-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
olprima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Przy punkcie 5 wyskakuje mi:

Polecenie:
AT^U2DIAG=0
Odpowiedź:
AT^U2DIAG=0

ERROR

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

Nie wiem co mogę zrobić dalej...
09-12-2013 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Najlepiej jest wyłączyć TNI wyjąc modem, dobrze też uruchomić komputer na wszelki wypadek. Wyłączyć wszelkie aplikacje korzystające z modemu typu Internet Manager, Play Mobile itp.
Podpiąć modem, ale aby te aplikacje jak wyżej się nie włączały. Jak się włączą wyłączyć je.
Odpalić TNI i wtedy próbować działać bo może porty są pozajmowane i dlatego masz błąd ewentualnie coś zajmuje te porty. To moje rozwiązanie.
Ewentualnie coś tam robisz źle z czymś się mijasz.
Jednak z tego jak widziałem na innych topikach to tablet wykrywa modem więc w zasadzie nie musisz tego schematu robić z tego tematu tutaj.
10-12-2013 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radeloh Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
posiadam tablet o nazwie pentagram quard 9.7 i chce podlaczyc do niego modem huawei e1820 po podlaczeniu na modemie miga zielona dioda i nic wiecej sie ie dzieje wyswietla mi w prawym gornym rogu ze jest BRAK USLUG prosze o pomoc
21-02-2014 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Domaniew Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Według informacji podawanych przez producenta to modem E1820 działa z tabletem Pentagram Quadra 9.7.

[Obrazek: kompatybilne_modemy.jpg]

Kompatybilne modemy 3G USB z tabletem Pentagram Quadra 9.7 – dokładna lista modemów w linku.
Kod:
http://www.pentagram.pl/quadra-9-7

Modem miga, bo podłączyłeś go do źródła zasilania, więc wskazuje stan gotowości, a jak ma kartę SIM i znajdzie sieć to też wskaże, w jakim zasięgu widzi daną siec 2G lub 3G.
Generalnie musisz sprawdzić jak się konfiguruje APN, bo jeśli faktycznie modem ma działać to pewnie coś tylko musisz włączyć.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
Poradnik dla Aero2 jest tutaj http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204

Tak, więc prześledź dokładnie poradniki konfiguracji modemu i APN-ów w tabletach. Dodam też, że na ten tablet jest dostępna aktualizacja Android 4.2.
21-02-2014 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LuckyLuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Jeśli faktycznie modem jest obsługiwany, a chyba tak jest bo jest na liście podawanej przez samego producenta to powinien działać. Jak podaje firma:
Cytat:Modemy 3G USB
Urządzenie obsługuje modemy 3G do transmisji danych. Lista kompatybilnych modemów znajduje się na stronie pentagram.pl. Po podłączeniu kompatybilnego modemu 3GB USB zostanie on automatycznie zainstalowany, a informacja o tym pojawi się na ekranie.

Ale WiFi powinno być wyłączone i roaming chyba włączony ponadto w przypadku Aero2 modem musi widzieć sieć 3G (być w zasięgu tej sieci), aby móc dodać APN i aby pojawił się on na liście (uaktywnił). Także najprawdopodobniej masz nieskonfigurowany punkt dostępowy, detale.
21-02-2014 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
muminka83 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
(15-03-2013 16:04)applex napisał(a):  Opis ten przedstawia...

Jak ja mam dziękować. Próbowałam wszystkiego na swoim tablecie Prestigo. Po wprowadzeniu danych jak w opisie wyżej przestało mi nawet widzieć sieci komórkowe. Wystarczyło jeszcze kartę z internetu przenieść do modemu HUAWEI E 156G z Play działa też na modemie E160E bezproblemowo. Sam się pojawia Duży uśmiech. Wcześniej miałam model E173 tak więc może sam modem tzn. jego model też ma znaczenie jeśli chodzi o tablety. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc bo już myślałam że oszaleje Język i Nowy tablet oddam na złom Język
25-07-2014 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafmik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Hej

Mam Tablet Kiano Pro 10 dual oraz modem Huawei e173 (od Multmiedii - usługa MobilNet, działa na sieci Playa).
Niestety modem nie działa Smutny
Po podłączeniu modemu do tabletu na chwilę (z 2 sek) pojawia się ikonka zasięgu sieci i znika.
A menu APN pojawiają się APNy Playa ale niestety internet nie działa Smutny

Poczytałem forum, kod PIN na karcie są domyślnie wyłączony, więc to raczej nie jest problem.
Modem prasuje w Trybie RAS.

Ponieważ nadal nic nie działało, a na www Kiano piszę, żeby zmienić ustawienia modemu przy pomocy Top_NetInfo zrobiłem to wg opisu Applex'a z pierwszej strony tego tematu (post #1).
I niestety od tego moemntu tablet w ogolę nie wykrywa modemu, nie pokazują się APNy, nie można dodać nowego APNa Smutny


Co jeszcze mogę zrobić?
30-07-2014 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #18
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Ten sposób tutaj nie zawsze będzie pomocny a ty już coś miałeś więc spora szansa, że modem jednak był wykrywany. Musisz wrócic do pierwotnych ustawień i spróbować sprawdzić czy czegoś nie zapomniałeś włączyć:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
Popatrz na ten poradnik i przeanalizuj czy miałeś wszystko to co jest wymagane.
Mi się wydaje, że zasięg sieci ginie i dlatego nie ma internetu na tablecie APN się wczytuje więc to oznacza, że modem jest wykrywany raczej prawidłowo.
30-07-2014 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafmik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Przywróciłem już modem do ustawień domyślnych, tablet znowu go wykrywa, widać APNy itd ale niestety nadal nie może się połączyć z internetem - po zaznaczeniu APNa po prostu nic się nie dzieje Smutny

Zasięg jest na full, mam blisko do nadajnika. Modem po podłączeniu do PC śmiga aż miło.

Jeśli idzie o konfigurację to wszystko jest ok zaznaczone :/
30-07-2014 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #20
RE: Konfiguracja modemu 3G, który nie działa na tablecie
Już podobne zapytania się trafiały na forach niby modem jest wykrywany, zasięg jest, apn wczytywany, ale brak internetu. Kup w sklepie jakiś inny starter innej sieci np. Plus do internetu i zobacz jak jest z inną kartą. Ewentualnie konfiguruj to przez busybox i ppp widget lub umts manager wymagany root i więcej zabawy no ale może to coś pomoże bo może ten modem jest wykrywany ale nie tak jak trzeba. Tych wersji było kilka jako podwersje s2, u2 jakoś tak.
30-07-2014 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zmiana modemu Huawei E3131 HiLink w tryb zwykły zuzi 11 42,354 18-02-2018 10:42
Ostatni post: Kochang
  Fabryczne ustawienia modemu Huawei E353 thaiman 1 9,389 15-02-2015 18:18
Ostatni post: android
  Pentagram prose 2 nie wykrywa modemu hilink 3131 krychu47 4 7,036 26-01-2014 00:32
Ostatni post: WiFi
Wideo Jak zwiększyć zasięg 3G modemu USB? robus 2 18,766 05-11-2013 15:34
Ostatni post: Jaro
  Modem 3G nie działa na tablecie smoku447 16 31,550 03-11-2013 16:55
Ostatni post: veyro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości