-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #1
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Następna wersja programu na tym forum pomagająca uzyskać prawa administratora na systemie z Androidem, którą już kilka osób wymieniało z nazwy na forum, a przytoczył ją użytkownik j3zz więc postanowiłem dodać informacje obrazujące program, który też może się wielu osobom przydać. Mowa o aplikacji OneClickRoot, którą pobieramy ze strony: oneclickroot.com

[Obrazek: rooting.jpg]


Po pobraniu instalatora rozpoczynamy instalację programu na komputerze. Aplikacja instaluje się na komputerze pobierając z internetu odpowiednie pliki.
Po uruchomieniu aplikacji mamy okno z różnymi opcjami:
Root – tworzy roota, czyli nadaje naszemu rootowanemu urządzeniu prawa administratora,
Backup – tworzy kopie bezpieczeństwa danych,
Restore – czyli odśwież widok,
Unroot – cofanie zmian związanych z uzyskaniem praw administratora.

Po podłączeniu naszego urządzenia klikamy na dalej, a program identyfikuje nasze urządzenie oraz instaluje odpowiednie sterowniki, jeśli są potrzebne. Ostatnią czynnością po wykonaniu opcji 1-3 przez program jest zatwierdzenie wykonania procesu rootowania.

[Obrazek: oneclickroot.jpg]

[Obrazek: oneclickrooting.jpg]


Proces rootowania powinniśmy przeprowadzać najlepiej przy naładowanej baterii, opcja Debugowanie USB w tablecie czy smartfonie musi być włączona.
[Obrazek: debugowanieusb.png]

To jest jeden z prostszych programików do rootowania, ale na forum zostały już opisane inne programy, które mogą się przydać, jeśli OneClickRoot będzie zawodny:

SRSRoot – SRS One Click Root for Android
Root programem ZhuoDaShi
Unlock Root
02-04-2013 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ip900 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
nie mogę rotować tabletu pisze takie cos open a service ticket submit error log co mam zrobić
25-09-2013 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Nie piszesz jaki to dokładnie tablet, ale aplikacja jaką chcesz to wykonać albo sobie nie radzi albo nie wiem, wysyła jakiś błąd do logów, który możesz chyba odczytać w pliku z logami, popatrz w katalogu gdzie masz zainstalowany ten program.

Ten sposób jest prosty i na wiele urządzeń z androidem pomaga:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...awodza_511

Są jeszcze takie aplikacje i takie poradniki:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-r...k-root_287
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...rsroot_438

Napisz jaki to model to ktoś może coś więcej podpowie, ale tym programikiem z 1 linku powinieneś sobie poradzić on wiele tabletów i smartfonów obsługuje.
26-09-2013 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Spróbuj czymś innym bo ten program pewnie nie może zrobić uprawnień administratora. Nie każdy program poradzi sobie z każdym sprzętem i androidem.
26-09-2013 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rolnik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
Ten program jest płatny
12-03-2016 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #6
one click root instrukcja
Zauważ, że ja ten poradnik pisałem 3 lata temu to bardzo dużo czasu jak na internet. Wiele mogło się zmienić, aczkolwiek dawno już nie używałem tego narzędzia więc nie wiem czy dodatkowe funkcje są płatne czy cała aplikacja. Na stronie nic o płatności nie widzę, także może dalej działa OneClickRoot jako free, ale może dodatkowe wsparcie jest płatne. Nie wiem jak jest teraz. Ja napisałem kiedyś instrukcję przez ten czas powstało wiele innych narzędzi więc jak ten program jest dla Ciebie nieodpowiedni użyj innego na forum masz propozycje innych aplikacji.
A najlepiej jak masz coś całkiem nowego co polecałbyś opisz i opublikuj instrukcję przyda się potomnym.
12-03-2016 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BB_King Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 1
Post: #7
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
(12-03-2016 14:50)rolnik napisał(a):  Ten program jest płatny

Potwierdzam, że jest płatny.
23-07-2016 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
boosterpl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2020
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot
OneClickRoot to jest jedna WIELKA SCIEMA. Stracilem miesiac temu 230zl!!! Mieli pobrac srodki po wykonaniu zlecenia a pobrali od razu. Program zasymulowal ze jest root, a potem email przyszedl ze sorry roota na huawei mate 20 pro nie ma. Mieli oddac na karte po 6 dniach, co tydzien sie przypominalem, do tej pory kasy nie ma ani odzewu z ich strony. Uwazajcie OneClickRoot to jest FAKE!!!
29-08-2020 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #9
OneClickRoot opinie
Od powstania tego tematu minęło 7 latach. W branży IT to są lata świetlne. Już autor wspominał, że mogło się coś zmienić, a zazwyczaj jest tak, że jak ktoś coś stworzy i to chwyci to dalsze pomysły idą w kierunku, aby to skomercjalizować i tak możliwe, że się stało program się przyjął, więc autorzy może wyszli z założenia, że warto byłoby na tym zarabiać pewnie niemałe pieniądze.

Generalnie z rootem jest tak, że jak masz jakiś program, który jest płatny to warto poszukać czy nie ma darmowego rozwiązania. Chyba, że jesteś w sytuacji podbramkowej i musisz za coś zapłacić albo są to kwoty nieduże, ale w sieci zawsze znajdzie się jakaś alternatywa na coś, co jest płatne. Tak jak z systemem Windows masz płatny nie chcesz używać instalujesz darmowego Linuxa. To samo z pakietem Microsoft Office jest płatny nie chcesz płacić instalujesz legalną wersję Apache OpenOffice. Wiadomo korzystałeś z Worda jesteś przyzwyczajony to może chcesz dalej z tego Worda korzystać, ale w przypadku rozwiązań na jeden raz tak jak coś na root to znajdziesz i darmowe rozwiązania. Często jest też tak, że te darmowe rozwiązania są lepsze niż te płatne.

Na stronie x d a-developers opisali najlepsze metody rootowania jednym kliknięciem w 2020 roku:

CF-Auto-Root
CF-Auto-Root jest to metoda rootowania dla „rooting beginners”. Wszystko, co robisz, to zainstalowanie i włączenie SuperSU, abyś mógł korzystać z wielu aplikacji dostępnych w Sklepie Play. Jest szybki i łatwy w użyciu, zwłaszcza, jeśli masz urządzenie Samsung.

Framaroot
Jest to jedna z bardziej dopracowanych metod rootowania jednym kliknięciem. Framaroot wymaga Androida 4.0+, ale nie wszystkich najnowszych urządzeń. Najlepiej sprawdzić forum Framaroot, aby sprawdzić, czy nasze urządzenie jest kompatybilne.

KingoRoot
KingoRoot może rootować wiele różnych urządzeń z Androidem. Aplikacja została zaktualizowana, aby obsługiwać Androida Nougat, (ale jeszcze nie Oreo). Wiele metod rootowania jednym kliknięciem nie obsługuje Nougat, co jest zaletą KingoRoot. Wystarczy pobrać plik APK, aby sprawdzić, czy nasze urządzenie będzie działać.

OneClickRoot
Jak sama nazwa wskazuje, jest to popularna metoda rootowania jednym kliknięciem. Jedną rzeczą, która wyróżnia tę metodę, jest obsługa czatu na żywo. Jeśli zdarzy się nam mieć problemy, można porozmawiać z kimś z zespołu programistów. Na ich stronie internetowej znajduje się przydatne narzędzie do sprawdzania, czy telefon jest kompatybilny.

Root Master
Root Master to świetna metoda, jeśli nie mamy doświadczenia z rootowaniem urządzeń. Został zaprojektowany z myślą o początkujących. Aplikacja automatycznie wykryje urządzenie i wersję Androida i poinformuje nas, czy możliwe jest rootowanie. Jeśli tak, wystarczy dotknąć dużego przycisku i gotowe. Aplikacja nie była aktualizowana od początku 2017 roku, więc może nie działać na wszystkich urządzeniach.

To są informacje z artykułu, które przetłumaczyłem, także masz 5 popularnych rozwiązań, które już były tutaj wspominane na tym forum. Powiem Ci, że przy wydatku 200 zł poświęciłbym tę godzinkę czy dwie i posprawdzał innymi rozwiązaniami, które są polecane przez ludzi, a które mogłyby Ci dać odpowiedź czy masz ROOT na telefonie czy też nie. Naprawdę jest sporo rozwiązań, które są za free i niczego nikt od Ciebie nie oczekuje. Jednak jak napisałem, ktoś wpadł na pomysł, że skoro jego rozwiązanie jest popularne to może czas na tym zarabiać i tak pewnie stało się z programem, za jaki zapłaciłeś. Generalnie pisz do nich jak zależy im na dobrej opinii to pewnie pochylą się, aby oddać pieniądze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2020 12:29 przez Matt82.)
29-08-2020 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 11,800 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  Lenovo a3000-H błąd przy wgrywaniu nowego softu holsik 10 10,522 21-05-2017 22:20
Ostatni post: kosamet
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,133,090 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,175 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi
Żarówka Instalacja Androida na komputerze applex 2 10,468 05-06-2015 10:34
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości