Power Bank

Dla wielu użytkowników urządzeń przenośnych bolączką jest szybki czas zużycia baterii. Korzystanie z internetu mobilnego poprzez podłączony modem 3G w tablecie i przeglądanie multimediów sprawia, że czas pracy na akumulatorach drastycznie spada. Co w domu czy w miejscu gdzie można podładować „baterie” nie stanowi większego problemu w miejscach gdzie nie ma źródła zasilania jest już sporym problemem. W końcu po to kupujemy sprzęt przenośny, aby go nie tylko używać w domu, ale i móc zabrać ze sobą np. na wycieczkę w góry, aby mieć możliwość skorzystania w terenie otwartym z internetu albo np. map offline. Jak więc zabezpieczyć się w sytuacjach, kiedy nie będziemy mogli podładować urządzenia w tradycyjny sposób, a musimy mieć zapas energii, aby tablet czy smartfon mógł pracować ponad standardowy czas, jaki przewidział producent? Jest na to prosty sposób Power Bank, czyli zewnętrzne akumulatory, które możemy podłączyć do telefonu, tabletu czy też innego urządzenia przenośnego poprzez port USB i w ten sposób podładować je bez martwienia się o stałe źródło zasilania.

Standardowe baterie (akumulatory) o pojemnościach 1600-3000 mAh, jakie są w tabletach czy smartfonach nie wystarczają na długi czas pracy jak to było w przypadku starych zwykłych telefonów. Nowoczesne urządzenia, jakimi są tablety i smartfony są dość „prądożerne”, więc przy aktywnym korzystaniu np. z modemu 3G, GPS czy innych funkcji czas pracy urządzeń drastycznie spada. Zapasowe akumulatory Power Bank, z jakich możemy podładować tablet albo smartfon oferują znacznie większe pojemności swoich akumulatorów i np. nasz faworyt, jaki tutaj przedstawiamy XIAOMI 5V 2A wyposażony jest w akumulatory litowo-jonowe wysokiej klasy o pojemności 10400 mAh. Taka pojemność pozwala nawet na pięciokrotne naładowanie telefonu z bateriami 2000 mAh.

Power Bank - przenośne akumulatory XIAOMI

Power Bank – przenośne akumulatory XIAOMI

Podręczny Power Bank XIAOMI przypomina wyglądem trochę stare baterie 4.5V, ale jest to bardzo dobrze wykonany produkt na bardzo mocnych podzespołach pochodzących od markowych producentów elektroniki np. układy chip firmy Texas Instruments, które sterują ładowaniem i rozładowaniem urządzenia.

Power Bank XIAOMI współpracować może ze wszystkimi urządzeniami zasilanymi napięciem 5V (smartfony, tablety, aparaty i kamery cyfrowe, GPS, odtwarzacze MP3 oraz inne urządzenia przenośne). W zależności od posiadanego urządzenia prędkość ładowania powinna odbywać się na poziomie 1000-2000 mAh/h.

Specyfikacja urządzenia XIAOMI:

 • Pojemność baterii: 3.6V 10400mAh
 • Typ baterii: Akumulatory
 • Interfejs: Micro USB (wejście), USB (wyjście)
 • Napięcie wejściowe: 5V, 2.0A
 • Napięcie wyjściowe: 5.1V, 2.1A
 • Czas ładowania urządzenia: około 5,5 godziny
 • Temperatura ładowania: 0℃ – 45℃
 • Temperatura pracy: -20℃ – 60 ℃
 • Waga: 250g
 • Wymiary: 9×7,7×2,2 cm

W zestawie:

 • 1 x Power Bank
 • 1 x kabel USB

Do prezentowanego urządzenia można też dokupić stylowe silikonowe pokrowce, które mogą przyozdobić wyglądem urządzenie, a dodatkowo je chronić.

Pokrowiec dla XIAOMI

Pokrowiec dla XIAOMI

XIAOMI to tylko jeden z przykładów zapasowych akumulatorów, jakim są urządzenia znane pod nazwą Power Bank. W sklepach internetowych można zakupić inne urządzenia, które oferują znacznie większe też pojemności baterii, ale nasza propozycja skierowana jest dla osób szukających czegoś na zapas w rozsądnej cenie więc produkt XIAOMI można wskazać, jako produkt warty uwagi.

Dodaj komentarz