-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #451
ROOT na tablecie Esperanza
Musisz testować różne opcje i aplikacje. W temacie, w którym jesteś na 1 stronie są polecane różne programy. Spróbuj nimi.
Ale ostatnio jedną z takich, która wykonuje root na urządzeniu jest Framaroot, spróbuj nim. Masz instrukcję.
[Obrazek: framaroot.jpg]




Jeśli natomiast chodzi o instalację aplikacji oraz gier na karcie zewnętrznej to można w ustawieniach to zmienić, ale nie zawsze to pomoże.
Są tutaj już tematy poruszane więc poczytaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...amieci_349
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...349?page=3

Generalnie można modyfikować samemu pliki systemowe, ale lepiej zastosować jakieś narzędzia, które albo zamieniają pamięci i system mając instalować program instaluje go już na karcie SD albo zarządzają tym procesem w odpowiedni sposób. Gdy chcemy tylko usprawnić proces przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, przydaje się zewnętrzne narzędzie, takie jak na przykład aplikacja Appmgr III (wcześniej jako App 2 SD), którą można znaleźć w sklepie Google Play.

Jest tego sporo na internecie poczytaj i wybierz najlepsze rozwiązania. Generalnie potrzebujesz aplikacji, która będzie tym zarządzać.

Niektóre też aplikacje mają tak, że sam program się instaluje tam gdzie system, ale dane i np. mapa już na karcie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2015 21:21 przez tiesto.)
15-06-2015 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #452
Uprawnienia ROOT
Uprawnienia administratora czyli root zrobisz spokojnie jakimś narzędziem musisz poszukać kto co poleca na ten model albo sprawdzasz sam różne aplikacje. Ten program, który kolega polecił powinien pomóc.

Co do instalowania programów na karcie pamięci to Appmgr III możesz zastosować jako program, który wskaże, które aplikacje możesz przenieść, a których nie powinieneś ruszać. Przenosisz wtedy zbędne programy z systemu, zwalniasz sporo pamięci, przy okazji czyścisz pamięć podręczną (sporo się zwolni) instalujesz nawigację i najwyżej ją też przenosisz poprzez Appmgr III na kartę pamięci. I tak za każdym razem. Ja tak robię na swoim telefonie z systemem Android i jest OK.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
16-06-2015 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fenixpiotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: -1
Post: #453
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Ja mam android 4.4.2 i ten opisany nie zadziałał. Inny też nie. Jeszcze nie próbowałem przez komputer tego zrobić, ale chyba czas najwyższy.

Ponadto chce zapytać czy ktoś wie, dotyczy to aktualizacji aplikacji systemowych. np mam chrome przeglądarkę, YouTube aplikacje. Kiedy wgrywam aktualizacje aplikacji, jest ona widoczna w pobranych i zajmuje pamięć wewnętrzną w urządzeniu. Kiedy będzie root to powinno się udać zaktualizować ją w miejscu w którym już jest, czyli na partycji systemowej. A tam mam tylko 15mg wolnej pamięci - być może po usunięciu zbędnych APK od operatora sieci jak audio, bezpieczny internet itp. trochę pamięci zwolnię, ale chcę wiedzieć czy te aplikacje będą aktualizować się tam gdzie są czy będę musiał instalować je ręcznie, a nie wiem czy android pozwoli to robić w ten sposób. Jak to jest u was po root?

Aplikacje się aktualizują normalnie w systemie, czy nadal wpadają do pobranych a w szczegółach jest przycisk odinstaluj aktualizacje i dezaktywuj. Ja chciałbym żeby było normalnie tam odinstaluj, a nawet jeśli tak będzie to czy da się w 'zrootowanym' telefonie odinstalować aktualizacje samą?

Proszę o pomoc bo wiem że mój telefon to podobno kawałek dobrej płytki, więc nie chce nic namieszać, chociaż wykonując root nie zmieniał recovery więc wrócić zawsze będę mógł.
05-09-2015 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #454
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Fenixie ile Ty masz lat? Sorry, ale ja rozkładam ręce jak zaczynam czytać to mi się odechciewa piszesz tak bezładnie, że ja się nie biorę za zgadywanie co dokładnie miałeś na myśli. Kup sobie książkę jakąś o systemie Android poczytaj będziesz wtedy mądrzejszy o rzeczy, które generalnie są już w częściach opisywane na forach w Internecie. Pytasz o jedno piszesz o innym w czym innym jak patrzę na Twoją aktywność.
Jak Ty chcesz napisać biznesplan o którym piszesz w innym temacie kiedy Tobie przedstawienie problemu w 5 zdaniach wychodzi tak, że szkoda gadać.
Obyś się nie napracował i tu, i w działalności i nici z tego będą. Nie wiem co Ty tworzysz.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
05-09-2015 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Riltanon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
Post: #455
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Root wszedł z tego chińskiego software, no niby fajnie bo mam roota na 4.4.2, ale gdy tylko włączę transmisję danych wyskakują mi chińskie reklamy na cały ekran. Jest to bardzo uciążliwe szczególnie podczas grania, bo gra się włącza od nowa. Sorka za błędy ale piszę to późno i szybko.
15-07-2016 03:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gilek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: May 2014
Reputacja: 1
Post: #456
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
To już wiekowy poradnik i te kilka lat temu to był naprawdę dobry kombajn do nadawania uprawnień administratora w smartfonie czy tablecie - często na sprzęcie pochodzenia z Chin. Problem w tym, że aplikacja się trochę rozwinęła, ale cały czas jest w krzaczkach niezrozumiałych dla nas dlatego instalujesz coś i nie wiesz co. Często programy się pytają o to, ale jak się nie rozumie komunikatów to robisz na chybił/trafił. Śmieciowe aplikacje da się jednak odinstalować.

Możesz użyć narzędzi do czyszczenia systemu Android. UC Cleaner wyczyści Androida ze zbędnych rzeczy i przyśpieszy uruchamianie programów. Podstawowym zadaniem programu jest usuwanie śmieci i danych tymczasowych. Inny program do czyszczenia telefonu Clean Master Phone Boost. Czyszczenie ze śmieci w telefonie i tablecie (cache, historia przeglądania, niepotrzebne pliki). Czyszczenie może też wykonać AppMgr III grupuje i sortuje programy oraz wyodrębnia to co jest zbędne. Ponadto przenosi aplikacje z pamięci na kartę SD jeśli ktoś potrzebuje takiej funkcji.
[Obrazek: app_mgr.jpg]


Także te programy jakie Ci się doinstalowały spokojnie usuniesz sam.
15-07-2016 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 44,785 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 11,799 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,957 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,724 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,280 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości