-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca tester stron i aplikacji webowych
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #1
Ostrzeżenie Praca tester stron i aplikacji webowych
Czy zdarzyło się Wam szukać kiedyś informacji odnośnie pracy, jaką jest tester – tester stron, tester gier komputerowych, testowanie oprogramowania, testowanie sprzętu, testowanie stron internetowych itp. Pewnie wiele osób związanych z komputerami szukało, a nawet znalazło nie raz ogłoszenie związane z pracą na stanowisku testera.
Częstym ogłoszeniem o pracy jest ogłoszenie na stronie pracuj.pl Tester aplikacji bankowych Wykrzyknik

Ogłoszenia były publikowane, jako rekrutacja ukryta, dodatkowo praca w egzotycznych zakątkach świata, wymagania na poziomie każdego użytkownika komputera w dodatku praca bez znajomości języka obcego (wiele osób też pewnie się dawało nabrać), bo w ogłoszeniu nie było informacji, że jest to tylko ogłoszeni testowe sprawdzające działanie serwisu. Sam się kiedyś dałem nabrać wysyłając zgłoszenie, a jak się okazuje dość często ta oferta to tylko test. Tylko, że wcześniej jak pamiętam w ogłoszeniu nie było informacji, że jest to tylko ogłoszenie testowe od jakiegoś czasu pracuj.pl wprowadziło jednak te informacje i ciekawi mnie teraz jak wiele osób będzie wysyłać zgłoszenia. Moim zdaniem powinny być takie ogłoszenia od razu zaznaczane, jako testowe, aby nie wprowadzać ludzi w błąd tak jak mnie samego kiedyś. Po co tracić czas jak nie ma się ochoty na zabawę Podejrzany

[Obrazek: tester_stron.jpg]
13-02-2014 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Praca tester stron i aplikacji webowych
Też jakiś czas temu widywałem takie ogłoszenia i myślałem, że to prawdziwe oferty pracy.
[Obrazek: g8x4.jpg]

Dopiero kiedyś przypadkiem zobaczyłem informacje, że to ogłoszenie testowe tylko, że te informacje, że jest to ogłoszenie testowe sprawdzające funkcjonalność serwisu są podawane 1/10.
Wiele osób chwyta to jako ofertę, siada przed komputerem i składa CV pod stanowisko tester stron www, a efekt jest taki, że nie ma żadnej pracy i pozostaje tylko nadzieja. Tak się nie robi albo firma zatrudnia ludzi do pracy, którzy testują ich serwis albo daje się ogłoszenie dokładnie oznaczając je, że nie jest to oferta pracy, a tylko oferta testowa i wolontariusze chcący pomóc pomagają w testach Wykrzyknik

Cytat:Tester aplikacji

Region: Malediwy


Opis stanowiska:

•testowanie i wspieranie aplikacji bankowych,
•opracowywanie scenariuszy testowych aplikacji biznesowych,
•wdrażanie, testowanie i dokumentowanie rozwiązań informatycznych,
•raportowanie wyników przeprowadzonych testów,
•współpracę z programistami w zakresie rozwiązywania wykrytych problemów,
•przygotowywanie narzędzi i skryptów wspomagających proces analizy i testów,
•przeprowadzanie analizy potrzeb obszarów biznesowych i przygotowywanie specyfikacji rozwiązań systemów informatycznych,
•doradztwo w zakresie użytkowania wdrożonych rozwiązań.

Wymagania:

•wykształcenia wyższego (preferowane kierunki informatyczne, matematyczne i pokrewne),
•doświadczenia w przygotowywaniu i dokumentowaniu potrzeb użytkowników biznesowych,
•znajomości SQL i tematyki bazodanowej (ORACLE, MS SQL),
•znajomości podstaw programowania,
•umiejętności konstruktywnego i analitycznego myślenia,
•dokładności, rzetelności i odpowiedzialności za powierzone zadania,
•samodzielności i dociekliwości,
•komunikatywności i umiejętności pracy w zespole,
•mile widziana ogólna wiedza z zakresu bankowości i finansów.

Oferujemy:

•pracę w prestiżowej i stale rozwijającej się organizacji ,
•możliwość rozwoju zawodowego,
•zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Zresztą wszystkie te oferty pracy na stanowisku tester stron, praca w domu, praca zdalna gdzie jest podana jakaś firma mała, brak dokładnych informacji o tej firmie to wielka ściema. Już takich ogłoszeń ostatnimi czasy sporo widziałem. Praca przy wypełnianiu ankiet czas pracy 15 minut zarobki 15 zł itd. to jest jedna wielka ściema. Raz nawet zrobiłem testy ofert pracy (tester stron praca zdalna w domu) przerabiając tak CV, aby pasowało pod ofertę. Nikt nie zadzwonił. Jak macie namiary w ogłoszeniu na firmę i widzicie, że jest to duża firma i prawdziwa to owszem może i ktoś szuka takich ludzi do pracy, ale dużo jest takich ogłoszeń gdzie ktoś albo szuka tzw. jeleni albo ma inny cel, ale na pewnie nie taki, aby zaoferować wam pracę, jak już to taką, że nic nie zarobicie.
Przestrzegam więc przed złudnymi nadziejami, że można lekko pracować i dobrze zarabiać. Takich ofert pracy nie ma, albo trzeba być w czymś specjalistą gdzie jest mała konkurencja ludzi do pracy albo jak dużo chętnych do roboty to strasznie niskie zarobki.
04-03-2014 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Praca tester stron i aplikacji webowych
Kiedyś znalazłem przypadkiem ciekawe ogłoszenie (już nieaktywne więc nie mam jak wkleić tego ogłoszenia o pracy), ale oferta pracy wyglądała trochę podejrzanie jak na wakat pracy za granicą. Skontaktowałem się więc z osobą, na którą był podany adres e-mail przy ogłoszeniu i otrzymałem odpowiedź.

Cytat:Przedstawione ogłoszenie jest jednym z testowych ogłoszeń publikowanych na portalu.

Większość testowych ogłoszeń jest tworzona by odwzorować ogłoszenia wystawiane przez pracodawców.

Aplikacje przesyłane na firmy z oznaczeniem testowym nie są wykorzystywane w procesach rekrutacyjnych.

Nie są przechowywane w trakcie i po testach funkcjonalności.


Część ogłoszeń testowych widnieje na portalu dość długo by zostały zauważone.

Staramy się by testy ogłoszeń kończyły się zanim zostaną znalezione.


W przypadku pytań proszę o odpowiedź w tej korespondencji.

Pozdrawiam, (...)

Ps. Publikacja testowa na Testera aplikacji często przyciąga osobę która z natury wyśle zapytanie o taką publikację :-)

I to ostatnie zdanie ...
A firma z natury nigdy nie odpowie na takie zapytanie Diabeł
19-04-2014 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Informacja Praca w Polsce Santi 3 3,526 24-08-2021 20:47
Ostatni post: Mortek1
Informacja Praca na platformach wiertniczych Santi 4 11,800 16-11-2015 00:38
Ostatni post: martin
Informacja Twoja pierwsza praca z EURES-em - opinie kosamet 1 7,202 10-09-2015 19:29
Ostatni post: maniek
  Praca w Niemczech po niemieckiej szkole policealnej w Piotrkowie WiFi 0 3,584 21-08-2013 11:33
Ostatni post: WiFi
Ostrzeżenie Praca przez internet a zarobki Kochang 1 4,052 18-07-2013 21:48
Ostatni post: phiphi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości