-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 głosów - 4.75 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #191
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
7dziadek dobrze radzi najpierw sprawdź inny modem na tablecie. Może problem leży po stronie modemu, który masz. Na pewno ktoś ze znajomych ma modem, możesz pójść do Media Markt'u tam poprosić o test innego modemu. Chodzi o to abyś zobaczył czy dalej będziesz miał taki komunikat jak masz. Wiele problemów tak się rozwiązuje metodą prób i błędów.

Co możesz podpiąć. W trybie USB host w tablecie działa myszka, klawiatura, pendrive, dysk przenośny czy pad do gier.

Jeśli pożyczony bądź z salonu GSM będą działać to i tak przecież muszę kupić nowy ; b

A jak nie sprawdzisz i kupisz, a okaże się, że jednak musisz kupić inny tablet to nie miej pretensji, że Ci nie sugerowaliśmy, aby sprawdzić w 1 kolejności, co tworzy problem modem czy tablet. W tym poradniku nie ma wielkiej filozofii, ale jak ktoś zaczyna przygodę z tabletem to nawet takie proste rzeczy wydają się skomplikowane jak znalezienie katalogu na androidzie wskazującego na pendrive, który podłączyłeś.
Dlatego dodanie obsługi modemu nie jest skomplikowane jak się zrozumie, o co w tym chodzi. Ponadto ja wielu dzieciakom pomogłem odpalić w taki właśnie sposób internet na tablecie. Tablety i smartfony wśród dzieci ze szkół robią się teraz bardzo popularne, także opcja internetu naprawdę się przydaje. W dodatku jak jest on teraz darmowy.

P.S. a jaką kartę chcesz włożyć? Bo na aero to wykrywa APN’y jak jest 3G zasięg, a na innej karcie wykrywa już jak jest nawet 2G (np. Plus).
22-10-2012 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #192
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
(22-10-2012 17:33)Sined05 napisał(a):  Veyro, więc co jest bardziej zaawansowanym sprzętem, który mógłbym podłączyć prócz modemu?
Nie mam możliwości podpiąć modemu na innym tablecie. Jeśli będę miał spróbuję.
No to wychodzi na to, że muszę kupić nowy modem....

Przetestuj najpierw modem i tablet. Od nich zacznij szukać problemu bo poważnie ja już kilka tabletów konfigurowałem i z takim problemem się nie spotkałem więc obstawiam, że problem jest po stronie, któregoś z urządzeń.
Znajdź jakąś fajną koleżankę i niech zrobi ci przysługę podłączając modem pod tablet i zobaczysz efekty.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
22-10-2012 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sined05 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #193
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
ok, dzieki za rady. dogadalem sie z kumplem i pozyczy mi modem.
mrcanberra: klawiature tez podlaczalem i dzialala. jest to e3131 z karta orange.
23-10-2012 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrcanberra Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #194
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
No zobacz sobie inny modem na Twoim tablecie czy będziesz miał taki komunikat. Kolega ma tablet, więc podepnij swój też modem pod jego tablet. Jak pisałeś, że komunikat był nawet przed przeróbkami to zobaczysz czy dla tego modemu na innym tablecie też pojawia się taki komunikat.
I tak jakoś dojdziesz gdzie jest problem. Możesz też dodać obsługę modemu e3131 w tablecie kolegi. Ten modem jest przetestowany na androidach 4.0, także jak zrobisz tak jak tutaj napisano internet będziesz miał. W Twoim przypadku kwestia znalezienia problemu, co go tworzy.
23-10-2012 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
herbert7812 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #195
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
czy możecie mi pomóc w skonfigurowaniu tablet'u Prestigio PMP3170B z modemem Huawei E122 z T-Mobile?
Tablet ma zainstalowany system Android 4.03.
24-10-2012 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bramofon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #196
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
tez prosze o pomoc w zdiagnozowaniu, czy moje problemy z aero, to jak u niektorych problem slabego zasiegu, czy moze jednak cos w modemie. mam tableta pentagram 8.1 p5337, modem e353u-2. z karta play w srodku tablet wykrywa wszystko automatycznie i sam sie laczy i hula. jak wkladam karte aero, to sam nie ustawia apn, musze to zrobic recznie, ale wykrywa mcc 260 i mnc 17, wiec dopisuje tylko darmowy. kilka razy pojawila mi sie R na dole ekranu, dwa razy 3g napis, ale bez pokazania zasiegu, a czasem nic. modem miga na zielono albo niebiesko, w zaleznosci czy lapie 2 czy 3g. i na tym koniec, bo dalej nic sie nie dzieje. jak robie 'wyszukaj sieci' - wywala info, ze byl blad w znajdowaniu, jak 'wybierz automatycznie' to zazwyczaj pisze, ze nie mozna polaczyc sie z siecia, raz napisalo zarejestrowano w sieci, ale net nie dzialal, nie pokazal sie zasieg. czy wg Was to tylko kwestia problemu z zasiegiem, ktory pojawil sie przy nowych kartach (mam ja od tygodnia) czy cos jednak w modemie mam grzebac? aha - aero na pewno w tym modemie dziala, bo pisze teraz z laptopa polaczonego przez ten modem z aero i tez sie automatycznie wszystko zadzialo.
24-10-2012 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #197
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Cytat:czy możecie mi pomóc w skonfigurowaniu tablet'u Prestigio PMP3170B z modemem Huawei E122 z T-Mobile?
Tablet ma zainstalowany system Android 4.03.

Jak pod aero2 to będzie działał, bo operator na razie jak wiem nie blokuje takich urządzeń, ale ten modem jest stary i ogólnie nie spełnia wymagań.

Zrób najpierw 3 komendy czy uzyskasz jakieś wyniki wtedy jak będziesz miał dane przejdziesz do dalszego etapu.

Zainstaluj Top_NetInfo (gdzieś na stronie bez-kabli.pl) go tam znajdziesz.
Odpalisz program wejdziesz w Ustawienia, dalej Komunikacja AT i PIN, wybierz, na jakim porcie COM jest modem w komputerze, zaznacz Komunikacja AT i wybierz Komendy AT. Jest na 1 stronie tutaj (nie mam programu na swoim lapku, więc i nie pamiętam dokładnie nazw tych zakładek).

Zrób 3 takie komendy i wstaw tutaj ich wyniki. Wtedy polecimy dalej, ale nie daję gwarancji, że ten modem da się odpalić (niektóre starsze należy trochę inaczej konfigurować, a też niektóre nie przyjmują tych komend):

Cytat:AT^GETPORTMODE
AT^SETPORT?
AT^SETPORT=?

Bramofan Twój tablet Pentagram Tab 8.1 na pewno daje radę obsłużyć modem, bo jak sam piszesz internet z Play Ci działa.

Jak kolega wyżej pisał w aero apny wykrywane są, ale jak jest zasięg 3G.

Myślę, że wszystko masz OK i nic w modemie ani tablecie nie musisz kombinować, bo inny internet Ci działa, więc modem jest obsługiwany, ale tylko na karcie aero go brak.
Możesz spróbować sprawdzić ten zasięg, bo może faktycznie to on jest przyczyną problemu z kartą aero. Jak masz antenkę wepnij ją jeszcze do modemu. Pochodź gdzieś na zewnątrz, ewentualnie wybierz się pod nadajnik (były już tu osoby, którym net nie mógł zaskoczyć, okazało się, że to zasięg był słaby, pomimo, że jednak na komputerze net śmigał, ale na tablecie był problem). Oczywiście włączyłeś roaming? Sprawdź jeszcze to.
24-10-2012 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bramofon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #198
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Zebber -dzieki. Tak, roaming wlaczony. To w takim razie musze sprobowac cos podzialac z ta antena
24-10-2012 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #199
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
Spróbuj właśnie z tym zasięgiem. W wolnej chwili poszukaj na zewnątrz, wybierz się pod nadajnik z którym łączysz się (musisz tylko wiedzieć, który jest to na pewno) i zobaczysz. Bo tak jak pisałem, skoro masz PLAY to wszystko jest OK, chyba że coś z tymi apenami nie tak dla aero, no ale tam filozofii nie ma, także sprawdź najpierw ten zasięg bo może coś widzi, ale za słaby jest ten sygnał, aby był internet.
Trochę to dziwne bo na komputerze jest, ale jak pisałem już tacy tu byli co na komputerach się łączyli, a na tabletach dopiero jak mieli lepszy zasięg.
24-10-2012 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jaqqol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 0
Post: #200
RE: Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131
e3131+Quicki 730 wszystko działa,sieć play niestety z "R".Na początku był problem,żle
edytowany"preinstall".Trzeba trzymać sie ściśle poradnika i nie walić gaf tak jak ja.
25-10-2012 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,080 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,208 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Wirus na tablecie imm 10 18,019 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat
  Tablet nie widzi modemu Huawei CE0682 gorpaw 2 5,195 17-07-2016 23:39
Ostatni post: Brasil
  Lustrzane odbicie w tablecie MyTab 10 dlipka 8 20,447 12-10-2015 20:22
Ostatni post: Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości