-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROOT'owanie tabletów opis
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #51
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Przecież napisałem który plik mam w tablecie a którego nie mam, root explorer mam zainstalowany ponieważ było wspomniane o nim w tym poradniku. Już poradziłem sobie według poradnika do momentu root gotowy, tylko teraz mam problem z przekopiowaniem tych plików do tableta. Niby wszystko proste, ale jak człowiek jest nie kumaty w tych sprawach to strasznie się trzeba namęczyć i czekać z politowaniem aż ktoś pomoże, ale nie tak zdawkowo jak do specjalisty tylko jak do pierwszo klasistyHuh
26-11-2012 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #52
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Jak nie masz pliku 3g_dongle.cfg to znaczy, że to tablet będzie miał inną budowę plików i tym sposobem tego nie zrobisz. Wrzuć tutaj ten plik ze strukturą apn....xml i ja Ci powiem, które rozwiązanie będzie u Ciebie. Wydaje mi się, że jednak nie to z tego poradnika.
Aktualizacja albo dogrywanie plików dla tej innej struktury tego nie przerabiałem więc muszę się sam zgłębić bo nie wiem czy wystarczy tylko podmienić jakiś plik.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
26-11-2012 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #53
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(26-11-2012 01:09)stanley50 napisał(a):  Przecież napisałem który plik mam w tablecie a którego nie mam, root explorer mam zainstalowany ponieważ było wspomniane o nim w tym poradniku. Już poradziłem sobie według poradnika do momentu root gotowy, tylko teraz mam problem z przekopiowaniem tych plików do tableta. Niby wszystko proste, ale jak człowiek jest nie kumaty w tych sprawach to strasznie się trzeba namęczyć i czekać z politowaniem aż ktoś pomoże, ale nie tak zdawkowo jak do specjalisty tylko jak do pierwszo klasistyHuh


Kolego masz 'S3' i chyba tym sposobem z "3g_dongle.cfg" tego tabla NIE zrobisz.
MiniADB ROOT ci nie wyszedł bo robiłeś na W7 - ale juz jest tam NOWY opis i mozna robić na Windows 7 [sprawdzono empirycznie] poczytaj ponownie na http://www.klubin.hrleon.com/tablety/tablety.php
Po prostu nie masz jeszcze zrootowanego tabla i dlatego nie mozesz nic kopiować.
MUSISZ mieć WSZYSTKO tak jak w opisie Mini ADB ROOT dopiero wtedy będzie ok.
Ponadto napisz o co chodzi i co sie dzieje bo stwierdzenie że "już na poczatku klapa" niewiele mówi.
Napisz:
- czy modem działa pod PC
- i z jaka karta SIM
- co sie dzieje z modem jak go podłączysz pod tabla
- jakimi kolorami miga po podłaczeniu
- poczytaj tu tam też kol. *kamil2345x* miał 'S3' http://darmowyinternet.net/forum/showthr...47&page=11


.

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 06:16 przez 7dziadek.)
26-11-2012 06:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #54
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(26-11-2012 01:28)zuzi napisał(a):  Jak nie masz pliku 3g_dongle.cfg to znaczy, że to tablet będzie miał inną budowę plików i tym sposobem tego nie zrobisz. Wrzuć tutaj ten plik ze strukturą apn....xml i ja Ci powiem, które rozwiązanie będzie u Ciebie. Wydaje mi się, że jednak nie to z tego poradnika.
Aktualizacja albo dogrywanie plików dla tej innej struktury tego nie przerabiałem więc muszę się sam zgłębić bo nie wiem czy wystarczy tylko podmienić jakiś plik.

nie chce się wysłać ten plik, a to nie obsługiwany format, a to za duży, co jest grane? Nawet spakowałem i malutki był i też nie.
Dobra dałem na przeklej to bedzie do pobrania w razie potrzeby.
http://przeklej.net/down/254778642139623...1185a.html[/url]


Cytat:Napisane przez 7dziadek, czy modem działa pod PC

tak, bez problemu

Cytat:i z jaka karta SIM

Areo2

Cytat:co sie dzieje z modem jak go podłączysz pod tabla

chwile miga na zielono później miga na niebiesko

Cytat:poczytaj tu tam też kol. *kamil2345x* miał 'S3' http://darmowyinternet.net/forum/showthr...47&page=11

poczytałem ale tam sprawa *kamil2345x* nie została rozwiązana

może napisze od początku co zrobiłem:
z tematu http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47 wykonałem pierwsze 4 punkty i potem skopiowałem lecz sam nie wiem jak, bo różne próby czyniłem te 2 pliki z forum t.z "3g_dongle.cfg" i "apns-conf.xml." Pierwszego pliku nie miałem w folderze etc, natomiast ten drugi był ale podejrzewam że sie zamienił jak je wklejałem. Na ten moment tableta przywróciłem do ustawień fabrycznych, ale zaglądając do folderów i plików to chyba nie jest do końca prawdą że tablet przywraca sie do ustawień dziewiczych bo pozostawały tam foldery i pliki programów które ja instalowałem i kopiowałem. Nie za bardzo wiem jak to teraz ugryźć, "3g_dongle.cfg" nie da sie usunąć, "apns-conf.xml." nie da się zamienić bo mam kopie. Może trochę cierpliwości ze strony osoby pomocnej i podziałamy, z góry dzięki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 16:15 przez stanley50.)
26-11-2012 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #55
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(26-11-2012 14:06)stanley50 napisał(a):  może napisze od początku co zrobiłem:
z tematu http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47 wykonałem pierwsze 4 punkty i potem skopiowałem lecz sam nie wiem jak, bo różne próby czyniłem te 2 pliki z forum t.z "3g_dongle.cfg" i "apns-conf.xml." Pierwszego pliku nie miałem w folderze etc, natomiast ten drugi był ale podejrzewam że sie zamienił jak je wklejałem. Na ten moment tableta przywróciłem do ustawień fabrycznych, ale zaglądając do folderów i plików to chyba nie jest do końca prawdą że tablet przywraca sie do ustawień dziewiczych bo pozostawały tam foldery i pliki programów które ja instalowałem i kopiowałem. Nie za bardzo wiem jak to teraz ugryźć, "3g_dongle.cfg" nie da sie usunąć, "apns-conf.xml." nie da się zamienić bo mam kopie. Może trochę cierpliwości ze strony osoby pomocnej i podziałamy, z góry dzięki.

1. Kolego nie wiem jakim cudem BEZ zrootowania skopiowałes ten plik "3g_dongle.cfg"
2. POWTARZAM - mam upgrade Twego tableta i tam w katalogu /system/etc/ NIE MA tego pliku "3g_dongle.cfg" więc wg mojej wiedzy ta metodu odpada.
3. Jak miga na niebiesko to dobrze. pobierz ten plik http://klubin.hrleon.com/download/ril-apnf.rar i zamień/skopiuj do tabletu i spróbuj podłaczyć modem - czy coś sie zmieniło ?
4. Który masz Modem E3131 z Play/Orange czy HiLink ?
5. Czy masz juz zrobionego ROOT'a itp wg 'opisu MiniADB Root' ?

ps.
sprawa *kamil2345x* nie została rozwiązana - bo wina lezy po stronie modemu lub z jego tabletem jest coś nie tak - miał go wysłać do serwisu

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 17:01 przez 7dziadek.)
26-11-2012 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #56
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Kod:
Napisane przez 7dziadek
Cytat:1. Kolego nie wiem jakim cudem BEZ zrootowania skopiowałes ten plik "3g_dongle.cfg"


to znaczy próbowałe tego toota tymczasowego bo teraz sobie przypominam że miałem "remount succeeded" i nie mogłem przekopiować za pomocą Root Explorera i idąć za poradą z instrukcji o pliku 111 umieściłem te 2 pliki w folderze ADB i komendami, "adb push 3g_dongle.cfg /etc/3g_dongle.cfg" i "adb push apns-conf.xml /etc/apns-conf.xml" udało mi się skopiować. Natomisat za pomocą Root Explorera nic nie mogłem w tym samym czasie zrobić.
2. POWTARZAM - mam upgrade Twego tableta i tam w katalogu /system/etc/ NIE MA tego pliku "3g_dongle.cfg" więc wg mojej wiedzy ta metodu odpada.
Cytat:Wiem i wiedziałem to od początku bo zanim zaczołem cokolwiek robić to sprawdziłem i go nie było a teraz siedzi jak zaklety.
3. Jak miga na niebiesko to dobrze. pobierz ten plik http://klubin.hrleon.com/download/ril-apnf.rar i zamień/skopiuj do tabletu i spróbuj podłaczyć modem - czy coś sie zmieniło ?
Cytat:



Pobrałem tylko zanim cokolwiek zrobie to chcę sie upewnić czy mam usunąć te 2 pliki "3g_dongle.cfg" i "apns-conf.xml" z katalogu "etc" ponieważ one są z forum.



Cytat:4. Który masz Modem E3131 z Play/Orange czy HiLink ?


E3131 z Play


Cytat:5. Czy masz juz zrobionego ROOT'a itp wg 'opisu MiniADB Root' ?


Na ten moment to tablet jest przywrócony do ustawień fabrycznych, choć jak pisałem wcześniej to pliki które w czasie używania tableta były pobierane, zmieniane pozostały, więc co to za ustawienia fabryczne jak usuwa zainstalowane aplikacje a śmieci w systemie zostają
26-11-2012 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #57
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Aleś namieszał z tymi cytatami że nie wiadomo co Ty a co ja Diabeł

Dobra weź skopiuj te dwa pliki do tabla wg opisu z tego rar'a co ściągnąłeś - tamte nie kasuj one przy kopiowaniu sie same zamienią .
Potem uruchom 'shell'
po wpisach

adb root
następnie:
adb remount



wpisz
adb shell i jak dostaniesz znak $ wpisz
su
dostaniesz
root@android: #


wpisz:

rm /system/etc/3g_dongle.cfg



i plik zostanie skasowany


Po zakończeniu pracy wpisz
root@android: # adb reboot i poczekaj aż się tablet zresetuje lub wyłaczy


Teraz podłącz modem i startuj tablet - czasami w AERO2 trzeba długo czekać aby sie zalogował

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 18:40 przez 7dziadek.)
26-11-2012 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #58
RE: ROOT'owanie tabletów opis
[quote='7dziadek' pid='1157' dateline='1353947660']
Aleś namieszał z tymi cytatami że nie wiadomo co Ty a co ja Diabeł[quote][/quote]

Namieszałem bo nie umiem obsługiwać tego cytowaniaO matko

[quote]Dobra weź skopiuj te dwa pliki do tabla wg opisu z tego rar'a co ściągnąłeś - tamte nie kasuj one przy kopiowaniu sie same zamienią[/quote]


Skopiowałem te pliki to tableta i dopiero później zobaczyłem że miałem skopiować na komputer pliki z tableta.



[quote]Potem uruchom 'shell'
po wpisach

adb root
następnie:
adb remount



wpisz
adb shell i jak dostaniesz znak $ wpisz
su
dostaniesz
root@android: #


wpisz:

rm /system/etc/3g_dongle.cfg



i plik zostanie skasowany[/quote]


tylko że ja nie dostaje "$" po wpisaniu shell tylko "root@android: /#" i jak poszedłem dalej to file not fount i koniec


[quote]Po zakończeniu pracy wpisz
root@android: # adb reboot i poczekaj aż się tablet zresetuje lub wyłaczy[quote]

dalej nic mi nie wychodziło więc zrestartowałem tableta ręcznie


[/quote]Teraz podłącz modem i startuj tablet - czasami w AERO2 trzeba długo czekać aby sie zalogował[quote][/quote]

po podłączeniu modemu to samo parę mignięć na zielono i miga na niebiesko pojedynczymi mignięciami
26-11-2012 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #59
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Mialem stanley dla Ciebie pare instrukcji, ale zostaly na komputerze wiec dzis Ci za wiele nie podpowiem, als zrob na spokojnie sposobem dziadka i moze Ci zadziala. Przeczytaj jeszcze raz i rob tak jak on podaje.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
26-11-2012 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #60
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(26-11-2012 22:48)zuzi napisał(a):  Mialem stanley dla Ciebie pare instrukcji, ale zostaly na komputerze wiec dzis Ci za wiele nie podpowiem, als zrob na spokojnie sposobem dziadka i moze Ci zadziala. Przeczytaj jeszcze raz i rob tak jak on podaje.

Przekopiowałem pliki do tableta, usunąć "3g_dongle.cfg" mi się nie udało ale myślę że on pozostając tam nie przeszkadza, no chyba że się mylę. Podłączyłem modem i sobie miga na niebiesko z pół godziny i nic, to co mam więcej robić?. Czyż by nikt jeszcze nie uruchomił modemu 3131 na fergusonie?
26-11-2012 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,221 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,138,247 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,332 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,165 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
Żarówka Prosty sposób na root programem SRSRoot applex 14 69,736 05-09-2015 14:01
Ostatni post: Kobacabana

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości