-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Instalacja Androida w postaci ROM-u przez Smart Phone Flash Tool

Przedstawiam tutaj opis instalacji systemu Android na telefonie poprzez komputer z użyciem oprogramowania, jakim jest Smart Phone Flash Tool. Sposób dotyczy wszystkich telefonów z procesorem MediaTek.

Przygotowanie
Aby użyć tego sposobu musimy posiadać system ROM do naszego telefonu. System jest dostarczany, jako pliki .img.

   

Musimy mieć też oprogramowanie, jakim jest Smart Phone Flash Tool, a dodatkowo sterowniki do telefonu, a dokładnie sterownik do układu MediaTek. Sterowniki są załączone na forum.

   

Instalacja

Kiedy mamy niezbędne oprogramowanie, ROM oraz sterownik przystępujemy do działania. Uwaga zazwyczaj instalowanie sterowników jest kłopotliwe w systemie, kiedy nie pozwala on instalować sterownika bez podpisu cyfrowego. W poniższym temacie jest przedstawiony sposób jak sobie radzić, aby niepodpisane sterowniki móc zainstalować.
Jak wyłączyć wymuszanie podpisu cyfrowego sterowników w Windows 8:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...dows-8_230
W temacie Instalacja sterowników dla Androida jest też pokazane dokładniej jak takie sterowniki się instaluje:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...owsach_231

Odpalamy program Smart Phone Flash Tool. Następnie wskazujemy plik .txt z folderu gdzie mamy ROM do instalacji. Wybieramy przycisk Scatter-loading, wskazujemy plik w tym przypadku jest to: (MT6577_Android_scatter_emmc.txt).

   

UWAGA Wykrzyknik
Jeśli mamy 100% pewność, że dany ROM, jaki posiadamy jest na 100% zgodny z naszym telefonem możemy wybrać wszystkie bloki. Jeśli mamy wątpliwości czy aby na pewno ROM jest zgodny pierwsze dwa bloki lepiej jest odznaczyć. Jeśli wgramy niewłaściwy ROM np. od całkiem innego telefonu może się zdarzyć, że całkowicie go unieruchomimy - popularna nazwa uceglenie telefonu. Na forum jest pokazany poradnik jak taki telefon można naprawić, ale to wymaga większej ingerencji w elektronikę telefonu. Dlatego jeśli nie mamy pewności, co do pochodzenia ROM-u 2 pierwsze bloki odznaczamy celem uniknięcia problemów. Nawet jak coś się nie powiedzie zawsze mamy wtedy możliwość powtórki operacji, bo telefon będzie przez komputer widziany, przez co mamy możliwość wgrywania kolejnych ROM-ów.

Kiedy załadowaliśmy ROM do programu klikamy Download. Program może się pytać, (jeśli jakiś blok jest odznaczony) czy chcemy tylko część załadować na urządzenie. Zatwierdzamy opcję na tak. Następnie podpinamy telefon całkowicie wyłączony do komputera. Zazwyczaj podpina się telefon z wyjętą baterią, ale może być tak, że dany model musi mieć baterię w telefonie. Próbujemy bez baterii jak się nic nie uda zobaczyć w komputerze wtedy wkładamy baterię i robimy zabieg na baterii. Po podpięciu telefonu zobaczymy i usłyszymy, że coś zostało wykryte. Musimy jeszcze wgrać sterownik, jeśli robimy taką czynność pierwszy raz.

Wchodzimy, więc do panelu sterowania i menedżera urządzeń i klikamy na nierozpoznane do końca urządzenie, a następnie poprzez opcje wskazujemy nasz sterownik. Ja dorzucam paczkę driverów dla systemów XP, Visa i 7 z 8 dana paczka z 7 też działa, więc mamy sterownik do wszystkich systemów Windows. MTK USB VCOM Driver. Wskazujemy dany sterownik z folderu i instalujemy.

   

Jeśli proces wgrywania sterownika się powiedzie aplikacja Smart Phone Flash Tool rozpocznie automatycznie proces ładowania systemu Android w postaci nowego ROM-u na nasz telefon. Proces wgrywania ROM-u widzimy na belce statusu. Kiedy proces ten dobiegnie do końca otrzymamy stosowny komunikat o powodzeniu.

   


Odpinamy telefon od komputera uruchamiamy i czekamy, aż system załaduje się. Pierwszy start trwa zazwyczaj dość dłużej niż standardowo, kiedy telefon się uruchamia. Wtedy ustawiamy na nowo telefon i nasz nowy system Android.
W ten sposób możemy wgrać praktycznie każdy nowy ROM na telefon z systemem Android.

UWAGA Wykrzyknik
Problem z IMEI: Może się zdarzyć tak, że po włożeniu karty SIM będzie komunikat z niepoprawnym IMEI naszego telefonu. Wtedy musimy dokonać pewnej modyfikacji pliku w systemie Android (potrzebny jest root, jeśli nasze urządzenie z nowym systemem nie posiada praw administratora) i edytując plik systemowy wprowadzamy nasz poprawny IMEI.

Dodatki:

Paczka ze sterownikami do telefonów z Androidem.

.rar  MTK_USB VCOM_Driver.rar (Rozmiar: 10.65 KB / Pobrań: 1468)


Poradnik w formie pliku PDF może komuś będzie łatwiej pobrać, wydrukować i z instrukcją wykonywać poszczególne etapy instalowania ROM-u.

.pdf  Smart_Phone_Flash_Tool.pdf (Rozmiar: 428.01 KB / Pobrań: 2571)
22-01-2014 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brewka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
(22-01-2014 17:33)Pietras napisał(a):  Instalacja Androida w postaci ROM-u...


Taki mądry to na wyczyszczony soft wgraj wszystko od nowa ja wgram, ale nie custompack tego się za nic nie da.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2015 16:26 przez Brewka.)
05-02-2015 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #3
SP Flash Tool - instrukcja !!!
Temat, jaki tutaj opisałem nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z wgrywaniem software na telefon. SP Flash Tool to narzędzie pod smartfony i tablety z układem MediaTek dotyczy to w większości urządzeń pochodzących z Chin http://darmowyinternet.net/smartfon-z-chin/

Jeśli operujesz na urządzeniu w niewłaściwy sposób usuniesz pewne bloki wgrywając niewłaściwy ROM sprawisz, że urządzenie przestanie działać i opisywany tutaj temat już nie zadziała. Popularna nazwa uceglony telefon http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-point_383

Należy być ostrożnym i robić wszystko tak, aby nie uszkodzić telefonu. Wiąże się to zazwyczaj, jeśli niewłaściwie przeprowadzimy instalację, lub użyjemy całkiem innego ROM-u, który nie jest przeznaczony dla danego telefonu.

Tak, więc kiedy telefon działa opisywany program i system Windows wykrywa telefon prawidłowo wszystko jest OK gorzej jak raz użyjesz SP Flash Tool wrzucisz niewłaściwy ROM w dodatku zastępując właściwy działający na telefonie Preloader i blok DSP_BL czymś innym z innego np. telefonu np. jakimś custom-ROM wtedy możesz mieć już problem z telefonem.

Także ja mogę wyczyścić całkowicie soft na telefonie, ale nie zaryzykuję usunąć 2-ch wymienionych bloków, albo nadpisać ich z ROM-u, który nie wiem na 100% czy jest właściwy dla mojego telefonu. Jak wgram zły ROM, ale nie ruszę wspomnianych bloków przynajmniej będę widział, że telefon nie działa tak jak trzeba, ale dalej mogę użyć recovery do wgrywania systemu lub np. SP Flash Tool, aby na nowo zainstalować inny ROM. Telefon cały czas będzie widział system i program, pomimo, że może on nie działać tak jak trzeba.

Custom ROM to nic innego jak ROM opracowany przez kogoś innego, ale taki, który w założeniu ma działać na pewnej grupie telefonów. Jeśli masz telefon z układem MediaTek, a chcesz wgrać ROM przewidziany na układ Exynos (Samsung) lub Qualcomm (Lenovo) no to sorry, ale tego zrobić się nie da.

Także ja nie opisywałem tutaj antidotum na każdy ból, ale sposób radzenia sobie z pewnymi problemami, kiedy chcemy wgrać np. nowy ROM poprzez SP Flash Tool. To jest w pewnym sensie instrukcja postępowania z telefonem Android i używaniem SP Flash Tool.

Masz coś lepszego, usiądź napisz poradnik daj fotki i podziel się tym ze społecznością. Nie jednemu się przyda.
05-02-2015 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fenixpiotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: -1
Post: #4
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Czy mamy jakieś instrukcje, albo bardziej namiary na myPhone CUBE? Chodzi mi właśnie o taki ROM, żeby miał już prawa administratora (root) albo żeby nie miał aplikacji wygranych przez operatora.
Wiem że mam układ MTK i nawet znalazłem na sieci ROM i instrukcję, ale chcę zapytać o jakieś namiary jeśli ktoś wie.
Temat bardzo pomocny, ale brakuje jakiejś bazy danych. Na stronie producenta nie ma nic do pobrania. Dlatego pytam.
29-08-2015 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #5
ROM do MyPhone
Generalnie to producent z poważnym biznesem powinien zamieszczać pliki z systemem do pobrania tak na wszelki wypadek kiedy ktoś będzie chciał np. na nowo wgrać system. MyPhone widać myśli tylko o tym aby jak najwięcej sprzedać a tym samy jak najwięcej zarobić. Na stronie nie widzę żadnego wsparcia w tej kwestii.

Co do uprawnień administratora root to musisz je sobie sam nadać. Do znanych marek np. ZTE, Huawei, UMI ludzie opracowują wersje, które są modyfikowane poprawki, dodawane pewne rozwiązania, a eliminowane to co nie jest potrzebne, ale tam gdzie jest większa społeczność tam też większa szansa coś takiego znaleźć, MyPhone pewnie tłoczy w Chinach u jakiegoś producenta sprzęt i sprzedaje pod swoją marką. Należałoby zgadnąć co to za model pod innymi jest markami i wtedy szukać czegoś takiego jak potrzebujesz, ale jak chcesz mieć tylko prawa administratora (root) to nie musisz robić sobie tyle zachodu są sposoby aby takie prawa sobie nadać w prosty sposób. Aplikacje operatora można też usunąć samemu, albo odinstalować albo jak się nie da wykorzystać pewnie narzędzia do tego celu. Tutaj jednak potrzebne są prawa administratora aby mieć uprawnienia najwyższego poziomu do wejścia w struktury plików systemowych.

MTK to prawie cały sprzęt z Chin, Samsung ma co innego, Nokia swój procesor reszta układów w smartfonach to MTK. Poczytaj tu wydajność i podzespoły:
http://darmowyinternet.net/smartfon-z-chin/

Co do wgrywania ROM-u to nie wystarczy coś znaleźć w sieci, musisz mieć ROM pod dany model wgrywając coś niepewnego co nie jest na dany układ z procesorem możesz popsuć urządzenie tzn. mówi się na to cegła. Da się to naprawić ale trzeba wiedzieć jak.

Co do baz to nikt takich nie prowadzi większość producentów poważnych producentów ROM-y do produkowanych modeli zamieszcza na swoich stronach. Są dwie strony gdzie ludzie wrzucają np. pewne modyfikacje, czy przeróbki ROM-ów, ale tam raczej wersji MyTab MyPhone nie znajdziesz bo jak napisałem to produkt szyty na zamówienia firmy więc taki sprzęt pewnie tylko w Polsce jest.
Kod:
needrom.com
vondroid.com

Jak chcesz kupować pomyśl o zakupach marek, które kupuje cały świat.
http://darmowyinternet.net/sklepy/

Także jak chcesz się bawić i powygrywać sobie system to nie w taki sposób, że znajdziesz coś na sieci pobierzesz i zainstalujesz na urządzeniu. Jak pobierzesz a w 99% pewnie będzie to coś co nie pasuje na telefon czy tablet będziesz 500 zł do tyłu.
29-08-2015 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #6
ROOT dla MyPhone Cube
To co chcesz uzyskać to jak dobrze rozumiem to tylko uprawnienia root więc są instrukcje na sieci jak to zrobić poszukaj pierwsza lepsza strona i wszystko jest wyjaśnione.
Generalnie kwestia użycia jakiegoś programu, który coś takiego na tablecie, smartfonie z systemem Android wykonuje. Nie bawiłbym się w dziwne wgrywanie systemu, modyfikowanego w dodatku bo możesz się bardziej rozczarować.
29-08-2015 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosamet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #7
Rootowanie MyPhone
W tym filmiku pokazane jest jak wykonać root w telefonie MyPhone Cube.




Mając uprawnienia administratora mamy możliwość, aby samemu sobie dostosować system pod siebie.
29-08-2015 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tfanatic Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
a co jeżeli plik romu jest dostarczany jako ZIP ja nie mam żadnego pliku ROM mam wszystkie firmware w plikach ZIP.

czy ktoś mi napisze jak zaktualizować chiński telefon, wszystko jedno czy z karty SD czy z komputera, mam dostępne firmware tylko w ZIP i nie mam czym przekonwertować.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2016 12:50 przez tfanatic.)
04-05-2016 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maniek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Instalujesz ROM .zip z karty SD.
Pobierz plik .zip z ROM-em i skopiuj go na kartę SD. Uruchom tryb recovery na urządzeniu i tam masz odpowiednią opcję.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...-reset_292

Powinieneś mieć takie (+-) oto opcje w przypadku recovery i instalacji ROM-u .zip:
- install zip from sdcard
- choose zip from sdcard
- apply update from external storage

Po zakończeniu instalacji ROM-u, należy przejść z powrotem do głównego ekranu odzyskiwania i wybierać "Uruchom ponownie teraz" opcja restartu.
Pamiętaj, że firstboot (pierwsze uruchomienie nowego systemu) może zająć trochę czasu, więc należy być cierpliwym i nie przerywać procesu rozruchowego.

Także jak masz dostęp do recovery na swoim telefonie ww. opcja powinna zadziałać.

p.s. Wykrzyknik nie jestem pewien, ale zanim przystąpisz do instalacji nowego ROM-u możliwe, że powinieneś wykonać wipe data/factory reset.

To są opcje gdzie sam ręcznie dokonujesz wszystkiego.
04-05-2016 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
irys2205 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool
Witam.
Mój SP flash tool v3.13 odpowiada, że mój android scatter jest nieoryginalny... co w takim wypadku... widziałem na YT, że można go uruchomić, ale jak nie wiem... jeśli wiecie coŚ na ten temat to Proszę o Pomoc.
02-07-2016 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 165,727 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci alicja 29 106,389 03-07-2016 10:31
Ostatni post: kamyg
  Lenovo A820 włącza się tylko do logo - Flash Tool nie ściąga sterowników radol 2 5,265 11-03-2016 15:52
Ostatni post: zuzi
Żarówka Instalacja programów i gier na karcie pamięci - program Cezary 0 8,677 06-09-2015 18:11
Ostatni post: Cezary
Żarówka Instalacja Androida na komputerze applex 2 10,469 05-06-2015 10:34
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości