-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROOT'owanie tabletów opis
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #61
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Jeśli to ta wersja na którą podziała ten poradnik to internet odpalisz. W dziale internet mobilny oraz ptoblem techniczne widziałem dwa poradniki jak dodawać APN do aero musisz go dodać ręcznje. Wejdź tam poczytaj. Jak już modem jest widziany przez tablet po dodaniu APN dla aero powinien się on dodać i być widoczny. Masz zasięg modem miga kolorami niebieskimi. Jak APN nie będzie chciał się dodać znaczy, że modemu w tablecie jeszcze nie ma.
Poczytaj te dwa poradniki zobrazujesz sobie to lepiej.
26-11-2012 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #62
RE: ROOT'owanie tabletów opis
mozesz mi wyslac poczta na srode dojdzie do mnie a ja w czwartek Ci odesle z dzialajacym modemem i zrobie poradnik krok po kroku do tego modelu

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
27-11-2012 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #63
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(26-11-2012 23:59)zebber napisał(a):  Jeśli to ta wersja na którą podziała ten poradnik to internet odpalisz. W dziale internet mobilny oraz ptoblem techniczne widziałem dwa poradniki jak dodawać APN do aero musisz go dodać ręcznje. Wejdź tam poczytaj. Jak już modem jest widziany przez tablet po dodaniu APN dla aero powinien się on dodać i być widoczny. Masz zasięg modem miga kolorami niebieskimi. Jak APN nie będzie chciał się dodać znaczy, że modemu w tablecie jeszcze nie ma.
Poczytaj te dwa poradniki zobrazujesz sobie to lepiej.

Kolego po to mu dałem te dwa pliki ril.xml i apns-conf.xml zeby wgrał do tabla bo tam są już wpisy i E3131 i AERO2 więc nic nie musi wpisywać.



(26-11-2012 23:50)stanley50 napisał(a):  Przekopiowałem pliki do tableta, usunąć "3g_dongle.cfg" mi się nie udało ale myślę że on pozostając tam nie przeszkadza, no chyba że się mylę. Podłączyłem modem i sobie miga na niebiesko z pół godziny i nic, to co mam więcej robić?. Czyż by nikt jeszcze nie uruchomił modemu 3131 na fergusonie?

To dziwne że się nie chce wykasować ale IMHO on nie przeszkadza może tam siedzieć Szczęśliwy



(26-11-2012 21:12)stanley50 napisał(a):  tylko że ja nie dostaje "$" po wpisaniu shell tylko "root@android: /#"

to wpisz teraz: rm /system/etc/3g_dongle.cfg

Cytat: po podłączeniu modemu to samo parę mignięć na zielono i miga na niebiesko pojedynczymi mignięciami

Z tego by wynikało że problem leży po stronie modemu trzeba go przekonfigurować .
Poczytaj tu o konfigurowaniu modemu tam są komendy AT na sprawdzenie i ustawienie modemu http://darmowyinternet.net/forum/showthr...47&page=13 albo jak nie dasz rady to zrób jak pisze Kol. *android*

W sumie to dla mnie dziwna sprawa bo mam taki sam modem z PLAY i nic w nim nie grzebałem i AERO2 chodzi mi od początku ok

.

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2012 05:47 przez 7dziadek.)
27-11-2012 05:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #64
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Cytat:to wpisz teraz: rm /system/etc/3g_dongle.cfg

usunięty


Cytat:Z tego by wynikało że problem leży po stronie modemu trzeba go przekonfigurować .
Poczytaj tu o konfigurowaniu modemu tam są komendy AT na sprawdzenie i ustawienie modemu http://darmowyinternet.net/forum/showthr...47&page=13 albo jak nie dasz rady to zrób jak pisze Kol. *android*


poczytam


Cytat:W sumie to dla mnie dziwna sprawa bo mam taki sam modem z PLAY i nic w nim nie grzebałem i AERO2 chodzi mi od początku ok


jeżeli na tablecie ci chodzi bez grzebania ten modem to po jakiego, jest ten poradnik http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47
zrobiłem cztery pierwsze punkty z tego poradnika i teraz trzeba to odwrócić do ustawień fabrycznych? Jest wogóle taka możliwość?
27-11-2012 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #65
RE: ROOT'owanie tabletów opis
jes w medemach masz opis jak przywrocic fabryczne ustawienia. Czasami jest tak, albo zawsze, ze tablet pomimo wpisania driverow z odpowiednimi nr portow nie chce widziec modemu i trzeba przestawic modem. Dla kompjtera nie ma to znaczenia, dla routera juz ma bo taki modem znow nie bedzie widziany, ale znow tablet bedzie go widzial.
Jeden kolega ci tu zaproponowal pomoc jak nie mozesz sobie poradzic daj komus kto lepiej ten problem rozumie.
Inna sprawa jak ustawiales tablet z opisu dziadka bo takie misles pliki, to ustaw teraz modem tak jak on ma czyli chyba fabryczne ustawienia, jak dobrze zrozumialem.
27-11-2012 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #66
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(27-11-2012 15:21)stanley50 napisał(a):  usunięty
No widzisz jeszcze z Ciebie beda ludzie Szczęśliwy

Cytat: jeżeli na tablecie ci chodzi bez grzebania ten modem to po jakiego, jest ten poradnik http://darmowyinternet.net/forum/showthread.php?tid=47
zrobiłem cztery pierwsze punkty z tego poradnika i teraz trzeba to odwrócić do ustawień fabrycznych? Jest wogóle taka możliwość?

A czytałeś jaki jest TEMAT tutaj ?Niezdecydowany
Masz taki tablet jak w 'Temat'cie' ? ...... więc poradnik jest dla takiego tabla i jemu podobnym ....... a Twój widać jest NIEpodobny O matko

Na stronie Fergusona jest 'update' do Twojego tabla zrób i powinno wszystko zniknąć ...... a przy okazji może zacząc działać Twój modem ..... a jeżeli nadal nie to mozesz skopiować-zamienić te dwa pliki i wtedy spróbować.

Na Twoim miejscu zrobiłbym jeszcze tak - pozycz inny modem i zobacz czy bedzie działał z tym tabletem

.

.

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2012 16:17 przez 7dziadek.)
27-11-2012 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #67
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Cytat:phiphi
Jeden kolega ci tu zaproponowal pomoc jak nie mozesz sobie poradzic daj komus kto lepiej ten problem rozumie.


Informacje nie wnoszące nic do problemu nie bardzo mnie interesują. Wysyłka nie wchodzi w grę. Próbowałem w różnych komisach co naprawiają komórki czy podjęli by sie takiego zabiegu i nic z tego. Gdyby ktoś blisko Łodzi zrobił mi to za odpłatnością to już dawno bym to zrobił niż siedzieć i kombinować z myślą że coś nie tak zrobie, że sprzęt nie wstanie i pół mojej wypłaty poszłooooooooo!




Cytat:No widzisz jeszcze z Ciebie beda ludzie



za rączkę to i przedeszkolak potrafi




Cytat:Na stronie Fergusona jest 'update' do Twojego tabla zrób i powinno wszystko zniknąć ...... a przy okazji może zacząc działać Twój modem


'update" zrobiłem 2 listopada chya zaraz jak wyszło, czy mam powtórzyć?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2012 16:44 przez stanley50.)
27-11-2012 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
7dziadek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #68
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Tak update mozesz robić ile razy chcesz

"Nie jestem w tych sprawach orłem - piszę co wiem
[lub co wydaje mi się że wiem O matko]] lub co sprawdziłem empirycznie"
27-11-2012 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #69
RE: ROOT'owanie tabletów opis
Ja nie jestem z Łodzi jestem pomiędzy Łodzią, a Warszawą. Ja Ci postawię ten tablet na nogi. Pieniędzy nie chcę.
Wysyłasz tablet na mój adres i zobaczysz, że będziesz miał to co chcesz zrobić.
I nie myśl, że mi zależy na Twoim tablecie więc go nie odeślę. Ja to zrobię i opiszę dla potomnych, aby się nie musieli męczyć.
Wtedy i komisy będą przyjmować zlecenia. Teraz sami nie wiedzą jak się za to zabrać, ale my wiemy tylko, że niektórych rzeczy nie da się zrobić na odległość.
Ja już w Twoim problemie się gubię bo w zasadzie nie wiem do jakiego schematu się zastosować, ale mając przed sobą problem będę wiedział.
Inna sprawa w komksie jak masz zapłacić przykładowo 100 zł, może kup taki modem, który ten tablet na 100% obsługuje.
W tym momencie się wycofuję. Jak chcesz dalej sam próbować, załóż nowy temat napisz dokładnie co masz jakie pliki z czym jest problem bo tu już jesteś przy końcu, a znów się okazuje, że trzeba się wrócić do początku.
Także oferuję Ci swoją pomoc, a potem wyjaśnię krok po kroku jak należało postępować aby to współgrało.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
27-11-2012 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #70
RE: ROOT'owanie tabletów opis
(27-11-2012 17:45)veyro napisał(a):  Ja nie jestem z Łodzi jestem pomiędzy Łodzią, a Warszawą. Ja Ci postawię ten tablet na nogi. Pieniędzy nie chcę.
Wysyłasz tablet na mój adres i zobaczysz, że będziesz miał to co chcesz zrobić.
I nie myśl, że mi zależy na Twoim tablecie więc go nie odeślę. Ja to zrobię i opiszę dla potomnych, aby się nie musieli męczyć.
Wtedy i komisy będą przyjmować zlecenia. Teraz sami nie wiedzą jak się za to zabrać, ale my wiemy tylko, że niektórych rzeczy nie da się zrobić na odległość.
Ja już w Twoim problemie się gubię bo w zasadzie nie wiem do jakiego schematu się zastosować, ale mając przed sobą problem będę wiedział.
Inna sprawa w komksie jak masz zapłacić przykładowo 100 zł, może kup taki modem, który ten tablet na 100% obsługuje.
W tym momencie się wycofuję. Jak chcesz dalej sam próbować, załóż nowy temat napisz dokładnie co masz jakie pliki z czym jest problem bo tu już jesteś przy końcu, a znów się okazuje, że trzeba się wrócić do początku.
Także oferuję Ci swoją pomoc, a potem wyjaśnię krok po kroku jak należało postępować aby to współgrało.

Napisałem wcześniej że wysyłka nie wchodzi w grę, nie wiem czy zależy komuś na moim tablecie czy nie, ale jak dla mnie jest to dużo ile wydałem na niego i nie owijam w bawełne że to czy tamto, poprostu boję sie wysłać do kogoś kogo nie znam i w życiu na oczy nie widziałem. A że nie możesz się połapać w tym wszystkim to pewnie i mój błąd że nie założyłem nowego tematu było by jaśniej. Wiele razy uzyskiwałem pomoc na innych forach i jestem bardzo wdzięczny że ktoś poświęca swój czas bezinteresownie. Nic nie moge poradzić że się wycofujesz, wola Towoja Panie.Zdezorientowany


Cytat:Napisane przez 7dziadek

Tak update mozesz robić ile razy chcesz


Zrobiłem to update i teraz mam z powrotem skopiować te 2 podane przez ciebie pliki "ril.xml i apns-conf.xml" bo zostały zamienione na orginały. Po update tableta, modem zachowuje sie tak samo, miga na niebiesko. Do kompa jak włoże to 5 sek i mam neta.
27-11-2012 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,995 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,383 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,289 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,073 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
Żarówka Prosty sposób na root programem SRSRoot applex 14 69,468 05-09-2015 14:01
Ostatni post: Kobacabana

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości