-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja programów i gier na karcie pamięci
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #21
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Też potwierdzam, że ręczna modyfikacja pliku systemowego w systemie Android nie zawsze daje oczekiwany rezultat, tak jak nie zawsze aplikacje też są w stanie rozwiązać problem z instalowaniem programów i gier na karcie pamięci SD w telefonie czy tablecie.
Aplikacji jeszcze nie testowałeś więc spróbuj jakimiś programami np. GL to SD (wymagany jest root), ale to chyba masz już.

Można też użyć aplikacji na komputer Moborobo ściągnąć, zainstalować i uruchomić program. Podłączyć telefon wejść w Settings/ustawienia ikona przy zegarze i zaznaczyć App i instalacja na SD, 99% programów mamy na karcie SD, jeżeli instalacja się nie uda to instaluje sam tylko to, co potrzeba w pamięci wewnętrznej.
[Obrazek: programy_na_sd_android.jpg]

Program Moborobo daje też wiele możliwości zarządzania telefonem z systemem Android 2.2 i w górę.
22-05-2014 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
xcover2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Ma ktoś pomysł jak pozmieniać żeby instalacja odbywała się na karcie pamięci? Tel. to Samsung Galaxy Xcover 2 gt-7710 .

Kod:
## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <labe>
## <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label -Label for the volume
## mount_point - where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
## storage_struct - ex) series, "/mnt/sdcard/extStorages" / parallel
######################
#storage_struct = series, "/mnt/sdcard/extStorages"
#storage_struct = parallel
{
supported_exfat = disable
}
dev_mount sdcard /storage/extSdCard auto /devices/sdio/mmc_host/mmc1/mmc1

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sda /storage/UsbDriveA auto /devices/platform/msm_hsusb__host.o

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sdb /storage/UsbDriveB auto /devices/platform/msm_hsusb__host.o

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sdc /storage/UsbDriveC auto /devices/platform/msm_hsusb__host.o

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sdd /storage/UsbDriveD auto /devices/platform/msm_hsusb_host.o

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sde /storage/UsbDriveE auto /devices/platform/msm_hsusb_host.o

#usb host device
{
media_type = usb
}
dev_mount sdf /storage/UsbDriveF auto /devices/platform/msm_hsusb_host.o
#EOF
06-04-2015 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Kolega w tym miejscu już wyjaśnił ten problem więc zrób jak pisze i podał też link do strony gdzie jest dokładny opis link2sd więc to powinno rozwiązać Twój problem z brakiem miejsca na telefonie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-l...32#pid5832

Zapomniałem dodać Ty masz na systemie (chyba jedna z nowszych wersji) trochę inną strukturę i układ plików więc w tym pliku vold.fstab tego się nie zmieni pewnie jest to do wykonania, ale poprzez modyfikację innego pliku, ale nie wiem, który to dokładnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2015 13:21 przez Kochang.)
06-04-2015 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fenixpiotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: -1
Post: #24
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Odpowiedzi są dość aktualne, ale nie zawsze się to zgadza.
U mnie np w lokalizacji /system/etc/ to nie ma pliku vold.fstab dodatkowo, jedyny podobny nazywa się fstab i jest w innym katalogu.
   
Mam zamontowane mmc nt: 2, 3, 5, 6, 7 i teraz który to karta external a który to wbudowana.
   
W pliku fstak wychodzi że są w katalogu /devices/platform coś tam... Tylko ze w głównym katalogu nie mam takiego folderu.
   
Czy ktoś już widział coś takiego? Jak w tym przypadku zamienić lokalizacje instalacji?
05-09-2015 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #25
Instalacja programów i gier na karcie pamięci przez AppMgr
Nie chce mi się sprawdzać plików u mnie, ale różnice w plikach mogą być na różnych androidach tak więc trzeba zlokalizować konkretny plik i go edytować właściwie aby ten ręczny sposób zadziałał. Jednak jeśli brakuje pamięci na urządzeniu lepiej w prosty sposób zainstalować AppMgr aplikację wskaże ona, które aplikacje można przenieść, a których nie powinno się ruszać. Przenosimy wtedy zbędne programy z systemu i tym samym zwalniamy sporo pamięci, przy okazji czyścimy pamięć podręczną (sporo się zwolni).
To jest bardzo dobry program zamiast męczyć się z czymś dziwnym lub samemu lepiej jest wykorzystać aplikację AppMgr III - polecam.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-09-2015 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
W nowych urządzeniach może być lekko zmieniona architektura plików więc kiedy coś wcześniej nazywało się xyz teraz może być w pliku zyx, spróbuj więc programem jaki podał kolega AppMgr wcześniej znany jako App 2 SD, który pomaga w przenoszeniu aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę pamięci i na odwrót, także to co jest zbędne przeniesiesz na kartę zresztą sam program to zaproponuje. Te które nie powinny być przenoszone program oznaczy aby nie ruszać. Aplikacja chyba nie potrzebuje też uprawnień root więc zacznij od tego bo mieszanie w plikach systemowych to też rozwiązanie, które czasami ma swoje wady.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
05-09-2015 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fenixpiotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: -1
Post: #27
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
nie wiem czy powinienem założyć nowy temat do tego.
dlaczego w ogóle zająłem się problemem pamięci. Chodzi o to że mam wydane ok 240mg danych, całkowitą pojemność mam 960mb, a wolnej jakieś 190mb teraz.

Czy wgrałem jakiegoś wirusa ukrytego niepotrzebnego? Lub jak to usunąć? Ktoś może tu pomóc?
05-09-2015 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 1
Post: #28
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Ciężko cię kolego zrozumieć, wgraj ten program podaj zrzut co masz to wtedy się zobaczy. Ja miałem kiedyś taki telefon, który miał wadę w systemie oprogramowaniu, miał chyba 2 GB wolnej przestrzeni, ale w urządzeniu dostępne było tylko coś 450 MB z systemem to dawało coś 90 MB wolnego. 3 programy i koniec wgrywania. Musiałem wgrać pewną przeróbkę systemu jaką ktoś dokonał naprawiając ten błąd. Telefon markowy, dobry generalnie sprzęt, ale z wadą, a twój to już typowy sprzęt produkcji made in china sprzedawany w biedronce w Polsce, także nie oczekiwałbym po nim rewelacji.
[Obrazek: 1838903100_1441467003.jpg]
05-09-2015 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fenixpiotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: -1
Post: #29
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Już wklejam.

wybieramy Aplikacje.
   

potem widać dokładnie że jest więcej pamięci zajęte niż to co mam nagrane.
   

piszą różnie: że to system zajmuje, że to cache zajmuje ale chyba nie aż tyle. Zajęte jest z moich wyliczeń ok 300mg a gdzie kolejne 300. Niżej na zdjęciu nie widać są tylko jeszcze 2 apk ok 8 MB.

Czy ten tutaj memory manager wykryje że coś jest a najważniejsze czy powie mi co to lub gdzie to jest?

sory ale ta aplikacja nie oferuje nic poza ładniejszym interfejsem tego co mam dostępne w androidzie. Przenoszenie apk jest możliwe dokładnie tak samo w ustawienia, aplikacje, wybieramy szczegóły, i naciskany przenieś na kartę SD. Jeszcze sprawdzałem czy da się przenieść albo zamrozić (opcja wyłącz) coś czego się nie da w zakładce aplikacje i nic.

Jak na razie mi to nie pomogło i tak samo widzi ilość pamięci jakoś za dużo zajęte w porównaniu do tego co mam zainstalowane. Kiedy tel. jest wyzerowany do ustawień fabrycznych wtedy jest tam 100% wolnego czyli bodajże 916mb czy coś kolo tego, to wyklucza żeby to było przez system zajęte. Być może wgrałem jakieś biblioteki i nie wiem gdzie. Ale ile może zajmować miejsca busybox, bo na pewno nie 300mb.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2015 00:32 przez fenixpiotr.)
05-09-2015 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamyg Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Polecam sposób autora tematu. Wszystko działa na moim galaxy GIO zmienionym na cyanogenmod 4.2.1. Polecam! Wszystko instaluje i przenosi na karte SD.

cyanogenmod ma wbudowane w system uprawnienia administratora tzw. super user wiec nie musialem sie trudzić by to zmienić.
03-07-2016 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 78,635 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,724 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci - program Cezary 0 8,677 06-09-2015 18:11
Ostatni post: Cezary
Żarówka Instalacja Androida na komputerze applex 2 10,468 05-06-2015 10:34
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości