-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfiguracja APN z urządzeniami Android
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #31
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
(07-05-2013 18:49)wieslaw-d1 napisał(a):  Witam
Od kilku dni szukam rozwiązania mojego problemu, nie umiem nic znaleźć , a mianowicie : posiadam tablet asus transformer 101 i modem huawei e1823 z
t-mobile i chciałbym to jakoś skonfigurować by mieć w tablecie internet, czy jest to możliwe ?, i jeśli tak to jak to zrobić.
PS.
czytając pierwszy post w tym wątku to jeśli wejdę w Ustawienia>Więcej i tu niema czegoś takiego jak sieci komórkowe, u mnie są tylko cztery pozycie:
Tryb samolotowy
VPN
Tethering i punkt dostępu
WI-FI Direct
i tyle, będę wdzięczny jeśli ktoś by mógł mi pomóc.
Pozdrawiam

Nie wiem jak to możliwe bo byłem tu wcześniej, ale jako niezarejestrowany i teraz się zarejestrowałem, ale wcześniej pisałeś o mytab z Biedronki 10 cala, i modemie całkiem innym oraz internecie z Cyfrowego Polsatu.

W ogóle to wszystkie Androidy konfiguruje się tak samo:
Konfiguracja-Sieci bezprzewodowe-Komórkowe-Nazwy punktów dostępowych/APN-Dodaj APN i wpisujesz dowolną nazwę punktu oraz APN: przeważnie (internet).

Więc z tego co piszesz powinieneś wybrać Tethering i punkt dostępu bo tylko to wskazuje na tworzenie APN, aby tu stworzyć punkt dostępowy.
07-05-2013 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam
nie wiem z kim mnie pomyliłeś ,ale ja nie miałem i nie pisałem wcześniej o jakimś "mytab" ani innym modemie, ale nie ważne, ja tez dopiero wczoraj się tu zarejestrowałem,
tak jak pisałem wczoraj mam asusa i modem huawei e1823 który mi nie chce działać w tym tablecie, szukam już od pewnego czasu jak to zrobić i nie mogę znaleźć, czytałem gdzieś na forach że trzeba mieć jakiś program i coś zmienić w samym modemie i że tak jak piszesz skonfigurować w tablecie , wchodzę w ustawienia klikam- więcej>i tu nie ma nic takiego jak "sieci komórkowe" czy też "Sieci bezprzewodowe-Komórkowe" nie jestem zbyt biegły w tych sprawach dlatego proszę o pomoc bo nie umiem sam się z tym uporać,
Pozdrawiam
08-05-2013 05:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #33
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Cytat:Można zwrócić uwagę na pola MCC i MNC. Jeśli nie wiemy czy nasz modem współpracuje z danym tabletem i czy działa, można to w dość prosty sposób zweryfikować. Jeśli po podłączeniu modemu, odczekaniu kilkunastu sekund i wejściu w opcję konfiguracji APN pozycje MCC i MNC są wypełnione oznacza to że tablet widzi modem, modem został zainicjowany prawidłowo i urządzenie uzyskało informacje o sieci komórkowej. MCC – Mobile Country Code – kod kraju (dla Polski jest to 260) MNC – Mobile Network Code – kod operatora (dla różnych sieci różny. Na przykład 01 – Plus, 02 – TMobile, 03 – Orange, 06 – Play, 17 – Aero2).

Jak wyżej jeśli modem po podłączeniu jest widziany prawidłowo to będziesz miał coś takiego, jeśli te dane się nie pojawiają to znaczy, że modem nie jest rozpoznawany.
Wtedy należy próbować dodać go ręcznie, albo kupić taki który tablet na 100% rozpoznaje beż żadnych modyfikacji.
W dziale z tabletami są podane 2 rozwiązania można zrobić to poprzez busybox oraz umts manager lub ppp widget albo też próbować ręcznie wpisać drivery, ale to bardziej złożony zabieg.

Gdzieś na forum widziałem, że ktoś nie miał tej opcji punkty APN, ale jak to rozwiązał to nie wiem.
08-05-2013 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #34
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Na bank widziałem coś innego, hmm tak mi się wydaje no ale cóż daj zrzuty co masz (zrób aparatem czy programem screenshot jak masz roota na tablecie i się zobaczy co masz bo tak to nie wiadomo).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 13:30 przez ZakoPower.)
08-05-2013 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #35
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Tym sposobem i powinno pomóc: Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów z działu tablety i smartfony, a jeśli nie masz opcji pokaż co masz. Ewentualnie pisz do pomocy producenta jak masz dodać APN na tablecie, który nie ma opcji na jego dodanie bo może masz wersję z błędem. Już takie przypadki były, że osoby nie mogły dodać APN bo nie miały opcji pozwalającej na dodanie tego punktu APN.
Zrobisz tutkiem, który ww. i nie będziesz szukał opcji, będziesz miał inną w managerze np. umts manager.
09-05-2013 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #36
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Witam
zrobiłem te fotki i tak to wygląda
[Obrazek: cam00062iw.jpg]
a znalazłem coś takiego w aplikacjach (konfiguracja sieci komórkowych)
[Obrazek: cam00065a.jpg]
myślę że chodziło o takie fotki , że nic nie namieszałem

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2013 06:46 przez wieslaw-d1.)
10-05-2013 06:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #37
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Cytat:Niektóre smartfony z Androidem umożliwiają udostępnienie połączenia internetowego innym urządzeniom za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth, a nawet USB. Dedykowane opcje znajdziemy w grupie „Tethering i punkt dostępu”, jeśli producent i operator zezwalają na takie funkcje. Nasz mobilny punkt dostępowy może mieć dowolnie skonfigurowany identyfikator oraz zabezpieczenia typu WPA PSK i WPA2 PSK. Po aktywacji tej funkcji inne urządzenia będą mogły połączyć się ze smartfonem tak samo, jak ze zwykłym routerem Wi-Fi. Należy jednak pamiętać, że możliwość korzystania z połączenia Wi-Fi na smartfonie zostanie zablokowana. Wybrane smartfony umożliwiają także udostępnianie połączenia internetowego przez moduł Bluetooth – wówczas inne urządzenia będą mogły korzystać zarówno z połączenia Wi-Fi, jak i 3G/UMTS, które oferuje nasz smartfon. Telefon można też zamienić w zwykły modem po podłączeniu do komputera przez USB – po instalacji sterowników możliwe będzie korzystanie z transmisji za pośrednictwem smartfonu lub tabletu.

Cytat:Sieci komórkowe (lub „Sieci telefonii komórkowej”) W tej grupie ustawień znajdują się opcje dotyczące połączenia internetowego oraz trybu pracy sieci. W większości urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android 2.2 lub nowszej, pierwszą opcją jest możliwość włączenia/wyłączenia transmisji danych. Dzięki temu telefon nie będzie łączył się automatycznie z Internetem. W poprzednich wersjach systemu kontrola nad tym połączeniem była utrudniona – jedynym wyjściem było korzystanie z programów blokujących transfer danych. Można zdecydować, w której Sieci ma pracować nasz smartfon. Jeżeli aktualnie korzystamy z usług operatora sieci innej niż macierzystej, to połączenie z Internetem może znacznie obciążyć nasz budżet. Warto więc rozważyć wyłączenie opcji „Dane w roamingu” – dzięki temu telefon nie uzyska połączenia internetowego gdy będzie zalogowany do innej sieci.

Punkty dostępowe są niezbędne do korzystania z Internetu i wysyłania MMS-ów. Choć zwykle skonfigurowane są domyślnie lub przesyłane są tuż po pierwszym uruchomieniu urządzenia, czasem może zajść potrzeba ich zmiany. Należy wówczas otworzyć menu „Punkty dostępowe”, kliknąć w przycisk „Nowa nazwa APN”, a następnie skonfigurować połączenie według wytycznych uzyskanych od operatora. Jeśli nie korzystamy z wideorozmów, sporadycznie przeglądamy strony internetowe i szybkość transmisji nie ma dla nas znaczenia, to korzystniej dla czasu pracy urządzenia będzie przełączenie trybu pracy na 2G. Po zaznaczeniu opcji „Używaj tylko sieci 2G” telefon nadal będzie korzystał z transmisji danych, ale tylko w trybach GPRS/EDGE, a więc znacznie wolniejszych od standardu 3G.

Operatorzy sieci Jeśli możemy korzystać z sieci innej niż macierzystej, czy to z uwagi na możliwość aktywacji roamingu krajowego, czy zagranicznego, wybierając opcję „Operatorzy sieci” możemy go zmienić. W trybie wyboru ręcznego sami decydujemy, do której sieci chcemy się przyłączyć, natomiast „automat” sam zdecyduje, która sieć będzie najlepsza w danym momencie, przy czym priorytet ma ta macierzysta.

[Obrazek: untitled_3_001.jpg?1346175830082]

W Twoim przypadku brakuje Ci tej jednej opcji Sieci komórkowe.

[Obrazek: untitled_5.jpg?1346175946864]

Już z czymś takim, ale u kogoś się spotkałem opcja Sieci komórkowe albo brakuje (błąd ale to moja wersja) albo uaktywnia się ona po podłączeniu modemu kiedy modem zostanie prawidłowo rozpoznany.

Konfiguracja sieci komórkowej to zapewne jakaś aplikacja może spróbuj z nią coś podziałać.
10-05-2013 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #38
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Tylko w modelu TF101G jest na wyposażeniu modem 3G, wystarczy włożyć kartę SIM i mamy net.
W specyfikacji TF101 nie ma natomiast nic na temat obsługi modemów. Sam tablet ma chyba tylko złącze dokowania i nie ma (chyba funkcji) HostUSB - więc sta może Twoje problemy, że modemów żadnych nie obsłuży.
System operacyjny Android 3.0 Honeycomb także to już zabytek Szczęśliwy
Napisz na dział techniczny Asusa albo poczytaj więcej w instrukcji, ale pewnie jest tak jak napsiałem wyżej.
11-05-2013 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wieslaw-d1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #39
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
witam
być może jest tak jak piszesz, nie mam pojęcia ale androida ma 4,0,3 . w takim razie trudno nie będzie netu, bardzo dziękuje za wasz poświęcony mi czas
pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2013 06:25 przez wieslaw-d1.)
11-05-2013 05:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #40
RE: Konfiguracja APN z urządzeniami Android
Musisz zobaczyć w specyfikacji na pewno masz instrukcję tam powinno pisać więcej na temat sieci i modemów 3G. To markowy produkt więc raczej gdyby był błąd to zapewne by to już naprawili, ale może być tak jak napisali, że nie przewidziano w nim modemów zewnętrznych. Możesz podłączyć myszkę pendrive i czy działają. Od wersji Ice Cream Sandwich Czyli Android 4.0 wprowadzono host USB OTG więc jeśli to faktyczne byłaby wersja 3.0 (może masz zaktualizowany system do nowszego) no to modemów pewnie tam nie przewidziano.
Na jakimś anglojęzycznym forum też widziałem, że ktoś miał ten model i miał problem z odnalezieniem opcji na stworzenie APN-u, także nie jesteś jedyny.
Pewne rozwiązanie jest tutaj http://forum.xDa-developers.com/showthread.php?t=1151097
Na pewno idzie coś z tym zrobić ale trzeba trochę nad tym posiedzieć aby dojść konkretnego rozwiązania.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
11-05-2013 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,381 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
Ostrzeżenie Data connection w systemie Android Santi 0 7,376 13-05-2014 23:07
Ostatni post: Santi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości