-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Hmm wychodzi na to, że tablet rozpoznaje modem automatyczne wczytywanie liczb MCC i MNC potwierdzałoby to.
Spróbuj trochę poczekać. Na ogół na tabletach zestawienie połączenie trochę trwa i tak jak napisał appplex Czasami jest tak, że jest połączenie Connected, ale internetu brak. Oznacza to, że modem zalogował się do sieci komórkowej, ale nie oznacza to, że nawiązane jest połączenie z internetem.
Poczekaj jakiś czas i zaobserwuj czy coś się dzieje.

p.s. a czy czasem nie masz kodu PIN? Bo przy standardowym połączeniu czyli takim jakim robisz z kodem PIN nic nie zdziałasz.
15-03-2013 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #12
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Nie wiem czy tu już było czy nie, ale należy dodać, że konfigurując punkt APN czyli internet na tablecie z modemem sieć Wi-Fi musi był wyłączona.
08-04-2013 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Dodam coś od siebie dla potomnych więc jeśli modem sprawia problemy na tablecie i tablet nie rozpoznaje go poprawnie można spróbować przełączyć tryb pracy modemu (dotyczy niektórych modemów marki Huawei) więc wystarczy przełączyć w tryb RAS (modem), a nie w trybie NDIS. Domyślnie wiele programów do obsługi modemów 3G przełącza modemy w tryb NDIS. Należy wtedy w ustawieniach zrobić coś takiego:

[Obrazek: rasmodem.jpg]
08-04-2013 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Wi-Fi wyłączone.
Podłączyłem modem E173 u-2 do tabletu myTAB10 DualCore bez roota
- dodałem - nazwa Aero2/ APN darmowy/
- to pokazało się samo bez wpisywania/ MCC 260 / MNC 17 /
- to zaznaczyłem ręcznie Typ uwierzytelniania PAP lub CHAP /zapisałem/
- pokazał się APN Aero2 zaznaczyłem kółeczko obok APNu zaświeciło się na niebiesko/
- zaznaczony przesył danych i dane w roamingu/
- modem mimo to miga na niebiesko brak ikonki o zasięgu ( pokazała się na ułamek sekundy podczas podłączenia modemu ) a internetu brak resetowałem odpinałem modem podłączałem ponownie APN jest ale internetu nie ma.
Dane tego modemu:
E173U-2 (wersja sprzętu CD1E153M) o identyfikatorach:
tryb instalacyjny: VID_12D1&PID_1446
tryb pracy (modem): VID_12D1&PID_140C

więcej informacji o tym modemie : hurt.com.pl


Dodam że po odłączeniu modem E173 i E173u-2 nie mogłem w żaden sposób uruchomić Wi-Fi (pokazuje moją sieć ale brak połączenia) zmuszony byłem przywrócić ustawienia fabryczne tabletu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2013 14:51 przez Admin.)
19-04-2013 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #15
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Z tego co piszesz to wygląda, że modem jest wykrywany przez tablet prawidłowo wczytuje ci MCC i MNC sam. Na forach widziałem, że jednym z tym modemem działa innym nie, ale w twój przypadek wskazuje, że tablet wykrywa prawidłowo modem więc powinno wszystko działać.
Co do USB to tam jest USB 2x micro-B USB 2.0, ale podobno w myTAB 10 DualCore tylko jedno USB jest jako Host i tylko podpinając do niego będzie działał pendrive lub modem. To tak dla wiadomości.
Co do internetu to tablet ogólnie zestraja to dłużej może musisz poczekać chwilę, a jak nie zrób testy z inną kartą np. Play czy Plus zobaczysz jak tam jest. Może wszystko jest dobrze, ale to sieć niby jest, ale się do niej nie logujesz.
Co do WiFi to wiele osób w tym myTAB 10 DualCore ma problem z WiFi (chodzi przede wszystkim o bardzo krótki zasięg oraz okazjonalne zrywanie połączenia) ja miałem coś podobnego tzn. nie mogłem włączyć sieci WiFi, ale na myTAB 7 nie dawało się przesunąć tej belki włącz, ale po wyłączeniu i włączeniu już mogłem. Inaczej możesz rozłączyć się z tą siecią (zapomnij) i połączyć się na nowo.
Tak więc modem najlepiej przetestować z inną kartą bo ogólnie wygląda wszystko prawidłowo, a WiFi sprawdzić raz jeszcze. Czy takie objawy występują po podłączeniu modemu na E173 oraz można też zobaczyć na innym modemie.
Ogólnie tak nie powinno się dziać, ale w tych myTABACH zawsze jakiś defekt potrafi się znaleźć.
19-04-2013 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Modemy podłączone były przewodem OTG do wejścia USB HOST. Jeśli chodzi o E173u-2 czekałem na połączenie przynajmniej ok 30 minut. Wi-Fi działa normalnie bardzo dobry zasięg w drugim pokoju brakuje tylko jednej kreski do pełnej skali zasięgu. Nie zrywa połączeń i działa bardzo szybko tylko dlaczego po odłączeniu modemów pomimo że pokazuje moją sieć brakuje połączenia resetowanie i ponowne wpisywanie nic nie dało. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych naprawia problem z Wi-Fi. W poniedziałek zadzwonię do myPhone i poinformuje ich o tym że wysyłam tablet z modemem E173 oraz E173u-2 i opisem problemów z Wi-Fi po odłączeniu modemu żeby to naprawili odpłatnie pomimo że posiadam gwarancje i zobaczymy co zrobią a nie jestem zainteresowany zwrotem pieniędzy za tablet. Jeśli to się nie uda to wezmę dwa dni urlopu i pojadę do nich osobiście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2013 23:18 przez jurek61a.)
19-04-2013 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #17
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Nie wiem czemu masz takie problemy, ale faktycznie w mytabach zdarzały się wadliwe sztuki. U mnie np. wygaszacz poprawnie nie działa. Jak się wygasza to się automatycznie wyłącza, ale tablet służy mi w zasadzie do czytania więc za te pieniądze zostawiłem tak jak jest.
Co do modemów mogą Ci powiedzieć, że nie są kompatybilne i że musisz wymienić na taki, który jest w liście obsługiwanych.
Ja bym przetestował ten Twój tablet na jakimś innym modemie najlepiej na E3131 bo to dość popularny i bezproblemowy modem. Na pewno ktoś ze znajomych taki ma, a jak nie to w salonie Play pozwolą Ci sprawdzić działanie takiego modemu więc możesz się przejść do sklepu.
Może okaże się, że z innym modemem jest OK.
A połączenie to tak jak napisał kolega wyżej sprawdź na innej karcie gdyż to co opisałeś wskazuje na poprawne ich rozpoznawanie przez tablet także najlepiej zobaczyć jeszcze z kartą z innej sieci czy działa.
A to wifi to też można np. sprawdzić w biedronce. Podobno teraz można płacić już telefonem więc w Biedronkach będzie intrenet, tam możesz wziąć inny egzemplarz i zobaczysz czy po podłączeniu modemu jest taki sam problem jak u Ciebie.
Jedynie tylko testy mogą coś wskazać bo tak trudno powiedzieć co jest problemem. Może modem wywołuje takie reakcje chociaż to małoprawdopodobne więc może defekt na sofcie, albo sprzęcie Podejrzany

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2013 01:02 przez zuzi.)
20-04-2013 01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Ja też nie mam jakiś nadzwyczajnych wymagań wobec tego tabletu potrzebny mi tylko internet bo takie jest między innymi jego przeznaczenie. Modem E173 z kartą z Play (karta pożyczona) działa jak pisałem i jest na liście obsługiwanych ale jest niezgodny z Aero2.
Na laptopie E173u-2 działa z kartą Aero2 a w tablecie jak w opisie wyżej wszystko ok a internetu brak.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2013 06:47 przez jurek61a.)
20-04-2013 06:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #19
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Nie wiem czy dobrze rozumiem, modem z kartą Play działa na tablecie, ale ten sam modem z kartą Aero2 na tablecie nie pozwala uzyskać dostępu do internetu? Niezgodny z Aero2 w zasadzie nie ma nic do rzeczy, bo operator w żaden sposób nie blokuje takich urządzeń (bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).
Jeśli faktycznie jest tak, że z jedną kartą masz internet z drugą nie to hmm, albo masz zbyt słaby zasięg, ale znów pisałeś, że miga na niebiesko, czyli w 3G jesteś (tylko w 3G działa Aero2) także nie mam pojęcia, czemu tak jest.
Jeszcze możesz spojrzeć na konfigurację Aero2 w tablecie w tym poradniku, ale z tego co rozumiem to raczej tak masz. http://darmowyinternet.net/forum/thread-204.html
20-04-2013 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jurek61a Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
dokładnie jest tak jak http://darmowyinternet.net/forum/thread-204.html
20-04-2013 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,381 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,376 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości