-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #21
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
No a ten internet, ale z inną kartą masz testowałeś? Bo tesz nie rozumiem czy na innej karcie jest czy nie. Ogólnie napisałeś i tak nie za bardzo wiadomo.
20-04-2013 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
No właśnie z inną kartą nie, bo przy E173 pożyczyłem kartę Play i działał internet nie pomyślałem żeby sprawdzić E173u-2 z tą kartą na tablecie, ale na chwile obecną nie mam jej.W kompie E173u-2 z Aero2 działało. Wiesz to ciągłe kombinowanie itd. to człowiek już głupieje, co robił i co powinien jeszcze zrobić. Może w poniedziałek kolega z pracy mi jeszcze pożyczy tej karty to sprawdzę.
20-04-2013 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
E173 i E173u-2 to praktycznie to samo, ale jednak różnica jest (inne identyfikatory itd.)
[Obrazek: modem_e173_aero2.jpg]

Zrozumiałem tak, że z E173 z kartą Play na tablecie Ci internet działał. Chciałeś podłączyć potem E173u-2 z kartą Aero2 na tablecie i niby profil Ci się tworzy wygląda to tak, że modem jest poprawnie rozpoznawany (wczytują Ci się te liczby MNC i MCC), ale na tym modemie nie masz internetu z Aero2.
Musisz sprawdzić to samo z inną kartą czy działa, bo jeśli okaże się, że jednak internetu nie ma to jednak coś tablet nie do końca rozpoznaje Twój modem. Jeśli będzie działał z inną kartą, ale na karcie Aero2 nie to gdzieś problem już tylko z Aero2 jest.
Chodzi o to, że niby te same modemy, ale mają inne identyfikatory i Ty w tablecie masz wpisane drivery do jednego z nich, ale inny z innymi identyfikatorami jest już niepoprawnie widziany, tylko, że znów u Ciebie tablet rozpoznaje modem tak wygląda bynajmniej.
Musisz sprawdzić ten modem na innej karcie wtedy będziesz wiedział więcej.

A jak E173 z kartą Play działał, a jak z Aero2 nie to chyba trzeba szukać rozwiązania odnośnie tej sieci.
20-04-2013 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #24
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Nie chce mi się wszystkiego czytać, ale czegoś nie rozumiem za bardzo to pokręcone się zrobiło, więc zapytam wprost:
masz dwa modemy E173 oraz E173u-2
E173 testowany z kartą Play na tablecie internet działa
E173 nietestowany z kartą Aero2 na tablecie
E173u-2 testowany z kartą Aero2 na tablecie brak intrenetu
E173u-2 nietestowany z kartą Play na tablecie

Zacytuj i zaznacz w zrozumiały sposób, jeśli jest inaczej, a jeśli jest tak jak napisałem wtedy, musisz zrobić test z obydwoma kartami na obydwu modemach.
Wtedy się dowiesz jak jest.
21-04-2013 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Podsumowując (mam nadzieje, że będzie bardziej przejrzyste):
mam dwa modemy E173 oraz E173u-2
- E173 testowany z kartą Play na tablecie internet działa
- E173 testowany z kartą Aero2 na tablecie internet nie działa nie można utworzyć APN

- E173u-2 testowany z kartą Aero2 na tablecie
> dodane ręcznie / nazwa Aero2 / APN darmowy /
> to pokazało się samo bez wpisywania/ MCC 260 / MNC 17 /
> to zaznaczyłem ręcznie Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP /zapisałem/
> pokazał się APN Aero2 zaznaczyłem kółeczko obok APNu zaświeciło się na niebiesko
> zaznaczony przesył danych i dane w roamingu

> modem mimo to miga na niebiesko brak ikonki o zasięgu
( pokazała się na ułamek sekundy podczas podłączenia modemu przed
utworzeniem APN )
> internetu brak resetowałem odpinałem modem podłączałem ponownie
APN jest ale internetu nie ma.

> nie testowałem z kartą z Play bo była pożyczona może w poniedziałek pożyczę
> podłączony do kompa z kartą Aero2 działa

Dodam że po odłączeniu modem E173 i E173u-2 nie mogłem w żaden
sposób uruchomić Wi-Fi (pokazuje moją sieć ale brak połączenia)
zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne tabletu.

> Dane tego modemu:
E173U-2 (wersja sprzętu CD1E153M) o identyfikatorach:
tryb instalacyjny: VID_12D1&PID_1446
tryb pracy (modem): VID_12D1&PID_140C
więcej informacji o tym modemie : hurt.com.pl/modem-hsdpa-...ode=newsletter
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2013 14:49 przez Admin.)
21-04-2013 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #26
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Powiem Ci dziwna sprawa żeby z jedną kartą internet był z drugą nie. Jest tylko jedno wytłumaczenie, jeśli chodzi modem E173, kiedy próbowałeś stworzyć APN dla Aero2 nie byłeś w zasięgu sieci 3G. Play działa i w 2G i w 3G. Internet Aero2 tylko w 3G. Z moich obserwacji, a które potwierdzili tutaj też inni użytkownicy na tablecie z podłączonym modemem, który nie miał zasięgu sieci Aero2 świecił kolorami zielonymi punktu APN nie dało się utworzyć. Doświadczyłem innej sytuacji na tablecie mytab 7, który punkt APN dla Aero2 pozwalał stworzyć nawet, kiedy modem nie łapał zasięgu 3G. Wystarczyło tylko podłączyć modem z kartą Aero2 i już można było taki punkt stworzyć, ale to jedyny taki przypadek. Inne tablety, jakie testowałem zawsze musiały, aby modem, który był podłączony to tabletu był w zasięgu sieci 3G. Musiał świecić kolorami niebieskimi. Więc to może być wytłumaczenie, dlaczego nie możesz stworzyć na tablecie z modemem E173 punktu APN.
Z WiFi nie wiem, dlaczego się tak działo może to taki urok Twojego sprzętu.
Tak, więc E173u-2 niby wygląda na poprawnie wykrywany, ale może jednak tablet próbuje go obsługiwać tak jak E173, który bezproblemowo działa, ale E173u-2 nie jest obsługiwany tak jak trzeba.
Jedyne, co pozostaje to raz jeszcze przetestować te modemy:
-E173u-2 czy działa z kartą Play czy inną niż Aero2 i też w zasięgi 3G (niebieskie kolory),
-E173 czy pozwala stworzyć punkt APN dla Aero2, kiedy masz na 100% zasięg Aero2 3G, czyli dioda miga na niebiesko bo może wtedy się daje taki punkt utworzyć.

Inna jeszcze rzecz to połączyłeś się z Playem w 2G, ale masz problem z internetem w 3G, bo tablet przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię już nie wyrabia. Nie wiesza się, ale przy tej sieci nie działa poprawnie. Takie przypadku już były jest internet w 2G, ale w 3G pojawia się problem.
Albo modem ma wyłączoną obsługę 900 MHz, więc nie łapie sieci i APN nie daje się stworzyć. W Top NetInfo można podejrzeć, jakie ma ustawienia. Napisałeś, że modem miga na niebiesko, ale ten E173u-2, a E173 może akurat tego nie sprawdziłeś i jak tworzyłeś APN migał tylko zielonymi kolorami.

Tylko dokładniejsze testy i różne warianty mogą Ci dać więcej informacji.
21-04-2013 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Przepraszam że tak długo nie odzywałem się ale musiałem przemyśleć to wszystko. Problem rozwiązałem przez zakup ZTE MF60 (Plus). Mogę napisać tylko tyle REWELACJA - żadnych problemów AERO2 działa. Pewnie powiecie że drogi (ja kupiłem za 250 z kosztami przesyłki) ale jak to się ma do zakupu kolejnego modemu żeby się przekonać że coś nie tak albo trzeba kombinować bo .....itd..
01-05-2013 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #28
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
To też dobre rozwiązanie ważne, że uzyskałeś to co chciałeś i działa, a cena też przystępna bo wcześniej to ze 4 stówki takie coś.
01-05-2013 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam
Od kilku dni szukam rozwiązania mojego problemu, nie umiem nic znaleźć , a mianowicie : posiadam tablet asus transformer 101 i modem huawei e1823 z
t-mobile i chciałbym to jakoś skonfigurować by mieć w tablecie internet, czy jest to możliwe ?, i jeśli tak to jak to zrobić.
PS.
czytając pierwszy post w tym wątku to jeśli wejdę w Ustawienia>Więcej i tu niema czegoś takiego jak sieci komórkowe, u mnie są tylko cztery pozycie:
Tryb samolotowy
VPN
Tethering i punkt dostępu
WI-FI Direct
i tyle, będę wdzięczny jeśli ktoś by mógł mi pomóc.
Pozdrawiam
07-05-2013 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dodzio Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Wydaje się, że modem jest poprawnie wykrywany przez tablet, bo odczytuje pola MNC i MCC, sam też wczytuje profile APN. Ogólnie na zestrojenie połączenia należy trochę poczekać, bo w tabletach jakiś czas to trwa zanim uzyska się połączenie z internetem, tak więc poczekaj, bo może wszystko jest dobrze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2013 22:51 przez Dodzio.)
07-05-2013 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,439 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,386 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości