-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem 3G nie działa na tablecie
smoku447 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Modem 3G nie działa na tablecie
Witam kupiłem dla dziecka tablet firmy pentagram. W swojej specyfikacji ma napisane, że obsługuje modemy 3G. Posiadam taki modem firmy huawei e353, który jest według instrukcji kompatybilny z tabletem. Niestety jak go podłączę to wyskakuje mi błąd DAMAGED usb storage podkreślę, że modem działa na każdym innym sprzęcie. Sieć T-mobile.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2013 20:03 przez Admin.)
22-10-2013 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: nie dziala modem 3g na tablecie.
DAMAGED usb storage - uszkodzenie pamięci, brak pamięci i na tablecie chodzi tu o kartę SD czyli jej brak.
Modemy na tablecie są inaczej widziane niż na komputerach przez system Windows.
Już takie komunikaty były opisywane na forum, ale jednej przyczyny nie ma bo może modem nie być prawidłowo wykrywany, tablet widzi to jako pamięć, także przyczyn może być wiele. Może też chodzi o porty więc można pokusić się tego działania: http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Sama specyfikacja nie mówi wszystkiego bo modeli E353 było kilka (jak wejdziesz na stronę: dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G to zobaczysz ile takich modemów było). Producent tabletu mógł dodać obsługę dla modemu E353-sH2, a Ty masz np. E353s-2. Niby modemy te same, ale jak zobaczysz identyfikatory już są inne. Jak w tablecie są dodane identyfikatory do modemu A, a Ty masz modem B to już tablet nie rozpozna tego modemu i nie będzie umiał go obsłużyć.

Robisz tak wpinasz modem z kartą SIM - zależy jaka dla Aero na 99% musisz sam ręcznie dodać APN, dla innych kart APN zostanie wczytany automatycznie, ale modem musi być prawidłowo widziany. Patrz instrukcje tutaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
dla Aero instrukcja dodawania APN jest w tym temacie: http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204

Tam masz opisane jak rozpoznać kiedy modem jest prawidłowo wczytany. Po podłączeniu jak się wejdzie w ustawienia powinny się wczytać same takie dane w polach MNC, MCC - liczby zależą od danej karty (różne dla operatorów).

[Obrazek: 58919349.jpg]

Jak dodajesz APN czy jak jest on wykrywany i te liczby jak wyżej Ci się wczytują znaczy, że modem jest prawidłowo wykrywany.
Jak robisz tak jak w tych poradnikach, ale APN się nie wczytuje, nie pokazuje, nie możesz go dodać, a dodatkowo liczby się nie pokazują znaczy jedno modem nie jest prawidłowo rozpoznawany.
Wtedy możesz podziałać wg tej instrukcji:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
Na 99% ta instrukcja pomaga w problemach kiedy modem nie działa na tablecie.
Oprócz UMTS Manager jest jeszcze PPP Widget tymi dwoma programikami się dodaje obsługę modemu w tablecie z Androidem. Jest jeszcze inny poradnik, ale trudniejszy.

Poczytaj i dojdź do odpowiedzi co tak naprawdę powoduje problem bo ja obstawiam, że albo nie dodałeś prawidłowo punktu dostępowego czyli APN, albo modem nie jest jednak widziany (masz inną podmodel tego E353).

