Ranking przeglądarek internetowych

Z danych zebranych na podstawie użytkowników odwiedzających stronę darmowyinternet.net postanowiliśmy wykonać raport najczęściej wykorzystywanych przeglądarek internetowych.

Ranking

Ranking przeglądarek internetowych

Standardowo w systemach operacyjnych Windows jest zainstalowany Internet Explorer, a jednak internauci doinstalowują inne przeglądarki i to właśnie z nich korzystają zamiast IE, którą każdy użytkownik okienek posiada.

Według danych zebranych przez serwery hostujące stronę darmowyinternet.net to najczęściej używaną przeglądarką stron internetowych jest Mozilla Firefox używa jej 42.9% internautów, Google Chrome 22%, a Microsoft Internet Explorer 19.2% osób odwiedzających nasze strony. Inne wykorzystywane przeglądarki to Opera z udziałem 11.7%, Safari 1.9%, Mozilla 0.2% oraz 2,1% pozostałe przeglądarki.

Zestawienie przeglądarek internetowych

Zestawienie przeglądarek internetowych

Prym w internecie wiodą właśnie te 3 przeglądarki internetowe, Firefox, Chrome oraz Internet Explorer. W zestawieniu publikowanym przez gemiusTraffic ranking przeglądarek internetowych jest taki sam jak nasze zestawienie różnią się tylko nieznacznie procenty. Przeglądarki Firefox używa 39% użytkowników internetu, Chrome 23.13%, a Internet Explorer 18,24% internautów. Pozostałe 19.63% to inne mniej popularne przeglądarki.

2 komentarze

  1. robert pisze:

    moim zdaniem najleprza przeglądarka tak ogulnie to goo
    gle chrome

  2. ZgadzamSie pisze:

    Ja się też zgadzam, bo ona jest kompatybilna z produktami Google, ale nie zgadzam się z Tobą, że ogulnie to pisze się przez „u” zwykłe 😉

Dodaj komentarz