazane są jako wiersze tekstowe. System recovery w Android dysponuje ograniczonym zakresem możliwości, ale użytkownik uzyskuje w nim dostęp do różnych funkcji odzyskiwania, konserwowania i instalowania. Jeśli więc masz ten tryb możliwe, że możesz już w nim wykonać reset systemu przywracając fabryczne ustawienia, podobnie jak w laptopach partycja recovery, jeśli nie została ona uszkodzona czy usunięta z obrazem systemu.

Aby uruchomić tryb serwisowy recovery należy nacisnąć odpowiednią sekwencję przycisków. Większość producentów stosuje różne kombinacje przycisków. Jednak we wszystkich modelach obowiązuje zasada, że przed uruchomieniem trybu serwisowego należy wyłączyć urządzenie i wtedy uruchamiamy recovery.

W produktach Samsung aby uzyskać recovery należy nacisnąć jednocześnie przyciski Głośniej, Home i Power. Gdy urządzenie zareaguje zwolnij przycisk Power, lecz nadal przytrzymuj naciśnięte przyciski Głośniej i Home.

W smartfonach HTC do menu odzyskiwania dostajemy się przyciskiem Ciszej i wyłącznikiem. Oba przyciski należy nacisnąć jednocześnie i przytrzymać naciśnięte przez kilka sekund.

Aby wejść do recovery w smartfonie Sony musimy wyłączyć telefon i trzymając Vol- (klawisz ściszania) wcisnąć Power aż pojawi się logo Sony (lub inne, gdy korzystamy z nieoficjalnego kernela). Jednak ta opcja kiedy mamy odblokowany bootloader. Sony udostępnia specjalne bootloadery i ułatwia dostęp do partycji recovery w swoich smartfonach.
12-01-2016 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,041 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,112 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,315 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003 Jogin 12 11,774 03-02-2016 23:37
Ostatni post: Jogin
Żarówka Własny dzwonek mp3 na smartfonie z Androidem Cebu 0 11,450 22-12-2014 19:31
Ostatni post: Cebu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości