-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edimax BR 6204 WLg
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Edimax BR 6204 WLg
Dzięki za info ale trochę mnie zszokowałeś takimi niusami.
(09-05-2014 15:36)Cebu napisał(a):  Sprawdź w opcjach czy nikt oprócz ciebie nie korzysta jeszcze z sieci.
-odnośnie tego to się sprawdza to na routerze?Wireless/Basic Settings/Show Active Clients?
Dziwne że ten program monitorujący sieć,że dzięki niemu zauważyłem że sąsiad zmienił pasmo na takie samo jak moje ale ponownie zmieniałem nr.kanału,no chyba że jego router ma takie zdolności.Ale nie sądzę aby ktoś się podczepił.Zawsze robiłem szyfrowane połączenie i zawsze hasło admina do dotępu do routera.Ja obstawiam że to zbieg okoliczności...

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2014 21:59 przez Jogin.)
09-05-2014 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #22
RE: Edimax BR 6204 WLg
Jakiś czas temu jak miałem Neostradę to na wiosce miałem otwarte Wi-Fi tak dla wygody i w pobliżu domu, aby dało się korzystać z internetu. Na wsi mało kto mógł się podpiąć, ale kiedyś zauważyłem, że ktoś odkrył, że jest w pobliżu sieć i sobie z niej korzystał. Teraz mam internet mobilny, więc muszę dbać o limity, a więc sieć zabezpieczona i w dodatku dla bezpieczeństwa. Także nie mówię, że ktoś mógł się podpiąć na pewno, ale taka możliwość w ogóle jest.

Nie wiem jak jest u ciebie i gdzie masz opcje, ale ja mam TP-link router, ale z wgranym software Gargoyle Router Management Utility, więc mam opcję gdzie sobie mogę lulać, kto jest podpięty. W standardowej wersji zresztą też to jest.
[Obrazek: gargoyle_router.jpg]

Także przyjrzyj się opcją, a znajdziesz coś charakterystycznego u siebie.

Możliwe też, że zmiana pasma to po prostu zbieg okoliczności, ale jak ciągle zmieniasz kanał i ciągle u kogoś się ten kanał też zmienia to albo ktoś robi to specjalnie albo nie wiem. Nie wydaje mi się, aby router szukał innych sieci skoro jego zadaniem głównym jest nadawanie. Możliwe, że ktoś sobie u siebie przełączył i tak wyszło jakby podążał za twoimi zmianami. Najlepiej popatrzeć dłuższy czas jak jest wtedy ocenisz czy faktycznie ciągle jak zmieniasz kanał inny router też zmienia na taki sam czy to był tylko pojedynczy incydent
09-05-2014 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Edimax BR 6204 WLg
Na razie działa a za tydzień musze wrócić do ósemki

[Obrazek: 7520737262.png]
11-05-2014 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #24
RE: Edimax BR 6204 WLg
To co wg ciebie było problemem, że zrywał ci się internet, a teraz jest OK? Sąsiad z bloku dalej poluje na twoim kanale czy już nie wchodzi ci w pasmo?
11-05-2014 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Edimax BR 6204 WLg
Nie sądzę aby polował wcześniej na moje pasmo.Jego SSID "pali się" całą dobę[pewnie sprzętu nie wyłącza] Ja za każdym razem jak gaszę kompa to gaszę zasilacze listwą[modem.laptop.router]Więc co by mu było po takiej"nie stałej,niestabilnej" sieci.Powodem mogła być zła konfiguracja router/laptop lub coś inszego {zakłócenia od kanałów sąsiadów} ale dzięki programikowi inSSIDer Office znalazłem sobie wolne pasmo.Sąsiad teraz siedzi na innym paśmie.

[Obrazek: 7520737262.png]
12-05-2014 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Edimax BR 6204 WLg
Czyli podchodzi pod to, że kanały się nakładały z routerów i to raczej było problemem zrywania połączenia z siecią.
12-05-2014 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Edimax BR 6204 WLg
Tak jak ktoś pisał, że taka konfiguracja właśnie takie problemy wykazuje.

[Obrazek: 7520737262.png]
12-05-2014 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Edimax BR 6204 WLg
Witam,mam pytanko jak ustawić w routerze AP ; Client ; WDS ; AP+WDS?(Patrz załącznik)
Poza tym wi-fi zaczęło mulić znowu a w inSSIDer Office zauważyłem ,że pojawił się ktoś"nowy" na 11 kanale i zmieniłem pasmo z "b+g" na samo "b" a "nowy" nadaje na "n".Już zaczynam mieć dosyć tego że muszę tak kombinować bo to niemożliwe aż żeby takie jajca się działy,kiedy siedzę od routera półtora metra.Nowy ma sygnał na poziomie -80 a ja od -25 do -36 i zamula a te zabawy z szukaniem kanału mnie już denerwują potężnie.Tak jak piszę dałem na "b" i obserwuję.Może coś z routerem trzeba może go zmienić?Firmware wydali już dawno dawno temu poza tym chyba już nie robią tego modelu.Ratunkuuuuuuuuuu!
P.S.załącznik drugi pokazuje gdzie znajduje się mój sygnał na wykresie[parabola-pasmo b]
8 sieci mam w pobliżu!


Załączone pliki Miniatury
       

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2014 18:29 przez Jogin.)
13-05-2014 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Edimax BR 6204 WLg
Jeśli korzystasz sam z kanału i jest wszystko dobrze, a w momencie, kiedy ktoś inny pojawia się na tym samym kanale, co ty i internet zaczyna ci dziwnie działać to wniosek jeden. Nakładanie się kanałów w wi-fi powoduje problemy.
Teraz, co to jest b+g? Są to dwa standardy pierwszy standard 802.11b pozwala osiągnąć zasięg ~50 m w pomieszczeniu oraz ok. ~100 m na otwartej przestrzeni. Maksymalny zasięg może ulec zwiększeniu wraz z zastosowaniem anten kierunkowych. Standardowe urządzenia pracujące zgodnie ze standardem 802.11b pozwalają na przesył na poziomie 11 Mb/s. Standard 802.11g pracuje w zasadzie podobnie jak standard 802.11b (częstotliwość 2,4 GHz) jednak pozwala on na transfer znacznie większy, bo aż 54 Mb/s. 802.11n to standard znacznie nowszy i oferuje większe możliwości.
Co do zaś dB i dBm (moc wyrażana w dBm oznajmia, o ile decybeli moc ta jest większa (lub mniejsza) od mocy 1 mW), więc to nie jest tak jak piszesz. Im wartość mniejsza tym ta siła sygnału jest słabsza, a im wartość coraz bliższa 0 to siła sygnału jest lepsza.
Zmiany kanałów musisz robić na takie, które akurat się nie nakładają wtedy mamy pewność, że pasmo nie jest zakłócane przez inne urządzenia.
[Obrazek: 5928855900_1377094010.gif]
Urządzenia pracujące ze standardem 802.11b lub 802.11g działają na częstotliwości 2,4 gigaherca. Z tej samej częstotliwości korzystają też kuchenki mikrofalowe, a także telefony bezprzewodowe. Urządzenia ze standardem 802.11a działają na częstotliwości 5 GHz. Tej samej częstotliwości używają także niektóre telefony bezprzewodowe. Urządzenia te mogą powodować zakłócenia między komputerem, a siecią, więc nie tylko sam router kolegi może mieć wpływ na zakłócenia, ale też inne urządzenia w otoczeniu sieciowym. W USA np. używa się kanałów 1, 6 oraz 11 w sieciach bezprzewodowych.
Możesz wziąć od kogoś router i przetestować inny sprzęt bowiem ten może jednak już gorzej sobie radzi w ekstremalnych sytuacjach, a jak widać na wykresie ruch na falach spory Oczko
13-05-2014 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Edimax BR 6204 WLg
Sąsiadka z góry na....a godzinami przez telefon-moherowy beret jeden,mąż szafarz więc kurde duet jak trio co najmniej. Zapytam się jej czy używa telefonu bezprzewodowego.Taki panasonic też co rozmowe zmienia sobie pasmo czy kody-sam nie wiem,mam gdzieś taki w piwnicy.
Co do sygnału to wiem, że jak sąsiad ma -80 to ja mam daleko do jego routera a jak ja mam -36[z półtora metra] to przy antenie mam -25 także nie jest tak jak Ty myślisz ,że ja myślę :-P

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2014 22:33 przez Jogin.)
13-05-2014 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości