Smartfon Dual SIM

Coraz więcej osób decyduje się zakupić Smartfon Dual SIM, czyli telefon na dwie karty pozwalający korzystać z różnych sfer życia. Takie rozwiązanie to też sposób na oszczędność w przypadku korzystania z telefonu oraz internetu. Operatorzy sieci komórkowych sprzedają zestawy startowe pozwalające korzystać z internetu po cenach bardzo atrakcyjnych, a więc wiele osób stosuje jedną kartę SIM z korzystną taryfą na potrzeby telefonu drugą zaś z przeznaczeniem na internet. Rozwiązanie to nie eliminuje jednak wydatków związanych z doładowywaniem karty na internet, dlatego w obecnym czasie przy opcji darmowego internatu wygodnym rozwiązaniem może być zastosowanie karty SIM Aero2 i skorzystanie z usługi Bezpłatny Dostępu do Internetu, za który nie musimy ponosić żadnych kosztów związanych z użytkowaniem takiego internetu.

Smartfon Dual SIM

Smartfon Dual SIM – opcja na telefon i internet w jednym

Znani producenci telefonów komórkowych typu smartfon posiadają w swoich ofertach telefony na dwie karty SIM, ale takie modele zazwyczaj są dużo droższe niż zwykłe urządzenia na jedną kartę, dlatego chcąc ciąć koszty zakupu funkcjonalnego telefonu z opcją dual SIM można pokusić się o zakup urządzenia mniej znanej marki, którego ceny zakupu nie są specjalne wygórowane, a swoimi możliwościami dorównuje też wielu modelom znanych i popularnych marek.

Na rynku telekomunikacyjnym dostępne są również specjalne adaptery dual SIM, które umożliwiają korzystanie z dwóch kart SIM w standardowych telefonach jednak takie rozwiązanie ma wadę gdyż umożliwia ono aktywne korzystanie tylko z jednej karty SIM prze, co druga pozostaje nieaktywna.

Przy zakupie telefonu dual SIM nie mamy takiej niedogodności jak ze zwykłym adapterem. Należy jednak mieć na uwadze pewne kwestie, aby taki telefon był w pełni funkcjonalny, a mianowicie powinniśmy sprawdzić, jakie częstotliwości telefon obsługuje. Standardowe, z których w Polsce się korzysta większość telefonów oczywiście obsłuży jednak w przypadku Aero2 należy dokładniej sprawdzać czy urządzenie, którego zakupem jesteśmy zainteresowani obsługuje częstotliwość 900 MHz gdyż w tym paśmie operator usługi BDI Aero2 oferuje mobilny dostęp do internetu, a nie wszystkie telefony kupowane z zagranicy ten zakres obsługują. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia zgodności urządzeń z wymaganiami kat. 10.

Dane urządzenia

Dane urządzenia

Nie wszystkie dane produktu w przypadku zakupów przez internet można sprawdzić gdyż w wielu sklepach po prostu brakuje dodatkowych szczegółowych specyfikacji opisujących dany produkt. Dlatego też w takich przypadkach można się posłużyć informacjami na stronach typu gsmarena.com i tam szukać dodatkowych informacji na temat interesujących nas modelów telefonów.

Specifikacja urządzenia

Specifikacja urządzenia

 

Jeśli już ktoś zdecyduje się na zakup urządzenia typu dual SIM na pewno przydatny będzie poradnik jak skonfigurować sobie taki smartfon pod dwie karty jedną do telefonu drugą do internetu. Przykład konfiguracji telefonu typu smartfon z kartą SIM do darmowego internetu można znaleźć na forum w dziale Sprzęt do Aero2.

Internet w smartfonie typu Dual SIM

4 komentarze

 1. Haier W718 pisze:

  Telefon Dual sim Haier W718 IP67 po włożeniu karty Aero 2 od razu znalazł zasięg 🙂

 2. Koral pisze:

  Niektóre telefony Made in China są dobre jak ten Haier, ale ma jednen minus brak PL języka, a szkoda ;-(

 3. East pisze:

  Dużo ma PL menu

 4. dar pisze:

  N9770? Działa?

Dodaj komentarz