Jak internet ma być na tablecie tylko w domu to lepiej jest zastosować router. To lepsze rozwiązanie niż modem na tablecie, który zużywa tylko energię i tablet szybko rozładowuje baterie.
22-10-2013 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
USB storage damaged. You may to reformat it. Komunikat, który się pojawia związany jest z tym, że modem ma wbudowany czytnik kart SD i system wykrywa go jako pamięć masową. Może nie musisz się tym przejmować można więc coś z portami działać jak to komuś przeszkadza, ale najpierw skonfiguruj APN czy się da bo może musisz tylko w ustawieniach poustawiać opcje, aby internet działać na tym tablecie. Linki masz więc instrukcje też.
22-10-2013 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smoku447 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
Wiec tak nie dalo rady zrobic tak jakz opisu z tym apn po prostu nicnie moglem zrobic. zrobilem roota zeby recznie dopisac modem. i tak po tym roocie tablet sie wylaczyl i wlaczyl na nowo. skasowaly mi sie wszystkie ustawienia ale to pikus. Teraz jak jak chce siagnac cos z android market to pokazuje ze siaga ale tak naprawde nic sie nie dzieje.nawet apki po 700 kb sie nie siagaja. net na wifi smiga. do tego wywalilo mi blad ze mam za malo miejsca , jak jest jescze 5 gb.co sie stalo pomozciebo opadaja rece.zachcailo mi sie grzebania
22-10-2013 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
Nie wiem jak robiłeś tego roota, ale generalnie to w 99% przypadkach wszystko gra. Byłeś tym pechowcem, któremu coś nie poszło, ale to no problem. Tablet cały czas działa tylko system coś nie teges. Na stronie pentagram masz wsparcie techniczne tam sobie wybierz model i masz plik do pobrania z systemem i opisem aktualizacji. Zainstaluj ROM na nowo i będzie po kłopocie. Wtedy próbuj może inną aplikacją uzyskać te prawa administratora bo tym co robiłeś może nie wyszło tak jak wyjść miało stąd problem jakiś.
Robiłeś konfigurację APN jaką standardowo się robi i jak nie wyszło to znaczy, że modem nie jest widziany więc "należy doinstalować sterowniki". Najprościej przez busy box i albo ten umts manager wymieniony albo ppp widget sam kiedyś tak robiłem dla znajomego, który ma tablet ale E3131 nie działał. Po tych czynnościach opisanych w tamtym poradniku wszystko zaskoczyło.
Napisz tez może jaki to tablet jaka wersja to może ktoś inny coś doradzi.
Np. taki gość miał taki problem, a tam tylko jedną opcję należało włączyć
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-aero2_629
Albo Pentagram Tab 8.1 Android 4.0.3 i modem Huawei E3131 tylko nie wiem jakim sposobem dodany czy działa może od razu, ale wszystko idzie zrobić. Potrzeba tylko sposobu.
System ja napisałem postawisz na nowo (nauczysz się nowej technologii) i będzie po kłopocie. To jak z Windowsami ;-)
23-10-2013 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smoku447 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
wlasnie na stronie pentagram nie ma nic o tym ze moge sciagnac systemu. http://www.pentagram.pl/eon-prime
co robic
23-10-2013 07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
To spróbuj tego -> http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292
Możliwe że systemowych plików to nie przywróci, ale spróbować można, a jak nie to trzeba pisać do działu technicznego niech dadzą ci plik z systemem do zainstalowania do tabletu.
23-10-2013 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smoku447 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
zrobilem juz twardy reset.ale to nie pomoglo dalej nie moge sciagnac z android market a przeciez po resecie powinno wszytko wrocic do normy.mam tablet pentagram eon prime 2 . Co dziwne po kazdym wylaczeniu i ponownym wlaczeniu nie pamieta ustawien zadnych.co jest grane.pomozcie.

nie pozostaje nic innego jakodeslac tablet do serwisu Smutny no chyba ze w jakims serwisie z telefonami beda potrafili wgrac od nowa androida.

Tablet oddalemdo magika od telefonow ma serwis. mowilem , ze prawdopodobnie zle byl zrobiony root. Ma od nowa wszytsko wgrac. mowil ze da rade i bedize dzialal jak wczesniej. Mam nadizeje ze sie nie myli .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2013 11:07 przez smoku447.)
23-10-2013 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
Za szybko się poddałeś takie problemy ma wiele osób, które robią działania na systemie, system można szybko zdestabilizować to normalne, ale stawia się go na nowo i wszystko gra.
Root ma to do siebie, że modyfikujesz pliki systemowe więc nawet reset ustawień fabrycznych ich nie przywraca do oryginału więc wtedy należy wgrać cały system na czysto. Normą jest, że producenci udostępniają ROMy do swoich produktów na stronach www, ale do tego akurat brak na stronie plików. Trzeba więc pisać do supportu Pentagram.

Znajomy serwisant weźmie pobierze ROM 5 minut roboty i skasuje Cię na 50 zł Szczęśliwy
Robota nie jest trudna, ale tablety to nowość i wiele osób nie wie jak sobie poradzić nawet z prostymi problemami.

Także jak zrobi napisz co zrobił, skąd wziął ROM, ale pewnie od producenta chyba, że gdzieś na sieci coś jest do tego modelu, albo wgra Ci custom-rom Zawstydzony
23-10-2013 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smoku447 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Modem 3G nie działa na tablecie
juz nie wazne co tam zrobi.wazne zeby dzialalo . Tablet oddaje dziecku i juz go nie dotkne Uśmiech . Napisze co i jak tyle ze dopiero w przyszlym tygodniu. pozdrawiam i dziekuje zazainteresowanie tematem
23-10-2013 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem Huawei E353 i tablet Lenovo IdeaTab A3000 aanik_85 4 7,331 08-09-2014 11:21
Ostatni post: Pietras
  Pytanie o modem 3g tycek33 2 5,866 04-08-2014 13:47
Ostatni post: Jaro
Informacja Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie applex 26 89,323 31-07-2014 13:40
Ostatni post: ZakoPower
  Modem Manta MM332 J.TBG 3 8,574 05-04-2014 23:26
Ostatni post: Angels
Informacja Modem Huawei E3131 - opis zuzi 6 50,414 29-03-2014 00:00
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości