-reklama-

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zablokowany bagażnik w aucie
alkhor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Żarówka Zablokowany bagażnik w aucie
Opiszę tutaj sytuację, jaka kiedyś mi się przytrafiła z autem, a innym może pomóc gdyż nie wszyscy mają książki serwisowe, instrukcje i inne tutoriale, a też, kiedy jest problem wiele osób chce szybko rozwiązać problem, więc pierwsze, co to szukają pomocy w necie.

Kiedyś przyjechałem swoim autem do domu Peugeot 607, a w bagażniku miałem zakupy. Chcąc otworzyć klapę bagażnika nie mogłem jej podnieść. Mechanizm (w Peugeot 607 jest automatyczne otwieranie klapy przez siłowniki, więc jeden przycisk i klapa otwiera się samoczynnie) próbował klapę podnieść, ale jakby gdzieś się ona blokowała. W instrukcji auta jest opisane jak można otworzyć awaryjne klapę, ale zanim się do tego dojdzie sporo trzeba czasu na to stracić. Pierwsze, co to musimy się dostać do środka auta, a dokładniej do bagażnika w aucie, ale od wewnątrz. I nie trzeba demontować tylnej kanapy. Wystarczy złożyć podłokietnik, który jest na środku i będziemy mieli przestrzeń do włożenia ręki do bagażnika. Tam są specjalne klamry, którymi odciąga się blokadę kanapy i można złożyć lewą lub prawą część tylnego siedzenia, a nawet obydwie części.

[Obrazek: 1_blokada_bagaznika.jpg]

[Obrazek: 2_zablokowana_klapa_auta.jpg]

Wystarczy pociągnąć za któryś klips i złożymy kanapę w aucie. Wtedy wsuwamy się do środka, a następnie (potrzebny płaski mały śrubokręt i latarka) przekręcamy manualnym mechanizmem odblokowywania bagażnika w zamku klapy. W taki oto prosty sposób można odblokować klapę bagażnika w Peugeot 607 w nowszych autach są podobne rozwiązania, producenci już zawczasu pomyśleli o tym, aby w awaryjnej sytuacji jakoś sobie poradzić z otwarciem bagażnika, np., kiedy akumulator padnie, bo wszystko jest sterowane elektroniką w takich autach.

[Obrazek: 3_zablokowana_klapa_bagaznik_peugeot_607.jpg]

Może to być jednorazowa sytuacja, ale jak się powtarza lub zdarza często warto zdemontować mechanizm zamykania klapy (dwie śrubki odkręcamy, lekko demontujemy wykładzinę bagażnika (wcześniej trzeba wyjąc kilka plastikowych kołków) i w prosty sposób wyjmiemy zamek. Można przeczyścić styki, można też dokonać inspekcji całego układu, ale jest tam mechanik ślimakowy oraz silniczek, który może się wysłużył lub szczotki się zużyły. Jak sobie z tym poradzić jest to opisane w temacie zablokowana klapka od wlewu paliwa gdzie dokładniej opisałem sposób naprawy silniczka. Może to pomóc i rozwiązać problem, jeśli to silniczek sprawia problemy, ale może się też zdarzyć tak, że trzeba będzie wymienić mechanizm na nowy.

[Obrazek: 4_klapa_centralny_zamek_peugeot.jpg]
04-09-2019 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Reklama
Dzisiaj 07:15
Kaziu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Zablokowana klapa bagażnika
A co to jest, że czasami klapa się zacina tzn. trzeba ją manualnie odblokować, a potem działa, ale raz na jakiś czas się zatnie i nie chce się automatycznie otworzyć?
Taką sytuację ma mój kolega gdzie bagażnik otwierany jest z pilota albo przyciskiem i po jego naciśnięciu klapa bagażnika się automatycznie otwiera, ale zdarza się, że nie można jej otworzyć automatycznie i trzeba właśnie tym opisywanym tu sposobem ręcznie ją odblokować. Coś się zacina, ale co?
30-09-2019 16:45
alkhor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
RE: Zablokowany bagażnik w aucie
Zapewne to samo co opisywałem tutaj w tym poradniku związanym z zablokowaną klapką od wlewu paliwa:

Zablokowana klapka od wlewu paliwa

Poczytaj bo obstawiam ten sam problem. Jest to identyczny objaw i najprawdopodobniej będą już małe szczotki niedomagać. Możesz je zamienić, przekręcić, przeczyścić styki tak aby były w lepszym ułożeniu i lepiej stykały powierzchni roboczej.
W ostateczności kupić używany mechanizm i wymienić na nowy, ale jak piszę warto spróbować samemu podziałać nie ma z tym dużego problemu, a jak pokazałem można to też naprawić.

Powodzenia ;-)
30-09-2019 21:17
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości