Problem z TV Mobilna

Wiele osób zaopatruje się w tablety nie tylko na potrzeby surfowania po internecie, ale również w celach oglądania zwykłej telewizji poprzez specjalnie dedykowane aplikacje pozwalające oglądać TV na tablecie. Jedną z nich jest TV Mobilna. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację do obsługi płatnej TV Mobilnej udostępniającej 8 kodowanych kanałów telewizyjnych i 12 kodowanych kanałów radiowych. Aby jednak można było oglądać mobilną telewizję na urządzeniu, potrzebny jest jeszcze mobilny dekoder M-T 5000 oraz wykupienie usługi TV Mobilna.

Jednak dla wielu posiadaczy tabletów aplikacja TV Mobilna sprawia problem z samym uruchomieniem zwłaszcza tym, którzy mają na swoich urządzeniach nadane prawa administratora, czyli popularne konto root. Przy próbie uruchomienia aplikacja wyświetla komunikat o niewspomaganiu urządzeń zrootowanych. Użytkownicy, którzy nawet sami nie nadali praw administratora na tablecie spotykają się z takim problemem TV Mobilna nie chce działać poprawnie na urządzeniach, które mają konto administratora. W pewnym sensie dziwne rozwiązanie producenta aplikacji, ale ze względu na wymagania dostawców treści aplikacja TV Mobilna nie wspiera telefonów i tabletów, w których użytkownik uzyskał uprawnienia administratorskie poprzez modyfikację oryginalnego oprogramowania urządzenia (rooted devices). Dla wielu użytkowników jest to jednak problem, który nie za bardzo wiedzą jak rozwiązać. Dlatego też osoby, które spotkają się z problemem niedziałającej aplikacji TV Mobilna na urządzeniu z kontem root mogą ten problem rozwiązać w prosty sposób po prostu instalując aplikację superuser z marketu i dokonując prostej czynności, a mianowicie w opcjach superuser zaznaczając na czas działania TV Mobilna opcję unroot temp.

Problem z TV Mobilna

Takie działanie powoduje, że TV Mobilna nie widzi już roota oraz konta administratora przez co daje się poprawnie uruchomić. W ten sposób root nie jest usunięty, ale tymczasowo niewidoczny. Kiedy chcemy wrócić do pierwotnych zmian na tablecie możemy ponownie opcję unroot temp odznaczyć. Przykład problemu z rozwiązaniem został podany na forum przez jednego z użytkowników – problem z TV Mobilna.

Dodaj komentarz