Statystyki internetu w Polsce

Co jakiś czas w różnych mediach pojawiają się zestawienia różnych statystyk oraz raportów na temat polskiej sieci. Wiele z nich to szczegółowe opisy i analizy jak np. publikacje Głównego Urzędu Statystycznego. Jednak czytanie suchych opisów z cyferkami na wykresach potrafi być dla przeciętnej osoby nużące i mało atrakcyjne, a nic tak nie odzwierciedla faktów jak obraz i prosta informacja rozszerzająca dany fakt. Dlatego przygotowaliśmy prostą infografikę pt. FAKTY I STATYSTYKI INTERNETU W POLSCE. Proste zestawienie liczby osób żyjących w Polsce oraz liczba internautów w kraju. Liczba aktywnych telefonów z kartami SIM, najczęściej wyszukiwane hasła w Polsce jak i na świecie dla porównania. Ponadto, co przeciętny użytkownik sieci zazwyczaj robi w sieci – jak się okazuje większość z nas sprawdza pocztę oraz wyszukuje informacji. Ponadto ranking stron, które najczęściej odwiedzają Polacy. Statystyki popularności przeglądarek internetowych, a jak widać na naszej infografice najpopularniejsze przeglądarki to obecnie Firefox, Chrome oraz Explorer. Ciekawy jest też fakt, że pomimo iż czasy świetności systemu Windows XP już dawno minęły to po Windows 7, który króluje XP dalej jest najczęściej wykorzystywanym systemem na komputerach.

Jak popatrzymy na różne dane prezentowane w zestawieniach odnośnie statystyk internetu to zauważymy, że jeszcze bardzo dużo ludzi w Polsce nie ma w ogóle dostępu do globalnej sieci. Co sprawia, że wiele osób nie korzysta z sieci, jaką jest internet? Na to pytane odpowie nam zestawienie najczęstszych przyczyn braku dostępu do internetu. W infografice ukazaliśmy też w oparciu o dane publikowane przez ośrodek badania CBOS ile średnio godzin w tygodniu spędzamy w sieci.

Dla wielu osób ta prosta infografika może być ciekawym źródłem dodatkowej wiedzy na temat polskiej sieci, więc zapraszamy do jej przeanalizowania.

Infografika - Internet w Polsce

Infografika – Internet w Polsce

One Comment

  1. Milka pisze:

    Z raportów Aero2 też czytałam, że połowa ludzi w Polsce nie ma jeszcze internetu. Dobrze też, że w zestawieniu popularnych stron nie ma demotywatorów i kwejka bo te strony jakimiś czasy wszędzie były w rankingach jakby nie było lepszych już stron.

Dodaj komentarz