Tanie zwiedzanie

Może niedosłownie, ale w przenośni odwiedzamy miejsca nawet te najbardziej odległe oraz trudnodostępne, w których niebo styka się z Ziemią, a czas spowalnia. W dzisiejszych czasach prawie każde miejsce na Ziemi jest dostępne dla człowieka. Możliwości, jakie stwarza transport lotniczy oraz ceny biletów lotniczych pozwalają każdemu człowiekowi odwiedzić wymarzone miejsce na Ziemi. My jednak przedstawimy trochę inne rozwiązanie zwiedzania świata poprzez komputer i internet z wykorzystaniem panoram zdjęć.

W internecie istnieją różne strony oferujące przeglądanie różnych miejsc na kuli ziemskiej właśnie dzięki panoramicznym zdjęciom, przez które możemy odwiedzić interesujące miejsca na Ziemi nie będąc fizycznie w danym zakątku globu. Taki podgląd różnych miejsc może się też przydać tym wszystkim, którzy planują odwiedzić interesujące ich regiony, ale przed podróżą chcą zaplanować najlepszy wybór najciekawszych miejsc w rejonie, do którego się wybierają. Panoramy zdjęć to również okazja na relaks i sposób podziwiania najpiękniejszych zakątków naszego globu.

Naszą wirtualną podróż postanowiliśmy zaplanować w oparciu o jedno miejsce na każdy kontynent. Miejsc ciekawych na każdym kontynencie jest bardzo wiele, więc trudno byłoby, aby próbować obrazować nawet część z nich, tak więc dla każdego kontynentu wybraliśmy po jednej najciekawszej pozycji, które tutaj prezentujemy.

Pierwszą podróż zaczynamy od Azji to ogromny kontynent zróżnicowany kulturowo, ale bardzo interesujący. Nasz wybór padł na podróż do Tajlandii z racji, że jest to niesamowicie ciekawy kraj z bardzo ładnymi miejscami do zwiedzania, a także wieloma atrakcjami turystycznymi. Warto dodać, że sama Tajlandia określana jest krainą uśmiechu, a stolica tego kraju miastem aniołów. Wyjaśniać tych określeń nie trzeba gdyż każdy może się trafnie domyśleć ich znaczeń. W Tajlandii podziwiamy wyspę Phi Phi Island z punktu widokowego, który znajduje się na szczycie jednej z tamtejszych gór. Phi Phi to jedna ze słynniejszych wysp wypoczynkowych znana na całym świecie przez podróżników. Każdy, kto odwiedzi Phi Phi powinien udać się na ten punkt, aby zobaczyć uroki wyspy na własne oczy.

Phi Phi Island w Tajlandii

Phi Phi Island w Tajlandii

Z Azji przenosimy się do Australii. Ten najmniejszy kontynent świata jest niesamowicie ciekawy. Jest to jedyne miejsce na Ziemi tak różnokolorowe. W Australii, jako jedynym miejscu znajdziemy prawie wszystko to, co występuje na innych kontynentach z osobna. Warto dodać, ze Australia jest krajem bardzo wysoko rozwiniętym z wielokulturowym społeczeństwem. W porównaniu z innymi państwami Australia jest na 2 miejscu zaraz po Norwegii, jako kraj najbardziej przyjazny do życia człowiekowi. Będąc w Australii na pewno nie ominie nas widok słynnej w Sydney Opera House budowla, która jest wizytówką Australii. W 2007 roku budynek opery został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oczywiście w Australii jest wiele innych ciekawych miejsc jak Góry Błękitne, kopalnia odkrywkowa złota zwana The Super Pit czy Wielka Rafa Koralowa jedna z największych na świecie również wpisana na listę UNESCO.

Sydney Opera House -  Australia

Sydney Opera House – Australia

Przenosimy się do Ameryki Północnej, a dokładnie do Kanady, która zajmuje drugie miejsce pod względem powierzchni zaraz po Rosji. Kanada posiada specyficzny klimat, który przypadnie zwłaszcza tym podróżnikom, którzy lubią podziwiać naturę, ale też chcą zobaczyć rozwinięty technicznie kraj. W tym przypadku warto wybrać się do miasta Toronto jednego z największych miast Kanady, które pełni funkcję ekonomicznej oraz kulturalnej stolicy Kanady.

Widok na miasto Toronto w Kandzie

Widok na miasto Toronto w Kandzie

Odwiedziliśmy Amerykę Północą, więc czas odwiedzić teraz Amerykę Południową. Trudno się zdecydować, które miejsce na tym kontynencie wybrać, jeśli planujemy w rzeczywistości podróż do Ameryki Południowej. Miejsc naprawdę ciekawych w Ameryce Południowej jest bardzo wiele, ale warto rozważyć podróż do Peru oraz odwiedzić historyczne miasto Inków zwane Machu Picchu (stary szczyt) położone na wysokości 2090-2400 m n.p.m. w Andach Peruwiańskich. Widoki na żywo są imponujące, a wspomnienia z tego miejsca pozostają na całe życie.

Jedno z niezwykłych miejsc na Ziemi Machu Picchu miasto Inków w Peru

Jedno z niezwykłych miejsc na Ziemi Machu Picchu miasto Inków w Peru

Były obydwie Ameryki, Australia oraz Azja czas odwiedzić równie odległy kontynent, jakim jest Afryka. Jest to drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Planując podróż na Czarny Ląd też może być problem ze zdecydowaniem się, jakie miejsce wybrać gdyż w Afrycie równie jak w przypadku Ameryki Południowej jest wiele niesamowicie ciekawych miejsc. My jednak zdecydowaliśmy się na najmniejsze państwo pod względem wielkości oraz ludności (tylko 83 tyś.), a mianowicie Seszele. Jest to wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim, około 1600 km od wybrzeży Afryki. Kraj bezpieczny dla turystów oraz bardzo ładny. Seszele to niewątpliwie jedno z najładniejszych miejsc na Ziemi gdzie każdy może poczuć się jak w raju.

Seszele raj na Ziemi

Seszele raj na Ziemi

Na koniec wracamy do Europy. Zapewne każdy znajdzie ciekawe miejsce w Polsce, bowiem takich miejsc wartych odwiedzenia w naszym kraju jest naprawdę dużo. Np. zimą i jesienią góry, latem morze i jeziora na Mazurach, tak więc ciekawych miejsc jest wiele, a że wskazujemy jedno ciekawe miejsce na każdy kontynent przedstawiamy Anglię i Londyn. Może nic w tym wskazaniu nie byłoby takiego nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że niedawno wykonana zastała panorama Londynu składająca się z 320 miliardów pikseli. To jest niesamowita liczba biorąc pod uwagę, że do tej pory nie stworzono tak dokładnej panoramy. Wirtualna podróż po Londynie składa dokładnie się z 48640 zdjęć, dzięki którym możliwe jest oglądanie Londynu w bardzo dobrej jakości. Dlatego też polecamy tę panoramę w Europie, aby zobaczyć jak łatwo i dokładnie można obejrzeć praktycznie każdą część miasta Londyn bezpośrednio sprzed samego monitora. Link do panoramy Londynu.

Jedna z najlepszych panoram, jakie do tej pory powstały – panorama Londynu

Jedna z najlepszych panoram, jakie do tej pory powstały – panorama Londynu

Pozostała jeszcze Antarktyda, która jest na pewno bardzo interesująca dla wielu osób, ale każdy, kto zechce zobaczyć coś innego niż sam śnieg musi poszukać samemu ciekawego miejsca na tym wiecznie pokrytym lodem kontynencie.

Panoramy można oglądać poprzez stronę 350cities.net oraz airpano.com, która dodatkowo umila zwiedzanie odpowiednio dobranym podkładem muzycznym do danego widoku. Oczywiście w internecie dostępne są też inne strony, z panoramami różnych miejsc na Ziemi wystarczy tylko poszukać takich stron i możemy zwiedzać cały świat nie wychodząc z domu. Na pewno taki podgląd może się przydać osobom, które planują podróż i chcą ułożyć sobie ciekawy plan zwiedzania najbardziej interesujących miejsc podczas podróży.

Fot.: 360cities.net, airpano.com

2 komentarze

  1. Ewa pisze:

    Panoramy zdjęć są niesamowite, dzięki nim można zobaczyć niezwykle ciekawe zakątki naszego globu.

  2. Mirek pisze:

    Niesamowite nawet nie wiedziałem, że można sobie tak oglądać różne miejsca na świecie ;-)))

Dodaj komentarz