-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #151
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Root robi się w konkretnym celu, aby nabyć prawa administratora. Np. niektórzy mają jakiś modem i im nie działa z tabletem, więc próbują go sami zmusić do pracy np. modyfikując pliki systemowe ze sterownikami, czy np. wgrywając busyboxa i jakiś manager np. UMTS Manager, a one wymagają pełnych praw administratora.

Chcesz zrobić zrzuty ekranu z tabletu większość programików robiących takie rzeczy wymaga praw administratora. Bez roota np. taki prosty, ale dobry Sreenshot Ci nie zadziała i będziesz się męczył.

Samo wykonanie procesu rootowania nic w sobie nie daje, ani nic nie pokazuje. Dopiero odkrywasz to podczas zaawansowanego korzystania z urządzenia. Prostym językiem to tak jakbyś kupił ferrari z ogranicznikiem do 80 km/h i chciał nim poszaleć na swoim prywatnym torze. 80 km/h to bardzo bezpieczna prędkość, ale takim sprzętem fajnie byłoby sobie też śmignąć w bezpiecznym miejscu i 120 km/h. Także to takie porównanie możliwości.

Co do gier, kopiować APK możesz na kartę, ale domyślnie instalowały one będą Ci się w pamięci wewnętrznej urządzenia. Root tego nie załatwia to musisz sobie dodatkowo załatwić osobną drogą, jeśli brakuje Ci miejsca na wewnętrznej pamięci urządzenia. Ktoś wcześniej się już tutaj pytał i dostał jeden sposób i kilka linków, zobacz tutaj.
Instalacja programów gier android na karcie pamięci

Ewentualnie musisz poszukać innych i przesetować dla siebie najlepszy. Ja jednak spróbowałbym tego z tymi poleceniami.

Pewnie bez roota może być ciężko wykonać niektóre sposoby, więc on się może przydać.

Co do tego roota to nie jesteś ograniczony w działaniu. Możesz praktycznie wiele rzeczy zmieniać i modyfikować. Co do gry to nie wiem, ktoś podał jakiś sposób, aby ją zainstalować na karcie więc musisz przetestować czy on działa, ale tam ktoś coś pisał o jakimś GL, to pewne programik-narzędzie, który zmienia domyślnie ścieżkę instalacji na kartę SD.
04-02-2013 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #152
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
podaje rozwiązanie problemu z danymi ściaganymi przez aplikacje podczas instlacji.


1. Wgrywamy root

2. Wgrywamy na kartę SD archiwum: recovery_modified_vold_Ace_2.zip

3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy tryb recovery poprzez kombinacje klawiszy VOLUME UP + HOME + POWER. Po uruchomieniu wchodzimy w 'apply update from sdcard' i wybieramy lokalizację pliku na karcie. Potwierdzamy, i uruchamiamy telefon przez 'reboot system now' ... tyle po powodzeniu powinniśmy mieć zamienione pamięci :-)
[Obrazek: attachment.php?attachmentid=28873&am...mp;thumb=1]
i Wsio

EDIT:
aha i dodam że przed tym zabiegiem najlepiej zgrać sobie wszystkie dotychczas zainstalowane aplikacje na telefon. Bo inaczej nie będą potem działać i trzeba będzie je wgrywać od nowa.
Dodam że po zabiegu karta to pamiec telefonu a pamiec telefonu to karta.
Np. w aparacie mam ustawione ze zdjecia maja zpisywac się w telefonie (ale w rzeczywistości wędrują na karte sd)


pozdro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2013 01:05 przez juve87.)
05-02-2013 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #153
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Ja instalowanie programów na karcie SD robiłem w taki sposób jak pokazano tutaj http://darmowyinternet.net/forum/thread-349.html

Zamieniasz z polecenia i tyle.
05-02-2013 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
janmosiu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #154
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
MAm Xperię S i gdy mam przywrócić plik RootMe to seknude się ładuję i nic się nie dzieję Smutny Proszę o pomoc.
05-02-2013 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #155
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(05-02-2013 01:11)applex napisał(a):  Ja instalowanie programów na karcie SD robiłem w taki sposób jak pokazano tutaj http://darmowyinternet.net/forum/thread-349.html

Zamieniasz z polecenia i tyle.

@applex mam pytanie a ta metoda pozwala na instalowanie gierek w taki sposób że np. mam fifa 12.apk i uruchamiam tą gre i po zakończeniu instalacji uruchamia się ona i pobiera 1,5gb jeszcze danych. I krzyczało że jest mało miejsca na "pamięć usb" która w Samsungu Ace 2 ma 1,1gb. Da się to twoją metodą pominąć?

pzdr
05-02-2013 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #156
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Mr. JanMosiu możesz jaśniej bo nie za bardzo wiadomo co masz na myśli robienie administratora root czy usuwanie tych pełnych uprawnień.
Nie wiemy co to jest RootMe, ale jak coś namieszałeś to poprzez soft od Sony da się wgrać na nowo ROM i będzie wszystko bajerancko działać.


juve jak masz 1.1 GB miejsca, a chcesz pobrać 1.5 GB to nie da rady, musisz zmienić kartę na większą o ile jest ona wyjmowana tak jak w telefonach.
Ten sposób który podał applex to masz:
1 - pamięć wewnętrzna urządzenia
2- karta SD
Domyślnie wszystko leci do pamięci wewnętrznej czyli na 1 się instaluje.
Jak zmienisz na 2 to wtedy wszystko będzie Ci się instalować na kartę SD.
Chciałem dokładie z ciekawości przetestować ten sposób na telefonie Sony Ericsson Xperia 8, ale tam akurat nie ma tych opcji install.
Na tablecie zrobiłem sobie test, ale tam nie mam wyjmowanej pamięci. Udało się zamienić, ale dokładnie tego nie przetestowałem tutaj już.

Co do Twojej jeszcze wypowiedzi bo piszesz pamięć USB to tak jakbyś podpiął pendrive i zmusił tablet do instalowania na pendrive gier, ale nie wiem czy tak się da. Jak się da to podepnij większy pendrive i sprawdź. Jednak obstawiam, że chodzi o pamięć wewnętrzną i zewnętrzną SD jak jest to wyjmowana karta, zamień na większą.
Ewentualnie pozamienia tak jak w poradniku jest aby zamiast na wewnętrzną pamięć wszystko leciało na tą SD, która jest większa.
05-02-2013 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #157
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(05-02-2013 20:48)zebber napisał(a):  Mr. JanMosiu możesz jaśniej bo nie za bardzo wiadomo co masz na myśli robienie administratora root czy usuwanie tych pełnych uprawnień.
Nie wiemy co to jest RootMe, ale jak coś namieszałeś to poprzez soft od Sony da się wgrać na nowo ROM i będzie wszystko bajerancko działać.


juve jak masz 1.1 GB miejsca, a chcesz pobrać 1.5 GB to nie da rady, musisz zmienić kartę na większą o ile jest ona wyjmowana tak jak w telefonach.
Ten sposób który podał applex to masz:
1 - pamięć wewnętrzna urządzenia
2- karta SD
Domyślnie wszystko leci do pamięci wewnętrznej czyli na 1 się instaluje.
Jak zmienisz na 2 to wtedy wszystko będzie Ci się instalować na kartę SD.
Chciałem dokładie z ciekawości przetestować ten sposób na telefonie Sony Ericsson Xperia 8, ale tam akurat nie ma tych opcji install.
Na tablecie zrobiłem sobie test, ale tam nie mam wyjmowanej pamięci. Udało się zamienić, ale dokładnie tego nie przetestowałem tutaj już.

Co do Twojej jeszcze wypowiedzi bo piszesz pamięć USB to tak jakbyś podpiął pendrive i zmusił tablet do instalowania na pendrive gier, ale nie wiem czy tak się da. Jak się da to podepnij większy pendrive i sprawdź. Jednak obstawiam, że chodzi o pamięć wewnętrzną i zewnętrzną SD jak jest to wyjmowana karta, zamień na większą.
Ewentualnie pozamienia tak jak w poradniku jest aby zamiast na wewnętrzną pamięć wszystko leciało na tą SD, która jest większa.

Nie bardzo wiesz o co mi chodzi ;p może źle to przedstawiłem w dotychczasowych postach.
Ja mam samsunga ace 2. Mam karte 8gb.
Ale pamiec w nim przedstawia się następująco:
1. pamieć systemowa 1,1gb
2. pamiec usb 1,1gb
=>te dwie to pamiec wewnetrzna tel.
3. karta pamieci 8gb

I jak zainstaluje np fife 12.apk i odpalam to sciaga się jeszcze 1,5gb danych. Na tą pamiec usb 1,1gb właśnie....
Logiczne jest ze to za mało.
Jak skorzystam z metody którą przedstawił @applex to problemu juznie bedzie ?
05-02-2013 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #158
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Powiem Ci szczerze, że nie wiem co to jest pamięć USB (dla mnie to pamięć podłączona do portu USB np. pendrive).
Możesz spróbować zrobić tak jak jest w tym tutorialu jak nic to nie da wrócisz do poprzednich ustawień zmieniając z 2 na 1, ale mi się wydaje skoro masz kartę SD, że jak zmienisz to wtedy wszystko będzie kierowane na kartę SD 8 GB.
Tak mam w telefonie, że mam pamięć wewnętrzną na telefonie i kartę SD, którą mogę sobie wyjąć.
Ewentualne szukać musisz innego sposobu, jakiegoś managera, poprzez który wskażesz, że ta i ta gra ma się zainstalować na SD.

p.s. zapomniałem dodać, że w wielu tabletach, które nie mają wyjmowanej pamięci SD to pewnie jest jedna karta, ale z dwiema partycjami jedna systemowa druga jakby zewnętrzna, ale nie da się jej wyjąć.
sprawdź tym poleceniem pm get-install-location jak w tutorialu gdzie Ci się instalują programy i ile masz tych opcji, może oprócz 0, 1 i 2 masz jeszcze 3, którą wskażesz na kartę SD 8GB.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2013 23:05 przez zebber.)
05-02-2013 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
janmosiu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #159
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Chodzi o to, że gdy kilkam w tym programie na ROOT to po krótkiej chwili telefon prosi o stworzenie kopii zapasowej. Bez tego proces się nie kończy a gdy klikam na stworzenie kopii a potem na przywróc to nic się nie dzieję. Proces stoi w miejscu
05-02-2013 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #160
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
To spróbuj może programem UNLOCK ROOT. Jest na forum mały tutek na temat tego programiku, może on będzie zaradny.
Ewentualnie wejdź na stronę tego programu i próbuj po swojemu, nie jest skomplikowany ten program.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
06-02-2013 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 45,026 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 12,082 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,278 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 166,527 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,341 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości