-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Androida na komputerze
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #1
Żarówka Instalacja Androida na komputerze
Często potrzebujemy przetestować jakiś system czy też sprawdzić różne opcje w nim, ale nie posiadamy fizycznej możliwości odpalenia intersującego nas OeoSa. Jest jednak prosty sposób, aby odpalić system Android na komputerze, ale właśnie jak zainstalować Android na komputerze? Bardzo prosto. Można dokonać instalacji normalnie jak każdy inny system, ale to akurat rozwiązanie nie zawsze jest najlepsze, więc lepiej instalować Androida w wirtualnej maszynie np. poprzez VirtualBox.

W podobny sposób jak instalacja Androida w VirtualBox przebiega ona w zwykły sposób z tym, że nasz system będzie działał w wirtualnym środowisku.

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić to zainstalować VirtualBox. Należy w tym celu odwiedzić stronę producenta VirtualBox i pobrać z niej instalkę oprogramowania. Instalacja samego VirtualBoxa jest bardzo prosta, więc zajmiemy się tylko skonfigurowaniem wirtualnej maszyny oraz systemu Android na komputerze.

Następnie pobieramy plik .iso z obrazem systemu Android. W tym celu odwiedzamy stronę:
http://code.google.com/p/android-x86/downloads/list
I pobieramy interesujący nas system. Zalecane jest, aby pobierać pliki zawierające w swojej nazwie słowo generic - np. android-x86-4.2-generic.iso - gdyż jest to wersja uniwersalna, która powinna bez problemu działać w wirtualnej maszynie.

Tworzenie wirtualnej maszyny pod system Android.
W tym celu po uruchomieniu VirtualBox klikamy na przycisk New w wyniku, czego pojawia się okno dialogowe o nazwie Create New Virtual Machine. Na pierwszym ekranie klikamy Next w wyniku, czego przechodzimy do kolejnego okna, na którym podajemy nazwę naszej nowej maszyny wirtualnej (np. Android). Z listy rozwijanej Type wybieramy Linux, a z listy Version wybieramy Other Linux.

[Obrazek: 1virtualbox.png]


Następnie podajemy ilość pamięci RAM dostępnej dla maszyny wirtualnej. Domyślna ilość to 256 MB, co powinno być w zupełności wystarczające w większości przypadków. Minimalna ilość pamięci to 128 MB.
W kolejnym oknie dialogowym należy zdecydować czy chcemy utworzyć tak zwany wirtualny dysk twardy. Jeśli chcemy, aby zmiany wprowadzone podczas używania systemu zostały zachowane to musimy zdecydować się na utworzenie takiego dysku. W takim przypadku zaznaczmy odpowiednie pole i klikamy przycisk Dalej, po czym możemy zostawić pierwszą pozycję VDI. W dalszej części pozostawiamy domyślne opcje i klikamy na Dalej.

[Obrazek: 2konfiguracjavirtualbox.png]


Jeśli dojdziemy do takiego okna zostawiamy domyślne ustawienia i klikamy Create. Nasza wirtualna maszyna z systemem Android została utworzona.
[Obrazek: 3instalacjavirtualbox.png]


Aby jednak użyć naszej maszyny z systemem Android musimy zamontować plik .iso z obrazem systemu Android. W tym celu klikamy na naszą maszynę wirtualną i wybieramy Ustawienia. W nowym oknie wybieramy pole Nośnik/Storage. W polu IDE controller widzimy ikonę symbolizującą napęd CD/DVD. Zaznaczamy to pole, a następnie klikamy kolejną ikonę napędu CD obok listy po prawej stronie. Ukaże się menu, z którego wybieramy opcję Wybierz plik wirtualnego CD/DVD, co powoduje pojawianie się okna wyboru pliku, w którym odnajdujemy nasz plik .iso i wybieramy go. Na końcu klikamy OK i opuszczamy okno dialogowe z ustawieniami.

[Obrazek: 4wirtualnamszynavirtual.png]


Instalacja Androida w VirtualBoxie.
Teraz odpalamy naszą maszynę z systemem Android klikając START. Powinno pojawić nam się takie oto okno, w którym wybieramy opcję Install Android x86 to hard disk.

[Obrazek: 5androidnapc.png]


Po wybraniu tej opcji pojawi się menu Choose Partition, z którego wybieramy opcję Create/Modify partitions.
W następnej kolejności pojawi się menu programu CFDISK. Wybieramy opcję New.

[Obrazek: 6instalacjaandroid.jpg]


A następnie Primary. Dalej podajemy rozmiar partycji. Domyślną wartością jest cały rozmiar wirtualnego dysku, więc zatwierdzamy klikając enterem.
Następnie wybieramy opcję Bootable.

[Obrazek: 7androidnakomputerze.jpg]


A potem Write, po czym musimy wprowadzić słowo YES z klawiatury.
Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie to w menu programu CFDISK powinna pojawić się pozycja sda1.

[Obrazek: 8instalacjaandroida.jpg]


Teraz wybieramy opcję Quit, aby kontynuować dalszą instalację systemu. W menu instalatora powinna się pojawić pozycja sda1 Linux VBOX HARDDISK, którą zaznaczamy i naciskamy OK.

[Obrazek: 9konfiguracjapartycji.jpg]


Należy jeszcze tylko sformatować nowoutworzoną partycję. W tym celu najlepiej jest wybrać system plików ext3 (linuxowy typ plików). Przejdziemy do nowego okna, gdzie potwierdzamy formatowanie.

Po sformatowaniu pojawi się okno z pytaniem czy zainstalować manager uruchamiania systemu GRUB. Klikamy YES i przechodzimy do kolejnego okna, gdzie odpowiadamy na pytanie czy chcemy, aby katalog /system miał ustawioną opcję read-write. Przydatna opcja dla deweloperów i programistów oprogramowania na Androida, więc wybieramy opcję YES w przeciwnym razie można wybrać opcję No. W tym momencie pojawi się pasek postępu informujący o bieżącym stanie instalacji. Po zakończeniu instalacji otrzymamy takie oto okno gdzie wybieramy Reboot.

[Obrazek: 10androidvirtualbox.jpg]


Przy uruchamianiu pojawi nam się manager GRUB, a dalej już załaduje się system Android.

[Obrazek: 12grub.jpg]


Uwaga przy następnym odpaleniu wirtualnej maszyny musimy jeszcze odmontować obraz z plikiem Androida, bo inaczej znów otrzymamy okno instalatora zamiast systemu, który zainstalowaliśmy.

[Obrazek: 11androidvirtualbox.jpg]
04-03-2013 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
remi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Instalacja Androida na komputerze
Równie dobrze androida można odpalić np. z pendrive'a.
28-03-2013 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #3
Emulator Android na komputer
Polecam innym szybszy i łatwiejszy sposób na system Android na PC.

1. Pobieramy emulator Android'a BlueStacks z tej strony.
Kod:
bluestacks.com/new-home.html

2. Instalujemy aplikację (na starszych komputerach proces instalacji BlueStacks może potrwać pewien czas). Po zakończeniu zobaczymy obraz taki jak na poniższym zrzucie ekranu, zatwierdzamy wszystkie komunikaty dotyczące usługi lokalizacji.

[Obrazek: android_na_pc.jpg]

Teraz wystarczy tylko dodać konto Google w ten sposób będziemy mogli wyszukiwać programy w sklepie Play i je instalować na wirtualnej maszynie Android.
Może się przydać w przypadku instalacji jakiegoś oprogramowania do testów lub jeśli chcemy korzystać z niego na komputerze a nie na smartfonie czy tablecie.

Bardzo szybko i łatwo w ten sposób stworzyć wirtualne środowisko jakim jest Android na PC.
05-06-2015 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 45,277 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 12,370 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 79,917 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 167,542 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,148,163 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości