Zmiana prędkości w usłudze BDI Aero2

Zgodnie z obowiązującymi zapisami w regulaminie usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu, od dnia 10 maja 2012 roku (tj. po 12 miesiącach od dnia, kiedy uruchomiono darmowy internet w Polsce), została zwiększona prędkość transmisji danych dla każdego korzystającego do 512 kbit/s.

Z tego, co podają różne źródła informacyjne oraz osoby korzystające z usługi BDI Aero2, dane można ściągać z prędkością 512 kbit/s, oznacza to, że przy obecnym transferze użytkowanie internetu jest w zasadzie w pełni funkcjonalne, dlatego też ten darmowy internet warto polecać innym, bo choć liczba użytkowników internetu w Polsce ciągle rośnie to jednak dość wolno w porównaniu z innymi krajami na świecie.

Według badań NetTrack prowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC zasięg internetu w Polsce w 2011 roku wynosił 55,4% co w przeliczeniu na populację daje wynik ponad 16 mln użytkowników sieci, tak więc spora grupa ludzi pozostaje jeszcze bez internetu zwłaszcza na wsiach, dlatego warto, aby trafił on też i pod strzechy.

Wyniki testu po zapowiadanym zwiększeniu transmisji danych:

Test

4 komentarze

 1. lolo pisze:

  Prędkość zamiast się zwiększyć 2x spadła 4x wykres aplikacji blueconnect jest na poziomie 60kbps

 2. Marcin pisze:

  Hmm dziwna sprawa bo u mnie np. wszystko O.K. może byłeś w miejscu gdzie był bardzo słaby zasięg, jakieś zakłócenia inne niesprzyjające warunki, które powodowały spadek transferu.
  Mam też neostradę i tam max. transfer to też marzenie, ale jak spadnie z 6 mega do 3 to się tego nie odczuwa, w aero już tak bo mamy tylko 512 kbit/s.

 3. Jacu pisze:

  Nigdy nie będzie tak, że oferowany transfer będzie maksymalny, w praktyce działa wiele innych czynników, które ten transfer obniżają. Każdy kto ma jakiś inny internet niech sobie sprawdzi, czy ma transfer danych taki jakie niby ma łącze. W 70%-80% zawsze będzie niższy.
  Przykład łącze neo 6 Mbps, a w praktyce:
  http://www.speedtest.pl/test/40225664

 4. Olsztyniak pisze:

  Prędkość wzrosła na początku a teraz widzę same problemy i zawsze jest dużo niższa niż powinna być (jak w pierwszym komentarzu albo czasem gorzej) często gubi sygnał mimo że wcześniej nie było z tym problemu bo miejsca korzystania nie zmieniłem.

Dodaj komentarz