-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #141
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(02-02-2013 21:15)krzysiek94 napisał(a):  A jakim programem kopiowałeś ten plik robileś to przez komupter czy przez tablet ?

Napisalem wyżej, kopiowałem używając roota tymczasowego, tablet oczywiście musi być na uwięzi. Podejrzewam że jeżeli tablet jest w pełni zrootowany to te operacje można robić na samym tablecie.
02-02-2013 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #142
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Co do sposobu instalowania aplikacji na SD a nie na pamieci to Ci nie pomoge. Nie mialam potrzeby testowac czegos takiego, ale czytajac o androidzie widzialam rozne sposoby trudniejsze i latwiejsza. Musisz przetestowac i wybrac najlepszy dla siebie. Co do kopiowania miedzy karta SD, a pamiecia wewnetrzna to jak masz pelne prawa do operacji na plikach systemowych czyli roota to zainstaluj sobie jakis manager plikow np. Ghost Commander, wtedy bedziesz mogl przenosic pliki z karty do katalogow systemowych i odwrotnie. Czego mi najbardziej brakuje to sposobu, aby tak jak da sie podlaczyc tablet pod komputer i robic operacje na plikach z karty SD z poziomu komputera, aby mozna bylo robic to samo, ale tez w katalogach systemowych urzadzenia.
02-02-2013 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanley50 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 2
Post: #143
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
(02-02-2013 22:18)alicja napisał(a):  Czego mi najbardziej brakuje to sposobu, aby tak jak da sie podlaczyc tablet pod komputer i robic operacje na plikach z karty SD z poziomu komputera, aby mozna bylo robic to samo, ale tez w katalogach systemowych urzadzenia.

Może to będzie pomocne na Twoją dolegliwość.
http://droidos.org/airdroid-zarzadzanie-...komputera/
02-02-2013 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #144
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Thnkx for you :-)
03-02-2013 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #145
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
u mnie zatrzymuje się na tym etapie i nic

[Obrazek: d4c565498f79d.jpg]


coś mam tu wcisąć?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 14:19 przez juve87.)
03-02-2013 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #146
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Coś niby podobnie jak na tutorialu, ale z tych krzaczków ciężko zrozumieć co pokazuje. OCRem próbowałem odczytać i przetłumaczyć, ale nic zrozumiałego nie wychodzi.
Nie jestem pewien na 100%, ale kiedy to robisz musisz mieć połączenie z internetem.
Ponadto nie krzyczy typowym czerwonym komunikatem może wystarczy wybrać którąś opcję np. tę podświetloną na niebiesko i zakończy się powodzeniem.

Ewentualne zaniechaj tym sposobem, a zobacz jak pokazane jest na forum poprzez program UNLOCK ROOT (jest tu tutorial) tam jest prościej i szybciej.
Tak więc może sobie zrobisz tamtym programikiem bo ten jest na pewno dobry, ale trudny do rozgryzienia.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
03-02-2013 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek94 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #147
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Juve87 spróbuj wyłaczyć i właczyć twoje urządzenie w moim przypadku to pomogło też mi sie zacieło przy robieniu roota w takim etapie jak u ciebie i to pomogło .
03-02-2013 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #148
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
ok zrobiłem innym sposobem.
http://www.teamandroid.com/2012/12/11/ro...irmware/2/
ROOTowanie Galaxy Ace 2 - i8160
1) pobierz i zainstaluj sterowniki SAMSUNG USB Drivers for Mobile Phones
2) skopiuj plik update_su.zip na wewnętrzną pamięć (internal sdcard).
3) wyłącz telefon i uruchom Download mode ("Vol Down + Home + Power").
poczekaj aż zainstalują się sterowniki i Odin wykryjed Twój telefon
4) zflash'uj I8160XXLD8_ready_to_root_ANT.tar.md5 przy pomocy Odina jako plik PDA
5) wyłącz telefon i uruchom recovery mode ("Vol Up + Home + Power").
6) zaznacz "apply update from sdcard" i wybierz update_su.zip file
7) uruchom ponownie telefon
8) ciesz się root'em
UWAGA: poprzez tą procedurę tracisz gwarancje

I udało się Uśmiech

Oby się nic nie pokićkało bo widzę ze gwarancje się traci.
Mam nadzieje ze ta opcja http://darmowyinternet.net/forum/thread-287.html unroota tez zadziała w tym przypadku?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 19:09 przez juve87.)
03-02-2013 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #149
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
To zależy niektórzy producenci na to nie patrzą, ale jak się chcą doczepić to się mogą doczepić. Jak nieuceglisz urządzenia to zawsze sam sobie poradzisz bez serwisu. Wgrasz na nowo soft i problemy z softem tak się rozwiązuje.
Jedynie problemy sprzętowe już tylko serwis, więc całkowite unieruchomienie urządzenia powoduje, że trzeba go oddać bo bez serwisu ciężko samemu bez sprzętu coś zrobić.

Przy takich działaniach trzeba uważać aby być ostrożnym z nadpisywaniem bootloadera bo jak się robi nie wiadomo co i wgrywa też nie wiadomo co to w taki sposób można unieruchomić tablet czy smartfon na amen.

Z tym odinem i wgrywaniem to gdzieś już widziałem sposób i nie wiem czy nie jest to po prostu wgranie zmodyfikowanego ROM-u, który ma opcję z pełnymi prawami administratora.

Rootowane i cofanie roota lepiej jest wykonywać jednym sposobem, ale jak coś zawsze możesz przetestować. Jka nie pójdzie to pobierasz ROM od producenta i wgrywasz tak jak robiłeś apply update from sdcard.

Czyli wszystko da się odwrócić, a z pełnymi prawami urządzenie daje dużo możliwości.
03-02-2013 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
juve87 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #150
RE: Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
@zebber mówisz że zrootowany tel. daje dużo możliwości. Co np.? Mam już roota i co mi to daje?
Myślałem, że jak już go będę miał to będę mógł kopiować gry bezpośrednio na kartę pamięci i będą działały. Nie jest tak niestety. Wcześniej miałem tak że aplikacje instalowałem (podam na przykładzie GTA 3) czyli to jako aplikacje Grand_Theft_Auto_III_v1.2 i żeby nie ściągać spod tel. duzego pliku (bo się nie mieściło w tel.i krzyczało że jest mało miejsca na "pamięć usb) to myślałem że zadziała kopiowanie tego co śię ściąga GTA III (Apk SD Data) a w nim com.rockstar.gta3 na karte pamieci zadziała. Nic z tego.
Chyba że cos robię nie tak?
Co jeszcze daje root?


EDIT:
znalazłem opis wiec pisze co mi nie działa

Sposób instalacji:
1. Instalujemy grę
2.Pliki SD do Android/Data lub jeśli mamy roota
i GL to SD to do folderu data który tworzymy bezpośrednio na karcie zewnętrznej _ExternalSD
3 Odpalamy Gta 3 ci co korzystają tak jak ja z gl to sd kilikają w nim połącz a następnie odpalają grę
4.Akceptujemy licencję a następnie posjawi się komunikat aby pobrac pliki cofamy środkowym klawiszem i wychodzimy z gry, następnie rozwijamy pasek ten co jest w nim bateria i godzina i klikamy na zakładkę GTA 3
gra się odpali z napisem aby pobrać pliki sd ale ten napis za chwile zniknie (jeśli nie cofamy do tyłu i po sprawie)
5.Gramy
Tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=ykppAg8ON...ure=relmfu
Wymagania: Android 2.2+
sprawdzone na HTC HD2 Motorola DEFY DEFY+ DEFY Mini LG L3 L5 L7
link: GTA III na Androida
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2013 09:48 przez Admin.)
04-02-2013 04:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 45,029 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
  Aktualizacja androida na Samsung GT-N8000 Petros_1308 4 12,089 03-07-2020 10:09
Ostatni post: Petros_1308
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,281 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Tutorial - instalacja/aktualizacja systemu Android ZakoPower 21 166,538 05-03-2017 22:17
Ostatni post: Janus
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,341 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości