-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #511
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Wgraj sobie Ghost Commander i spróbuj tym
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ht=manager

Może zrób twardy reset, przywróć fabryczne ustawienia, wgraj managera zobacz czy działa, a potem zrób roota jeszcze raz. Może to nie przez tego roota masz problem.
Ewentualnie coś rodzi konflikt, ale sam root tylko daje uprawnienia.

Jak przy tym modemie e 176 tablet go widzi (to na fabrycznych ustawieniach popróbuj łapać sieć) wtedy nie potrzebujesz mieć roota chyba, że chcesz skorzystać z tych 2-ch poradników aby modemy działały. W tej chwili jednak jak wyczytałem to e 176 Ci działa.
22-12-2012 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snake7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #512
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
niestety zero efektu :/ , root ponownie zrobiony ale z superuser nadal problemy nie mogę nic przenieść.
e176 jest widoczny wykrywany jak ma połączenie z wifi to pokazuje zasię oraz sieć ale po odłaczeniu wifi juz nie pokazuje tego i połączenia nie ma. Goclever oczywiście milczy na ten temat
22-12-2012 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ferrit Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #513
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Mam kiano young 9 z android 4.0.4 i modem E353 T-Mobile bez locka z kartą heyah. Postępuję tak jak podajecie i mam wszystko OK i nie działa internet z modemu. Mam poprawnie porty ustawione, mam wgrane pliki 3g_donle.cfg i apns-conf.xml, mam poprawne uprawnienia, mam poprawny wpis w pliku preinstall.sh. Próbowałem zmienić port w 3g_donle.cfg - domyślnie 1 na 3. Mam APN dopisany heyah. Tablet pokazuje removed usb storage. Raz miałem tam komunikat T-Mobile. Co dziwne po kilku minutach ekran zaczyna mieć jakby zakłócenia i po kilku sekundach robi się ciemny i tzrenba wył i włącz ponownie. Bez modemu ekran działa poprawnie. Próbowałem podłączyć modem E160 i też są te zakłócenia. Co mam jeszcze wykonać ?
22-12-2012 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #514
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(22-12-2012 01:18)snake7 napisał(a):  niestety zero efektu :/ , root ponownie zrobiony ale z superuser nadal problemy nie mogę nic przenieść.
e176 jest widoczny wykrywany jak ma połączenie z wifi to pokazuje zasię oraz sieć ale po odłaczeniu wifi juz nie pokazuje tego i połączenia nie ma. Goclever oczywiście milczy na ten temat

Kolego poczytaj tu http://www.klubin.hrleon.com/tablety/tablety.php

i zrób root'a TYMCZASOWEGo potem będziesz mógł kopiować ,kasowac itp BEZ udziału 'Root explorera' za pomoca 'ADB'






.

(22-12-2012 11:54)ferrit napisał(a):  Mam kiano young 9 z android 4.0.4 i modem E353 T-Mobile bez locka z kartą heyah. Postępuję tak jak podajecie i mam wszystko OK i nie działa internet z modemu. Mam poprawnie porty ustawione, mam wgrane pliki 3g_donle.cfg i apns-conf.xml, mam poprawne uprawnienia, mam poprawny wpis w pliku preinstall.sh. Próbowałem zmienić port w 3g_donle.cfg - domyślnie 1 na 3. Mam APN dopisany heyah. Tablet pokazuje removed usb storage. Raz miałem tam komunikat T-Mobile. Co dziwne po kilku minutach ekran zaczyna mieć jakby zakłócenia i po kilku sekundach robi się ciemny i tzrenba wył i włącz ponownie. Bez modemu ekran działa poprawnie. Próbowałem podłączyć modem E160 i też są te zakłócenia. Co mam jeszcze wykonać ?

Wejdź w menu serwisowe i zresetuj go do ustawien fabrycznych - jezeli nie pomoże a masz gwarancje to im wyślij go razem z modemem niech naprawią

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2012 16:57 przez 7dziadek.)
22-12-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #515
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Snake no to spróbuj może przez Moborobo zrobić roota. Może dashi nie radzi sobie z czymś. Tutaj jest mała informacja jak w Moborobo zrobić root
http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1571

Ferrit sprawdź czy jak podłączysz modem do tabletu to w punktach APN masz punkt do internetu. Jak nie ma to sprawdź czy możesz go dodać ręcznie i czy się zapisuje. Tu jest opisane http://darmowyinternet.net/forum/thread-205.html
Jak jest APN albo można go dodać to znaczy, że modem widzi tablet jak nie ma nic takiego to znaczy, że tablet nie może rozpoznać modemu.
Źle skonfigurowany modem. Złe wpisy w plikach konfiguracyjnych mogą zawieszać tablet.

Inna rada może spróbuj tym sposobem przez program to taka szybsza alternatywa http://darmowyinternet.net/forum/thread-222.html
Tylko musisz sobie modem ustawić do fabrycznych ustawień. W dziale modemy jest informacja jak to zrobić.

Inna jeszcze rzecz Kiano jak było już tutaj pisane wcześniej mają chyba trochę inną budowę plików. Nie ma tam 3g_dongle.cfg jest chyba ril.xml tak wiec spróbuj najpierw przez ten programik ppp_widget podziałać bo jak nie miałeś 3g_dongle.cfg, a masz inne pliki to tym sposobem, który to robiłeś nic nie zdziałasz.
22-12-2012 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snake7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #516
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Niestety zrobić tymczasowego roota jak pisał 7dziadek nie udało się zrobić gdyż po wpisaniu w cmd adb nie wykrywa urządzenia :/
Superoneclick też nie działa - coś z serwerami :/
Nie mam na to już pomysłu ani czemu nie chce działać huawei e176g skoro jest na liście wspieranych modemów, jak by tego było mało tablet nie czyta kart pamięci :/ ładnie a ma to być prezent :/
22-12-2012 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #517
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Powiem Ci tak bez roota żaden sposób dodania modemu, który w tej chwili Twój tablet nie widzi nie zadziała. Nie mam pojęcia czemu nie możesz zrobić tego roota. Sam korzystałem z Moborobo i Dashi i żaden mnie nie zawiódł, także nie wiem czemu nie możesz tego pchnąć.
Co do kart może wkładasz jakieś, których po prostu Twój tablet nie może odczytać ewentualnie może je widzi, ale wchodzisz nie do takiego katalogu jak trzeba. Tak tylko sugeruję, abyś dokładnie sprawdził.
Nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
22-12-2012 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snake7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #518
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
e3131 w ogóle nie widzi e176g widzi rozpoznaje, a po włączeniu wifi łapie zasię oraz operatora (play, plus, orange) !! dashi robi roota ale potem jak chce wejsc w eksplorator plików to zawiesza. Superoneclick nie działa bo serwery nie odpowiadają :/ . Co do kart , sprawdziłem 4 .. i żadnej nie rozpoznaje/ nie widzi . Ogólnie bardzo dziwna sytuacja i źle nastrajająca.
22-12-2012 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #519
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Jak się chce mieć internet w tablecie to WiFi należy wyłączyć. Z WiFi chyba nie będzie się mógł modem połączyć, a Ty jak załączysz WiFi to masz obraz całkiem inny.
Z tymi kartami faktyczne źle to wygląda może jak masz możliwość zanieś go do sklepu powiedź, aby sprawdzili, ewentualnie weź inny egzemplarz i niech sprawdzą karty na twoim i innym. niech też sprawdzą modem, który jest wpisany na listę, a nie działa.
Jak potrzebujesz modem do internetu z PLAY, Orange to ten e176 Ci wystarczy, z Aero też chyba będzie działał na razie operator nie blokuje niezgodnych urządzeń.
Przetestuj może jeszcze inny manager plików może na innym będzie działać.
Szczerze nie mam koncepcji co Ci doradzić sytuacja trochę dziwnie wygląda do rozwiązania na podstawie samego opisu.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
23-12-2012 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
snake7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #520
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Kurde i właśnie to mnie dziwi , modem podpięty włączam wifi zasięg się pokazuje operatora pokazuje, wyłączam wifi i od razu traci zasięg.
Niestety z zaniesieniem nie da rady :/ ten model trudno dostępny był i jechał do mnie z daleka :/ . Tablet ma iść na prezent z modemem i netem - docelowo aero choć na przejściowy okres chciałem już nawet dać z playa czy orange . Napisałem do sklepu i goclevera , ale nie spodziewam sie szybkiej odpowiedzi.
Już mam nawet pomysły by nie bawić sie w modemy tylko kupić mobilny router wifi co obsłuży aero, widziałem takie huawei i zte.
23-12-2012 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,084 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,213 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,029 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,211 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,465 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości